Sevda Güneş

Savaş kokusu

22.12.2016 Sevda Güneş

Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastının ardından görüş belirten Ulusal Savunma dergisinin baş editörü ve Rusya Savunma Bakanlığı Kamu Konseyi Başkanı İgor Korotçenko:


“Elçiler öldürüldüğü zaman havada bir savaş kokusu yayılmaya başlar. Palmira’nın ele geçirilmesi, Rus Büyükel- çinin öldürülmesi, partnerlerimiz bize karşı daha ne gibi sürprizler hazırlıyor? Ankara’da Rus Büyükelçi’nin öldürülmesi, yalnız hareket eden bir teröristin eylemi değil, bu ipleri Körfez bölgesine veya okyanusun öbür tarafına uzanan bir komplodur.”


Sadece bu açıklama bile soruşturma bitmeden neyin ne olduğunu net ortaya koymuyor mu?


Sözüm ona Suriye’de, Halep’te ya- şanan trajedinin hesabını sorduğunu söyleyen katil, sol şahadet parmağı ile Yüce Allah’tan bahsediyor. Yarabbi ne günlere kaldık.


Suikastın ardından yapılan soruş- turmalarda oklar, bu işte FETÖ’nün parmağı olduğunu gösteriyor. Hatta FETÖ elebaşının bir ay önce ‘fedai eylem’ talimatı verdiği yönünde deliller var. Tıpkı PKK’nın sözde lideri Cemil Bayık’ın teröristlere fedai eylemler talimatı vermesi gibi.


Aynı sözler iki terör elebaşının dudaklarından farklı söylem tarzı ile dö- külüyor. Söyleyene değil bizim söyletene bakmamız lazım. Türkiye’de ya- şananları çok iyi analiz etmemiz gerekiyor. Artık şunu net olarak biliyoruz ki hedef, Türkiye’yi ele geçirmektir. Askeri darbe ile yapamadıklarını şimdi kirli oyunlar, farklı yöntemler ile deniyorlar.


Bu bilinçle ülkenin tüm dinamikleri ile uyanık olmamız gerekiyor. Bunlar rahat durmayacak, belki daha zor günlerimiz olacak. Kim bilir belki daha fazla şehit vereceğiz. Ancak ülke olarak acılarımızla yoğrularak vatanımıza sahip çıkacağız. Kabul etsek de etmesek de bu bir savaş halidir. Savaşta vatandaşa düşen görev ulû’l emre itaattir.


Bu fırtınalı günleri az zayiatla ge- çirmek için gözümüzü dört açıp, provokasyonlara gelmeden, siyasi iradeye destek olmamız lazım. Onlar istemediği sürece tek adım dahi atmamalıyız. Gün ihmalleri görecek, ‘suçlu ayağı kalk’ diyecek gün değildir.


Yaşanan acı olaylara ve kalleşliğe karşı bu milleti sokağa dökemeyen, kardeşi kardeşe kırdıramayanların hırsları her geçen gün daha da artıyor.


Sadece Türk halkı değil, bu hainlere Kürt halkı da itibar etmedi. HDP defalarca kitleleri sokağa çağırdı ama Kürtler bu çağrıya hiç cevap vermedi. Hainlerin hevesleri kursaklarında kaldı.


Büyükelçi suikastı gösterdi ki FETÖ’nün hala uyuyan hücreleri var. Ve hala bu ülkeyi ele geçirmek gibi bir umutları var.


İki ülkenin arasını bozup Türkiye’ye bir cephe daha açmak isteyenlerin bu eylemleri de boşa çıktı. Teröristlerin arkasındaki güç bence bizden daha tedirgin durumda, çünkü belki de ilk kez kendini açık etti… 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 22-12-2016
  
Yazarın Diğer Yazıları