Sevda Güneş

Olmadı, kapat gitsin…

23.06.2017 Sevda Güneş
15 Temmuz darbe girişimin ardından kamunun her alanında FETÖ temizliği yapıldı. Hainlerin sızmadığı delik, nüfus etmediği damarın kalmadığını hep birlikte gördük.

 
Hemen her kurumda olduğu gibi üniversitelerde de görevden almalar, tutuklamalar yaşandı. Aradan neredeyse bir yıl geçti ama hala bu terör örgütünün kökü kazınamadı.

 
Üniversitelerde şu ara FETÖ bağlantılı başka bir sorun yaşanıyor.

 
Fakültelerin bazı bölümlerinde öğretim elamanı kalmadı. FETÖ nedeniyle ya görevlerinden ihraç edildiler ya da cezaevine gönderildiler.

 
Doğu’da birkaç üniversitenin rektörü bu bölümlere takviye elaman sağlayamayınca işin kolayına gitmiş ve o bölümleri kapatma kararı almış.

 
“Madem hepsi terör örgütü mensubu çıktı, zaten becerip yerlerine yeni elaman bulamadık o halde kapatın gitsin” yapılmış. Ve bu bölümler ciddi öğrenci alan, talep gören bölümler.

 
Bir bölümün örgün ve ikinci öğretim olarak 200 öğrencisi olduğunu düşünün. Üç bölüm kapatılınca 600 öğrenci buharlaşmış mı olacak? Bu kadar öğrenci ne olacak? Ben yaptım oldu hesabı ile kurum yönetenlerin vereceği bir cevap vardır umarım!

 
Yeni meydan

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son ziyaretinde ‘yeni meydan’ istemesinin ardından harekete geçen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen aradığını bulmuş.

 
Havaalanı yolu üzerinde AFAD deposunun bulunduğu bölgeye yeni meydan yapılacak. Şahane bir yer, hem şehre yakın hem de alabildiğine düzlük. Havalimanı üzerinde olması da arı bir avantaj, malum her mitingde istasyon meydanına çıkan bütün yollar kapanıyor, Erzurumlu sıkıntı yaşıyordur. Böylece bu sorunda ortadan kalkmış olacak.

 

Kısa zamanda o meydanı inşa etmek isteyen belediye şimdiden kolları sıvamış. Cumhurbaşkanı bir daha Erzurum’a geldiğinde ‘yeni meydan’dan halka hitap edecekmiş. 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 23-06-2017
  
Yazarın Diğer Yazıları