Sevda Güneş

Taciz…

06.04.2016 Sevda Güneş

 

Hayretle izledim, dili sürçtü diye düşündüm, özür dileyecek sandım. Oysa ne özür diledi ne yüzü kızardı. Üstüne üstük bir de alkış aldı. Sadece erkek vekiller değil gruptaki kadın vekillerde alkış tufanına katıldı.

 

 

CHP lideri, bayan bakana kavgada dahi söylenmeyecek sözler sarf etti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Vali konuşmuyor, Emniyet Müdürü konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor, Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor” ifadelerini salonda bulunan partililer de alkışlayarak destekledi.

Bu nasıl bir aymazlıktır. Sözüm ona o çocukların hakkını korumak için bir iki laf etmek istedi. Bu açıkça kadınlara yapılmış bir taciz, bir şiddet, hatta küfürdür.

 

 

Siz bu zihniyetle mi Türkiye’nin önünü açacaksınız? Kadın haklarına böyle mi sahip çıkıp, kadına şiddeti durduracaksınız?

 

 

Bir kadın olarak sarf ettiğiniz bu kelimeyi şiddetle kınıyorum. Bir lider düşünün ki kelime haznesi sadece hakaretten oluşsun. Sözüm ona Mustafa Kemal’in kurduğu partinin lideri olduğunu savunuyorsun. Sen Mustafa Kemal’in hatırasına bile tacizde bulunuyorsun. Türk kadını tüm dünyada analığı ile edebi, namusu ve şerefi ile nam salmıştır. Senin hakaretlerinle de kirlenecek değildir.

 

 

Bu üslup senin liderliğini bu saatten sonra hala kabul eden o kadın parlamenterlerin sorunudur.

 

 

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasının ardından özür dilemesi neyi düzeltecek. Bu sözler CHP Liderinin aslında kadına bakışını göstermiştir. Bu ülkede ne yazık ki bir muhalefet sorunu vardır. Bugün de bu gerçek bir kez daha kendini göstermiştir.

 

 

Her kürsüye çıktığında çam deviren, halkın çok çok uzağında siyaset yapan ve ciddi derecede üslup sorunu olan bu beyefendiye gereken cevabı elbette Türk kadınları verecektir. Bu söylem Türk siyasetindeki yerini de alacaktır…

 

 

Hadi CHP’li kadınlar size “biraz susun” diyen Bülent Arınç’a verdiğiniz tepkiyi küfür eden Genel Başkanınıza da gösterin, samimiyetinizi görelim… 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 06-04-2016
  
Yazarın Diğer Yazıları