Tarık Akan terörist diyemedi

RADARHABER / ERZURUM
"Hayatı Durdurun" çağrısı yapan sanatçılar Çağlayan Adliyesi'nde Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristlere eylemci demeye devam ediyorlar. Beyaz TV'nin peşlerine düştüğü gazeteciler ve oyuncular terörist dememek için lafı dolandırıp durdular.Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi tüm Türkiye'yi derinden yaralamış sosyal medyada atılan bazı mesajlar tepki çekmişti. Teröristlere eylemci diyerek olayı hafifletme çabaları da dikkatlerden kaçmamıştı.
 
"HAYATI DURDURUN" DEMİŞTİ
Beyaz Haber o isimlerin peşine düştü. Sinema sanatçısı Tarık Akan'ın Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristler için 'onlara terörist diyemem' sözü şoke etti. 11 Mart'ta sokağa çıkın hayatı durdurun çağrısında da yer alan Tarık Akan yaptığı açıklamaşarla çok da şaşırtmadı.
 
"TERÖRİST DİYEMEM..."
Beyaz TV'nin telefonla ulaştığı Tarık Akan o adliyede savcıyı öldüren teröristlere, terörist diyemedi. "Ben öyle bir laf kullanmak istemiyorum" diyen Tarık Akan 'yapılan eylem yanlış oraya girmeleri yanlış diyorum. 'Ben onların için terörist lafını kullanmam' dedi.
 
"KAN DÖKÜLMEMESİ GEREKİRDİ"
Bir başka isim Banu Güven ise içeriye giren isimlere terörist diyor musunuz? sorusuna 'Bu sorduğunuzun cevabını adliyede baskında tam olarak ne yaşandığını görerek vermek isterim. Bu plan nasıl sonlanmıştır eylem düzene karşı bir eylem burada kimsenin kanının dökülmemesi gerekirdi' cevabını verdi.
 
"SAVCI KİRAZ İÇİN KLİP YAPILSA OYNAR MISINIZ"
Berkin Elvan için sokağa çıkma çağrısı yapan klipte oynayan CHP'den milletvekili aday adayı olan Tayfun Talipoğlu da 'Berkin Elvan için yapılan bir klibin benzeri şehit edilen Savcı Kiraz için de yapılsa oynar mısınız? sorusuna 'Hayır oynamam' cevabını verdi.


Kaynak : http://www.radarhaber.com/haberler/18/tarik-akan-terorist-diyemedi_8791.html