Sevda Güneş

EYOF ‘off’ olmasın!

10.01.2017 Sevda Güneş

Son birkaç gündür adı net konmasa da EYOF’un güvenlik gerekçesiyle iptal edileceği dilden dile dolaşıyor. Üstelik sadece EYOF değil aynı yıl içinde yapılacak olan Samsun İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın da Türkiye’den alınacağı iddia ediliyor.

 

EYOF için Erzurum’da bulunan tüm yetkililer asla böyle bir gelişme yaşanmadığını, iptalin söz konusu olmadığını söylediler. Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ise her iki organizasyonun iptaline dair net cümleler kurmadı. Ne böyle bir olasılık var ne de yok dedi. Avrupa ülkelerinde de saldırılar yaşandığını ve Türkiye’nin terörle baş edecek güçte olduğunun altını çizdi.

 

Elbette eğer öyle bir olasılık varsa bunu ilk bilen merci bakanlık olacaktır. Bakanlıktan böyle bir açıklama yapılmadığına göre demek ki kesin bir iptal söz konusu değil.

 

Sevinenler bile var!

 

Birkaç günden beri yazılıp çizilenler karışında el ovuşturup, bıyık altı gülenlere rastlamak mümkün benim ülkemde…

 

Sanki bu durum yalnızca Erzurum’un meselesidir. O sevinenlere hatırlatmak lazım. Bu mesele Erzurum’un ya da Samsun’un değil, Türkiye’nin meselesidir.

 

Ciddi bir durum var ortada. Bu oyunların iptalini gündeme getiren olgu Erzurum’un, Samsun’un yetersiz kalması değil terörün gerekçe gösterilmesidir. Yani ortada bir prestij kaybı söz konusudur.

 

Bu duruma kim sevinirse sevinsin; o kişiler bu ülkenin düşmanıdır ve en açık ifade ile vatan hainidir. Unutulmasın ki herkes bu gemide, eğer bu gemi batarsa sizde boğulursunuz, fareler gibi kaçmayacaksanız eğer!

 

Temennimiz odur ki bu sadece bir dedikodu olsun ve asla gerçeğe dönüşmesin. EYOF off olmasın…  

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 10-01-2017
  
Yazarın Diğer Yazıları