Sevda Güneş

Bilmiyorlarmış!

27.04.2016 Sevda Güneş

Hani diyorlar ya “Sussan gönül razı değil, konuşsan tesiri yok.” Bu ülke iki yıldır ciddi mücadeleler içinde, bir yanda devletin içine çöreklenmiş hain çetesi paralel yapı diğer yanda ülkeyi iç savaşa sürüklemek isteyen PKK terör örgütü ve onun çanakçıları…

Bu olayların başından beri iki şeye dikkat çekiyorum. Birincisi Ankara’nın terörün şehirlere inene kadar örgütü bir türlü anlamadığıdır. Bir diğeri ise paralel yapının neler yapabileceği gerçeğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kurmayları dışındakilerin göremediğidir.

 

 

 

Erzurum’da önceki gün inanılmaz bir skandal yaşandı. Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Atatürk Üniversitesi ortaklaşa ‘Aydınlık Geleceğin Melekleri’ konulu bir organizasyon yaptı. Bu organizasyona paralel yapı ile kol kola olan, her fırsatta ülkeyi yerden yere vurmak için hiçbir çabadan kaçınmayan Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel Güven ile Gazeteci Sultan

Uçar davet edildi.

 

 

Sözüm ona geniş katılımlı ulusal bir program yapmak istediler ama kaş yapayım derken göz çıkardılar. Kimin hangi fikirle yaptığı anlaşılamayan bu programa şehri yönetenler koşa koşa gittiler.

Hatta kürsüye çıkıp projelerini anlattılar. Olay patlayana kadar iyi bir şey yaptıklarını sanıyorlardı. Çünkü hiç biri o isimlerin esasında kim olduğundan haberleri bile yoktu. Çünkü ülke gündemini takip etmiyorlar, kimin kim olduğunu bilmiyorlardı.

 

 

 

Hadi Belediye Başkanı, Vali ve Rektör bu isimlerin kim olduğunu bilmiyordu. Allah aşkına danışmanları ne iş yapıyordu?

 

 

 

Bu hanımlarda anormal bir durum olduğunu neden sonra anlayan üniversite yönetimi konuşmacıları internet sitesine koymadı ve onları yok saydı.

 

 

 

Belediye ve Valilik, “Bu işi yapan Atatürk Üniversitesi, biz kimin konuşmacı olarak katılacağını bilmiyorduk. Üniversiteye güvenmeyip kime güveneceğiz?” dedi ve topu üniversite yönetimine attı.

 

 

 

Bu iş bu kadar kolay olmamalı. Sayın yetkililer altına imzanızı attığınız şeylere dikkat etmeniz gerekirdi. Zira bunların neler yapabileceğini siz üniversite yönetiminden daha iyi biliyorsunuz. İki yıldır sizler bu yapı ile mücadele ediyorsunuz...

 

 

 

Belki üniversite kendi çapında güzel bir işe imza atmak istedi ama maalesef tuzağa düştü. Sizlerde öyle...

 

 

 

Olayın iç yüzü şudur; Karaman’da meydana gelen o rezil olay üzerinden Hükümet ve Devlet yıpratılmak isteniyor. Işık evlerinden ayrılan cemaat öğrencilerine kapılarını açan Ensar Vakfı, doğal olarak paralelin hedefinde.

 

 

 

Ellerine bu sapık öğretmende düşünce dün asla bir araya gelmeyecek isimler Tayyip Erdoğan düşmanlığında birleşti. Hedef, tıpkı 28 Şubat’ta olduğu gibi Ensar Vakfı ve imam hatipler üzerinden hükümeti yıpratıp, dindarları itibarsızlaştırmak…

Ve ne yazık ki bu olanları göremeyen, okuyamayan yöneticilerimiz istemeden dahi olsa bu işe alet edilip, bilgisizliklerinin kurbanı oldular.

 

 

 

O grubun panelde ne söylediğinin anlamı yoktu. Çünkü onlar Erzurum’da böyle bir paneli yaparak amaçlarına ulaştılar.

Bu öylesine programlı bir organizeydi ki basına davetiyeler panelden bir gün sonra ulaştı. Üniversitenin hazırladığı davetiyede ‘çocuk istismarı’ diye bir ibare yoktu. Ama hala kimin hazırladığı bilinmeyen alternatif afişte, ‘çocuk istismarı’ ön plana çıkarılmıştı.

Senin savaş dediğin sadece topla tüfekle olmaz azizim. Geldiler sizi kendi silahınız ile vurdular ve paşa paşa ağırlanıp memleketlerine döndüler.

Şimdi enkazı toplamak size kaldı… 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 27-04-2016
  
  • Ömer YASA 28.04.2016 01:04:58

    Sevda Hanım, ben diğer konuşmacıyı tanımam ama Sultan Uçar'ı tanıyorum ve Fethullah Cephesiyle aynı paralelde olmasına imkan yok. Ne konuştuğunu hiç yazmamışsınız. Nereden kuşkulandınız merak ettim. Saygılarımla...

Yazarın Diğer Yazıları