Sevda Güneş

HDP gerçeği…

03.06.2015 Sevda Güneş

Türkiye’nin ne kadar değiştiğini, dönüştüğünü sadece yaşadığınız ilden anlamanız imkansız. Zaman zaman ülkenin bütününe bakmak gerekiyor. Ülkeler değişip ve dönüşürken bu değişim yalnızca sosyal yada ekonomik alanda olmuyor. Değişim her alanda kendini gösteriyor. Zihinsel dönüşüm ve değişimde elbette bu işin bir ayağı.

 

 

Size on yıl evvel PKK’nın bu ülkede siyaset yapacağını söyleseler inanır mıydınız? Bırakın siyaseti alternatif muhalefet olacağını söyleseler ne yapardınız mesela?

 

Ben söyleyeyim, hiddetle karşı çıkar, hatta bir tarafınızla gülerdiniz. Ama bugün gelinen noktada maalesef böyle bir algı oluşturma çabaları var.

 

PKK’nın siyasi kanadı HDP bu ülkeye ‘alternatif muhalefet partisi’ olarak yedirilmeye çalışılıyor. Belki Erzurum’dan bakınca resim net görünmeyebilir ama Batı, Doğu ve Güneydoğu’da bu rüzgar tüm şiddeti ile estirilmeye çalışılıyor.

 

 

HDP ile AK Parti’nin tabanı aynı olduğu için hükümetin gitmesini isteyen veya kendine gelmesi için bir ders vermeye çalışanlara gösterilen bu adres, temelinden bozuktur.

 

Binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan bu örgüt, 40 yıl boyunca bu ülkeyi maddi manevi zarara uğratmıştır. Bugün vatandaşa yeniden makyaj yapılıp satılmaya çalışılan bu partinin gerçek yüzünü görmek isteyenler,  PKK'nın Kandil'deki elebaşlarından Karayılan'ın örgüt elemanlarına telsizle "HDP barajı geçemez ise çatışmalara hazırlıklı olun" talimatına kulak vermelidir.

 

 

Bu sadece Kürt vatandaşlara değil, aynı zamanda Selahattin Demirtaş’ı sempatik bulan, ona oy vermeye niyetlenen tüm halka açık bir tehdittir.

 

 

Batı’da “Demirtaş iyi muhalefet ediyor, bu nedenle oyumu HDP’ye vereceğim” diyenler bu kararlarını bir daha gözden geçirmelidirler. Yapılan terör saldırılarını, bayrağa sarılı genç Mehmetçikleri asla unutmamalıdırlar.

 

 

HDP bugün bu ülkede eğer bir alternatif parti olmak durumuna gelmiş ise bunun sorumlusu başta iktidar ve muhalefettir.

Düşününki terör örgütünün sözcüsü olan bir parti bu ülkede umut olma durumuna gelmiştir. Muhalefet işini iyi yapabilseydi, bugün “AK Parti gitsin de ne olursa olsun” diye bir düşünme tarzı ortaya çıkmazdı.

 

 

Ne kadar tehdit ederlerse etsinler, kimin zoruna giderse gitsin o çatışmaları görmüş, Güneydoğu’da onlarca terör saldırısını takip etmiş, onlarca şehit cenazesi haberi yapmış bir gazeteci olarak HDP’yi asla legal bir siyasi parti olarak görmüyorum. Ona verilecek her oy bu ülkeye yapılmış bir ihanettir.

 

 

Ve şu konu asla göz ardı edilmemelidir. HDP Kürt seçmenin oyu ile beslenen bir parti olsaydı yıllardır baraj sorunu yaşamazdı.

 

Verdiğimiz her oy bir vebal ise koca bir ülkenin vebaline gireceğimizi zinhar unutmamalıyız… 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 03-06-2015
  
Yazarın Diğer Yazıları