Sevda Güneş

Beklentiler aynı…

13.06.2017 Sevda Güneş
İlk duyduğumuzda şaşırmıştık, ‘sahur vakti toplantımı olur’ diye ama bu yıl üçüncü kez katıldık AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun sahur programına.

 
“Biz siyasiler hep konuşuyoruz. Bu kez siz anlatın ben dinleyeyim” dedi bayan vekil, dediğine de pişman oldu…

 
Elbette kendi derdimizi anlatmadık. Vatandaşın ahvalini, beklentilerini, son zamanlarda ki siyasi gelişmelerin halk arasında nasıl okunduğunu aktardık. Elçilik vazifesini yapsın, bu sorunları Ankara’ya taşısın diye…

 
Özünde bilmediği sıkıntılar da değildi. Şu ara tüm Türkiye’nin derdi-tasası aynı değil mi?

 
Ekonomik sıkıntılar ve FETÖ ile mücadele

 
Toplantıya katılan tüm gazeteciler aynı sözleri sarf ettiler. Son dönemde yaşanan damat tahliyeleri, FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmaması ve bir türlü hayata geçmeyen Cazibe Merkezleri Projesi. “Bunlar yapılmadan 2019 seçimlerine gitmek AK Parti açısından hezimet olur” görüşünün altı çizildi.

 
Her gazeteciyi dikkatle dinledi Vekil Hanım. Zira gazeteciler orada kendi fikirlerini değil, bilakis toplumun beklentilerini aktarıyordu.
 
 
Söz sırası ona geldiğinde FETÖ’den başladı. Aslında “FETÖ ile mücadele ilk olarak siyasette başladı. Teşkilat içinde şu ana kadar 900’e yakın isime FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle işlem yapıldı. Belediye başkanları görevden alındı. Bizim ilimizde Aşkale Belediyesi buna örnektir” dedi.

 
17-25 Aralık sonrası AK Parti’nin hızla il ve ilçe teşkilatlarını yenilediğini ifade eden Zehra Hanım, “ Yerel seçimlerde ayıklama yapıldı. Genel seçimlerde de bu yol izlendi. Var olanlar zaten bu süreçte dışarıda bırakıldı. Ama araya sızmışlar, hatta kriptolar varsa elbette bunu bilmiyoruz. MİT ve İçişleri Bakanlığı’nın bu yönde bir raporu olsa inanın gereği yapılır. Parti niye kendine zarar vermeyi istesin ki?” dedi.

 
Cazibe Merkezleri Projesi’nin beklenenin üzerinde ilgi gördüğünü söyleyen Taşkesenlioğlu,  “Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Bankası tarafından başvurular inceleniyor. Çok fazla yatırım dosyası var. Bunların incelenmesi zaman alıyor. Ama bana göre de ortada bir gecikilme söz konusu” dedi.

 
Ortaya çıkan tablo ise şuydu;

 
Erzurumlunun kaygısı ne ise batıdakinin de aynı.

 
Erzurumlu da ülkenin her açıdan refaha ulaşmasını istiyor, Edirneli de.

 
Erzurum’da FETÖ’nün siyasetten temizlenmesini istiyor İzmirli de.

 
Erzurumlu da damatlardan rahatsız Konyalı da…

 
Erzurumlu da şeffaflık istiyor Tekirdağlı da.

 
Erzurumlu da ekonomide rahatlama bekliyor Sakaryalı da.

Yani Sayın Vekil Erzurumlu 16 Nisan’da verdiği ruhsatın gereğinin yapılmasını bekliyor. Yeni bir ruhsat için bunların yapılmasını elzem görüyor. 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 13-06-2017
  
Yazarın Diğer Yazıları