Sevda Güneş

Biz bu oyunlara gelmeyiz!

22.03.2017 Sevda Güneş
Mart ayının başından beri Diyarbakır’ın Lice ilçesi ve kırsalında 16 komando taburu, 742 polis özel harekât timi ve 558 korucusu olmak üzere toplam 7 bin güvenlik görevlisinin katıldığı operasyon sona erdi.

Uzun yıllardan beri bölgede böylesine bir operasyon yürütülmemişti. Sonuç itibari ile yüzlerce terörist öldürülmedi ama örgütün tüm lojistiği yerle bir edildi.

Operasyonlar sonunda; Biri sağ, 27’si ölü olmak üzere 28 terörist etkisiz hale getirilirken, 57 sığınak ve 11 barınak ile 18 terörist mevzisi yerle bir edildi. Füze bataryaları, ağır silahlar, patlayıcı ve mühimmat, bol miktarda yaşam ve gıda maddesi ile narko-terörizm çalışmaları kapsamında toplam 9 ton 457 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Bu operasyon bahar öncesi örgütün belini kırdı. Kırsalda darbe üstüne darbe yiyen, eskisi gibi at oynatamayan terör örgütü, yediği yumrukların acısını çıkarmak için gözünü vatan milliyetçisi kentlere çevirdi.

İstihbarat kaynakları 1 Kasım seçimlerinde hendek siyaseti ile hedefine ulaşamayan kanlı terör örgütü PKK’nın referandum öncesi ülkeyi karıştırmak için planlar yaptığı, halk ayaklanmasının fitilini tetiklemek için yol aradığı bilgisine ulaştı.

Hassas illerde güvenlik önlemlerini artıran güvenlik güçleri, bu illerde tabiri caizse kuş uçurtmuyor. Güneydoğu’nun bazı illeri ile Doğu’da Erzurum, Ağrı, Van ve Kars’ın bazı ilçelerinde Jandarma ve Özel Harekat Timleri aylardır yerleşik olarak kırsalda teröristlerin izini sürüyor.

Hayır kampanyasının başını çeken terör örgütü, HDP seçmenine ulaşıp 1 Kasım’daki gibi tehdit edemediği için Kürt ile Türk vatandaşların birlikte yaşadığı illeri gözüne kestirmiş görünüyor. Bu illerde eylem planlayan örgüt, referandum arifesinde bir halk ayaklanmasıyla sandığı kana bulamak istiyor.

Ancak bu hainlerin hala anlayamadığı bir gerçek var, bu halk sizin bu bayat oyunlarınızı artık yemiyor.

İki yıldır bunu gerçekleştirmek için elinizden geleni arkanıza koymadınız. Kimi zaman FETÖ’yü kimi zaman PKK’yı sahaya sürdünüz. Sonuçta karşınızda daha fazla kenetleşmiş bir Türkiye buldunuz.

Bu örgütlerin iplerini ellerinde bulunduranları bizler Çanakkale’de, İzmir’de, Erzurum’da, vatan toprağının her karışında, en son 15 Temmuz’da derdest ettik.

Biz yenmekten yorulduk onlar yenilmeye doymadılar. Şehitlerimizin kanı ile sulanan bu topraklardan bir karışını bile koparamayacaklarını hala anlayamadılar. Ezanın susmayacağını, bayrağın inmeyeceğini idrak edemediler… 
BU YAZININ EKLENME TARİHİ 22-03-2017
  
Yazarın Diğer Yazıları