Sevda Güneş

Neden Pasinler?

25.11.2016 Sevda Güneş
15 Temmuz darbe girişimi ve sonrası için ‘ikinci Kurtuluş Savaşı’ diyoruz ya emin olun bu tespit son derece doğru. Bu topraklar her daim kendi içinden çıkan hainlerle vuruldu.
 
 
Ama hiç birine yenilmedi ve o hainlerin kellesini almasını da bildi. Türkiye zor günlerden geçiyor, içeride, dışarıda inanılmaz mücadeleler veriliyor. 
 
 
 
Tüm şer odakları bir olmuş, ülkeye diz çöktürmeye çalışıyor. Bizim ise her zamankinden daha dikkatli, temkinli olmamız lazım.
 
 
 
Galeyana gelmeden devletimizin yanında yer alıp tüm sakinliğimizle bu mücadeleye destek vermemiz lazım.
 
 
 
Devletin kılcal damarlarına sızan FETÖ, darbe girişiminde başarılı olmayınca üst akıl bu kez elindeki diğer piyonu olan PKK’yı devreye soktu.
 
 
 
Büyükşehirlerde bombalı araç eylemi planlayan teröristlerin birçoğu güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getiriliyor. Lojistik destek görenler ise maalesef hain emellerini gerçekleştiriyor, dün Adana’da olduğu gibi…

 
 
Bölgemizde ise birkaç gün önce yakalanan iki teröristin Erzurum’un Pasinler ilçesindeki kamu binalarına saldırı planladıkları tespit edildi.
 
 
 
Bombalı eylemi itiraf eden teröristlerin üzerlerinden hükümet konağı, ilçe emniyet müdürlüğü, belediye binası hatta belediye başkanının evinin krokisi çıktı. 
 
 
 
Belki aklınızdan geçebilir ‘neden Pasinler’ diye…
 
 
 
Öncelikle Pasinler her daim bu terör örgütüne ağır yenilgiler yaşatmış bir ilçe.
 
 
 
Bir diğer neden ise Pasinler halkı aşırı milliyetçi ve devletçi bir yapıya sahip, bu yapısından dolayı çabuk galeyana geliyor. 
 
 
 
Teröristlerin istediği de iç kargaşa çıkarmak ve halkı kışkırtmak.
Pasinler Emniyet Amirliği’nin ilçe dışında ve karayoluna sıfır konumda açık hedef olması hainlerin eylemi için bir başka neden.
 
 
 
En önemli nedenlerden biri de FETÖ elebaşı Gülen’in Pasinler nüfusuna kayıtlı olmasına rağmen bu ilçe halkının terör elebaşına hiçbir şekilde destek vermemesi.
 
 
Zira iki terör örgütünün hainlikte birbirleri ile yarıştığı, bazı bölgelerde işbirliği yaptığı malumunuz.
 
 
 
Erzurum’a özel bir hıncı olan terör örgütü PKK için Pasinler ilk bakıldığında biçilmiş kaftan gibi görünüyor. Her seferinde hevesleri kursaklarında kalan hainler, yaptıkları eylemlerle başarı sağladıklarını düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Her gün eylem yapsanız da bu ülkeye diz çöktüremezsiniz. Sizin ölünüz leş bizim ki şehittir.
 
 
Biz sizi kurtuluş mücadelemizden tanıyoruz. Sizin kalleşliğinizin menzilinin olmadığını da biliyoruz. 
 
 
 
Topunuz birleşip gelseniz en fazla bizden alacağınız şey Allah yolunda, vatan sevdasında canını veren şehitlerimiz olur.

 

 

Bu ülke kararını şimdi değil ta kurtuluş mücadelesinde vermişti. 15 Temmuz’da tekrar deklare etti. Bir karış toprak vermeyiz, o ezanı susturmaz, o bayrağı indirmeyiz. Elinizden geleni ardınıza koymayın. 

BU YAZININ EKLENME TARİHİ 25-11-2016
  
Yazarın Diğer Yazıları