Sevda Güneş

Hep aynı nakarat…

06.11.2013 Sevda Güneş

Yaşasın nur topu gibi bir polemiğimiz daha oldu. AK Parti’nin Kızılcahamam toplantısında masaya yatırılan yurt sorununun altından aynı evi paylaşan erkek ve kız öğrenciler çıktı. Biz büyükşehir belediye başkanlarının belirleneceği, istişare edileceği haberlerini beklerken birden gündeme aynı evi paylaşan öğrenciler düştü.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,“Evlerde karma kalan öğrencilerin durumu bizi ilgilendirmez. Hükümet olarak onları denetlemek gibi bir durumumuz yok” dedi. Başbakan Recep Erdoğan ise grup konuşmasında tam aksi bir çıkış yaptı. Başbakan Erdoğan, “Bazı yerlerde yurtlar noktasında eksiklikleri tamamlayamadığımız için evlerde sıkıntılar var. Emniyete gelen ihbarlara valiliklerimiz müdahale ediyor. Aynı apartman içerisinde komşulardan ihbarlar geliyor. Bunlara müdahil olmak durumundayız. Bu yaşam tarzına müdahale değildir, böyle yorumlamasınlar. Yorumlayanlar o şekilde devam etsinler, biz buna müsaade etmeyiz” dedi.

Bu durumda Bülent Arınç’ın konudan bihaber olduğu ortaya çıktı. Erzurum’da ayı evi paylaşan erkek ve kız öğrenci var mı bilmiyorum ama eğer var ise meraklı komşulara gün doğdu.

Meraklı Melahatlar 7 -24 polise ihbarda bulunabilecekler. ‘Bu uygulama çok su kaldırır ve yanlış anlamalar sonucu onlarca gencin hayatı kararabilir’ diyelim ve diğer gündemimiz olan siyasete dönelim.

Bugün AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısı yapılacak. 30 büyükşehir için aday adayı olan isimler de burada masaya yatırılacak. Bu arada, partide temayül yoklama sonuçlarının tamamlandığını ancak rakamların teşkilat ile paylaşılmayacağını da aktaralım.

İstişare heyeti ile Kızılcahamam’da bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın,“ Partimizce daha önce ismi silinen, çizilen isimleri tekrar önüme getirmeyin. Yeni isimler ve genç bir kadro istiyorum” dediği ileri sürülüyor. Günlerdir adayların dosyalarını inceleyen parti kurmaylarının bugün o isimler üzerinde görüş bildirmesi bekleniyor. Aynı toplantıda Türkiye genelinde çok sayıda belediye başkanı olmak isteyen il başkanlarının durumunun da ele alınması bekleniyor.

Uzun bir zamana yayılan aday belirme çalışması son günlerini yaşanken Erzurum’da her gün bir adayın ismi öne çıkıyor. Ancak değişmeyen tek kural ise tüm adayların arkasında Başbakan Erdoğan’ın olması. Hangi aday adayı ile konuşsanız hepsinde aynı nakarat, ‘ya ben olacağım ya da dışarıdan bir isim aday edilecek’. Kim aday edilecek bilmiyorum ama o ismin Başbakan’ın aklında gizli olduğunu biliyorum.

  Nazan Öncel’in şarkısında olduğu gibi, aynı nakarat hep aynı aynı. 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 06-11-2013
  
Yazarın Diğer Yazıları