Sevda Güneş

İki siyasetçi bir klinikte

07.11.2013 Sevda Güneş

Siyaset nabzının kahvehaneler, kuaförler, lokantalar v.s. yerlerde attığını biliriz ama bu kez bahse konu yer bir diş hekiminin kliniği oldu. (Estetik Diş Kliniği) Diş Hekimi Mahmut Yılmaz, mesleğinde oldukça profesyonel bir isim. Diyebiliriz ki Erzurum’da ben dâhil herkesin kapısını çaldığı bir hekim.  

Dün sabah tedavim için yine diş hekimimin yolunu tuttum. Tedavimin ardından dinlenme odasına geçtim. Tam çayımı yudumlayacaktım ki içeri AK Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Bekir Korkmaz girdi.

Her kesimden insanın gittiği bu kliniğe öğrendim ki zaman zaman siyasilerde uğrarmış. Gelen siyasetçi olunca sohbetimiz de doğal olarak siyasete kaydı.

Sabah saatleri olmasına rağmen oldukça neşeli ve pozitif görünen Bekir Korkmaz, güne çok erken başlayanlardanmış. Hatta sabahçı kahvelerine bile gidermiş, biz de bu vesile ile öğrenmiş olduk. Her aday adayı gibi o da AK Parti Genel Merkezi’nden gelecek habere kilitlenmiş durumda. Tam bu konuları konuşuyorduk ki içeri adı MHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için geçen Fevzi Budak girdi.  

İktidar ve muhalefetin aday adayları arasında ilginç diyaloglar başladı. Bekir Korkmaz, Fevzi hoca’ya ‘hayırlı olsun’ dedi. Hoca henüz aday adaylığı müracaatında bulunmadığını söyledi. ‘’MHP’de adaylık süreci devam ediyor’’ demekle yetindi.

Yaptığı doğru analiz ve derin edebi bilgisi ile tanınan Fevzi Hoca, birden söze girdi ve Bekir Bey’e “Eğer aday edilirsek sizinle her türlü ortamda Erzurum’u tartışmak isterim. Televizyonda da olabilir” demez mi. Hatta hoca hızını alamadı, ‘Ulusal medyaya da çıkabiliriz’ teklifinde bulundu.

Bu teklifi tebessümle karşılayan Bekir Korkmaz, “Hocam hele aday olalım yaparız tabi, Erzurum yararına her ne varsa yaparız” dedi.

Fevzi Budak, aday adayı olur mu, ya da aday gösterilir mi? AK Parti Bekir Korkmaz’la 2014 seçimlerine gider mi bilmem ama bildiğim tek şey hiçbir AK Partili adayın başka bir partinin adayı ile televizyonlarda ki tartışma programına asla çıkmayacak olmasıdır.

Erzurum her ne kadar büyükşehir olsa da butik Anadolu kenti hüviyetinden arınabilmiş değil. Bu kentte herkes birbirini tanır, herkes kimin ne olduğunu bilir. Her an her yerde karşılaşma ihtimalinizde çok yüksektir. Ümit ederiz ki seçim süreci boyunca tüm adayların sohbeti aynı, dün olduğu gibi Erzurum üzerine ve seviyeli olsun. Sonuç ne olursa olsun insanlık ve hoşgörü kazansın. 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 07-11-2013
  
Yazarın Diğer Yazıları