Sevda Güneş

Ölünün sahibi çok olurmuş!

28.04.2015 Sevda Güneş

Seçim tarihi yaklaştıkça meydanlarda ısınmaya başladı. Milliyetçi Hareket Partisi propaganda çalışmaları için yerel argümanları tercih etmiş.  

 

 

MHP Erzurum Milletvekili Adayı Kamil Aydın, ‘Erzurum ölmüş, ağlayanı yok’ başlığı altında şehirdeki sorunları sıralamış.

Birçok tespitine katılmamak mümkün değil. Bu sorunlar sokakta, kahvede, evde, dernekte yani yaşamın her alanında her an tartışılan konular. Hatta bazıları artık tartışmadan öte bu şehrin aylarca gündemi olmuş, her kesimin enine uzununa konuştuğu konulardı.

 

 

Bu sorunlar gündemde iken konuşmayan, oyuna dâhil olmayan tek bir olgu vardı. Oda şehirde ana muhalefet olan MHP teşkilatları ve bu partinin tek milletvekili olan Oktay Öztürk Bey’di.

Şehir o denli muhalefet açısından yalnızdı ki CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt besicinin sorunlarını Ankara’ya duyurmak için Erzurum’da ahır ahır gezip, hayvanların makarna yediğini gündeme getirmişti.

 

 

Sahi o muhalefet bu şehir ölürken neredeydi? İktidarın her ihmalinde ‘bu gidişat yanlış’ dedi de biz basın mı görmedik!

Eğer bu kent geri kalmış ve tablo kötü ise bundan muhalefette sorumludur. Zira bu halk sizlere iktidarı çalıştırın diye yetki vermiştir. O yetkiyi kullanmamak, kötü gidişe dur dememekte bu kentte yapılan kötülük değil midir?

 

 

Kabul ediniz ki isim önemli değil ama bu şehirde muhalefette üzerine düşeni yapmamıştır. Bugün teşhis edilen sorunlar seçim propaganda malzemesi yapılırken, partiniz tarafından dikkate alınıp gündeme getirilmemiştir.

 

 

‘Ölünün sahibi çok olurmuş’ ama insana sorarlar bu kent solunum güçlüğü çekerken neden nefes vermediniz? Muhalefet için neden bugünü seçtiniz? Ya da bu sorunlar için nasıl bir çözüm önerisi sunuyorsunuz?

 

 

Hem iktidarın hem de muhalefetin gündemi bu şehri ayağa kaldırmak olmalıdır. Genel politika üzerinden değil, şehrin gerçekleri üzerinden projeler üretilmeli. Seçmen sorun değil çözüm istiyor. Sorunlar zaten ortada, bu sorunlar ile her gün boğuşuyoruz. O sorunları her gün gündeme getiriyoruz. Çözüm ne siz ondan haber verin.

 

Elbette siyaset yapacaksınız. Ama siyaset yaparken ara sıra o çuvaldızı da kendinize batırın. İşte o zaman gerçekler daha da netleşecek, fulü olmaktan çıkacaktır. 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 28-04-2015
  
Yazarın Diğer Yazıları