Erzurumspor FK'da Ahmet Dal dönemi

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm SPOR Haberleri 03.08.2022 18:31:00
BB Erzurumspor'un sonucu merakla beklenen olağanüstü genel kurulu bugün yapıldı.
Erzurumspor FK'da Ahmet Dal dönemi

 

RADARHABER / ERZURUM
Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un sonucu merakla beklenen olağanüstü genel kurulu bugün yapıldı. Haftalardır yapılması beklenen ve kulübün geceleğinide belirleyecek olan olağanüstü genel kurulu bugün yapıldı. Necip Fazıl Kısakürek Kongre Merkezi'nde yapılan genel kurula tek aday olarak giren mevcut başkan Ahmet Dal yeniden seçilirken, kulübün ismi de yapılan tüzük değişikliği ile Erzurumspor Futbol Kulübü (FK) olarak değiştirildi. Ayrıca genel kurul tarafından Ahmet Dal ve yönetime 60 milyon TL borçlanma yetkisi ile birlikte şirketleşme için de yetki verildi. Kulübün borcunun da 112 Milyon TL olduğu, 573 Bin TL'de kasasında para-çek veya senet bulunduğu açıklandı... 
Divan Başkanlığını Eyüp Tavlaşoğlu'nun yaptığı genel kurula Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Barlak, bazı siyasi parti il başkanları, taraftar grupları ve çok sayıda delge iştirak etti. Kongrede Erzurum'un gururu Rahmetli İbrahim Erkal yine unutulmadı. Erzurum’un Palandöken ilçesinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapılan olağanüstü kurul toplantısında, 76 üye ile oylamalar yapıldı. Oylamalar sonucunda Büyükşehir Belediye ibaresi kulübün başından kaldırılarak Erzurumspor FK olması karar verildi. Öte yandan 76 üyeden 72’si başkanlık seçiminde tek aday olan Ahmet Dal’a oy vererek Erzurumspor FK başkanı olarak Ahmet Dal ve ekibini seçti. Protokolün ve çok sayıda Erzurumsporlu taraftarın katıldığı toplantı sonunda Ahmet Dal tebrikleri kabul etti.
 
 
 
 
TEŞEKKÜR KONUŞMASI AYAKLA ALKIŞLANDI
 
 
Teşekkür konuşması yapan ve ayakta alkışlanan Erzurumspor FK Başkanı Ahmet Dal, zorlu bir dönemden geçtiklerini ama bu dönemi başarılı bir şeklide atlatacaklarını belirterek, “Erzurumspor’dan Büyükşehir Belediye ibaresini kaldırarak Erzurumspor FK yaptık. Logomuz ise önceki logomuza benzer bir şekilde olacak. Bu sezon toparlanma sezonu olacak. Ciddi bir borcumuz var ve transfer tahtamız kapalı. Bunu çözmek için bugüne kadar sürdürdüğümüz mücadeleyi yine sürdüreceğiz. 8 Eylül son transfer gününe kadar mücadelemiz sürecek. Bu dönem borçlarımızı kapattığımız, nefes alabileceğimiz bir gelecek planı hazırladığımı tesislerimizin eksiklerini giderdiğimiz kurumsallaşmaya daha çok zaman harcadığımız, huzurlu yarınların temelini attığımız bir sezon olacak. Alt yapıdaki genç kardeşlerimizin gururla formamızı temsil ettikleri ve arkalarından gelecek olan gençlere ilham kaynağı olacakları sezon olacak. Futbol bir kaybetme ve kazanma oyunu, bu sezonda kazanıp sevineceğiz. Kaybettiğimiz maçlara da üzüleceğiz. Üzerimize ateşten bir gölek giyerek bu zorlu yolculuğa çıktık. Erzurumspor’a ve Erzurumlulara hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
 
 
 
 
İŞTE YENİ YÖNETİM
 
 
74 delegenin katıldığı ve 72'sinin oy kullandığı seçim sonucunda kullanılan oyların tamamını alan Ahmet Dal başkanlığında oluşan yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: İdris Akdemir, Burak Han Gözgeç, Mustafa Kahveci, Ebubekir Yardımcı, Çetin Gözütok, Fatih Aydın, Erdem Bentoğlu, İbrahim Kınık, Muhammet Arif Ağırman, Abdullah Karadağ, Hikmet Eren, Enes Akdemir, Emre Aytekin, Veysi Ayhan ve Ali Karataş. Yönetim kurulunun yedek üyeliklerine de Cengiz Durular, Muhyettin Güngen, Mustafa Koç, Burak Yumuk, Cengizhan Acar, Mehmet Mutlu, Mehmet Çinik, Yavuz Tahtacı ve Cem Bahadır Çıggın seçildi.  
 
 
İBRAHİM ERKAL VE ACUN ILICALI TEZAHÜRATLARI

 

Erzurumspor'un bugün yapılan olağanüstü genel kuruluna Erzurum'un gururu olan merhum sanatçımız İbrahim Erkal ile ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı da unutulmadı.  Genel kurulda İbrahim Erkal şarkıları çalındı, taraftarlar "Erkal ölmedi kalbimizde yaşıyor" tezahüratları yaptı.  Taraftarlar, Acun Ilıcalı'ya da "Erzurum seninle gurur duyuyor" diye seslendi, ünlü televizyoncuyu dakikalarla alkışladı.  

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler