Sevda Güneş

Çifte standart

25.03.2016 Sevda Güneş

Ne garip çifte standart değil mi şu Avrupa’nın yaptığı. Ortadoğu’da yıllardır bombalar patlıyor, masum insanlar topraklarından edildi. Irak’a bir bahane ile girildi, ülkede terör estirildi. Dönemin liderleri diktatör ilan edilerek öldürüldü. Sözde özgürlük vaadiyle gittikleri her ülkenin kaynaklarına konup, halk fakirleştirildi. Hatta Irak’ta Iraklı bile kalmadı.

 

 

Lübnan, Mısır, Afganistan, Suriye ve Yemen yerle bir edildi. Bu ülkelere bırakın özgürlük götürmeyi insanların vatanlarında yaşama hakkı bile tanınmadı.

 

 

Tüm dünyanın gözü önünde bunlar yaşanırken hiçbir Avrupa ülkesi ‘özgürlük terörünü’ dile bile getirmedi.

Türkiye zaten yıllardır terörle mücadele ediyor. 30 yıl öncesine kadar dağlarda barınan eşkıya bugünkü seviyesine yine onlar sayesinde geldi.

 

 

 

Aylardır ülkemizde bombalar patlıyor. Şehirlerde terörle mücadele esnasında her gün şehit veriyoruz. Metropol kentlerimizde masum insanlar katlediliyor. Siz sıradan bir kınama dışında hiçbir destek gördünüz mü insan hakları savunucusu olduklarını iddia eden bu ülkelerden.

 

 

 

Ne zaman o bombalar kendi ülkelerinde patlar, o gün tüm Avrupa yasa boğulur. Asla iyi oldu demek istemem, zira ölen insanlar hangi dinden, hangi milletten olursa olsun masumdur. Terör insanlık suçudur. Ama bizde önemli bir atasözü vardır. Çalma elin kapısını çalarlar kapını.

Daha düne kadar patlamanın yaşandığı Avrupa Birliği binasının yanı başında terör örgütü PKK’nın çadırı ve paçavraları bayrak diye sallanırken, bugün terörü lanetlemek hiç mi hiç samimi gelmiyor.

 

 

Türkiye’nin kendinden başka dostu yok. Müslüman ülkelerde birlik ve beraberlik olmadığı içinde gelinen nokta budur.

 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 25-03-2016
  
Yazarın Diğer Yazıları