Sevda Güneş

Gelin birlik olun

12.11.2015 Sevda Güneş

18 Kasım’dan itibaren ülke yeni bir hükümet ile yönetilmeye başlanacak. 1 Kasım seçimlerinin ardından AK Parti, 13 yıllık iktidarına kaldığı yerden devam edecek.

Şurası kesin ki bu defa seçmenin AK Parti ve yeni hükümetten beklentisi daha önceki seçimlerin kat be kat üstünde.

Ekonomide iyileşme ve istikrarın yanı sıra bu hükümetten beklenen şey ülkede huzurun sağlanması.

Bu huzur beklentisi sadece terör kaynaklı değil, ülkedeki kutuplaşmanın son bulması. Muhalefet ile ilişkilerin geliştirilmesi ve insanların ayrıştırılmasına son verilmesi, halkın önemsediği en önemli başlık.

Elbette hükümet kurulana kadar bir takım süreçler var. Önce vekiller kayıt yaptıracak sonra yemin edecek, kabine oluşacak. Meclis toplanacak, yeni hükümet güvenoyu alacak sonra hadi bismillah.

Şu günlerde mazbatalarını alan vekiller kayıt için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yolunu tuttu. Birlik ve beraberlik demişken; Erzurum AK Parti Milletvekillerinin Meclis’te ki kayıt sırasında verdikleri görüntü tamda vatandaşın istediği portreyi oluşturdu.

Bugüne kadar aynı partiden seçilenler bile maalesef bu birlikteliği sağlayamadı. Şehirde yapılacaklar için tüm seçilenler ne yazık ki bir araya gelemedi.

Oysa vatandaşın beklentisi dün de aynıydı bugünde aynı, her alanda tam bir işbirliği istiyor.

Kaldı ki bu şehrin sorunu bir araya gelememek. Hepimizin yakındığı şey ‘ben değil biz olmalıyız’ değil mi? Gelin bu işin başını siyasette siz çekin. Bu birliktelik şehir için model olsun. Tıpkı seçim sloganınız gibi ‘ Sen Ben Yok Erzurum var’ olsun.

Bu şehre bir taş koyanın, yatırım getirenin, sorun çözenin, vatandaşın imdadına yetişenin isminin kim olduğu önemli olmasın, birinizin yaptığı hepimizin başarısı olsun.

Eğer iz bırakmak, şehri şahlandırmak, bir arada tutmak, kolektif yapılanmayı sağlamak istiyorsanız gelin ipin başını siz çekin. Siz çekin ki bu halkta sizin peşinize gelsin.

Birlik olun ki; Mecliste halkı yanınıza alın ve sesiniz daha gür çıksın.

Birlik olun ki; Bugüne kadar yapılamamış olanı yapmış olasınız. 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 12-11-2015
  
Yazarın Diğer Yazıları