Erzurumspor'a hatırı sayılır destek!

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm SPOR Haberleri 11.01.2019 09:44:00
Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a 2 işadamı hatırı sayılır katkıda bulundu.
Erzurumspor'a hatırı sayılır destek!

 

Sinan AYDIN'ın haberi...

 

RADARHABER / ERZURUM

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a 2 işadamı hatırı sayılır katkıda bulundu. Erzurum Valisi Okay Memiş, İşadamları Sururi Akgün ve Adnan Polat’ın yapılan görüşmeler neticesinde kulübe hatırı sayılır denebilecek maddi destekte bulunduğunu paylaştı. EVYAP Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Evyap’tan da cevap beklediklerini dile getiren Vali Memiş, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’le yaptığı görüşme neticesinde Erzurumspor’un Federasyondan alacağı olan meblağın önemli bir bölümünü de tahsil ettiklerini aktardı. Vali Memiş ayrıca Beşiktaş Futbol Kulübünün önümüzdeki sezon öncesi Erzurum’da kamp yapacağını da paylaştı

 

Sporu çok sevdiğini ve valilik konutunun olduğu alana bir spor salonu yaptırdığını açıklayan Vali Memiş, BB Erzurumspor’u da çok önemsediklerini ifade ederek, kulübe girişimleri neticesinde sağlanan maddi destekleri de açıkladı. Vali Memiş, “Ben sporu çok seviyorum. Gelir gelmez Valilik konutunda kendime prefabrikten geçici bir spor salonu yaptırdım. Sporu yaşam tarzı haline getirmiş biriyim. Spora izleyici değilim. Erzurumspor’u da çok önemsiyoruz. Bu yönde çabamız var. Erzurumlu hayırsever işadamlarının katkılarını aldık. Örnek olsun diye isimlerini açıklayabilirim.

 

Sururi Akgün hatırı sayılır bir yardımda bulundu. Teşekkürler. Adnan Polat hatırı sayılır bir yardımda bulundu. Teşekkürler. Futbol Federasyonu Başkanı sayın Yıldırım Demirören’le bizzat kendim görüştüm. Federasyon kulübe olan borçlarından 10 milyon ödedi. Erzurumspor’un çok önemli borcu yok.  EVYAP Fikret amcayı ziyaret ettik. Bizzat gittik. Sponsorluk teklif ettik. Bugün beni arayacaklar. Bu işler benim işim değil ama Erzurum’un dışında dışarıda yaşayanlarla birlikte 3 milyondan fazla Erzurumlu kadar Erzurumspor’un ligde kalmasını istiyorum. Mehmet hoca ile her hafta top oynuyorum, her hafta onlarla beraberiz. Futbolcularla tek tek tanıştım.”

 

‘‘BEŞİKTAŞ YAZIN KAMP İÇİN ERZURUM’A GELECEK’’

 

Önceki gün Beşiktaş’ın Erzurum’da bir okulda düzenlediği forma dağıtım törenine katıldığı için sosyal medyadan eleştirildiğini söyleyen Erzurum Valisi Okay Memiş, eleştirilere yönelik açıklamalarda da bulunup, 3 büyük takımın yaz kampı için Erzurum’a gelebileceğinin müjdesini verdi. Vali Memiş, ‘‘Önceki gün Beşiktaşlı yöneticiler geldi. Bunların forma dağıtım törenine gittim ama sosyal medyada biraz eleştiri olmuş. Normalde ben Beşiktaş kulübünün o programına katıldım. Bu ile gelen herkesi ben en iyi şekilde karşılamak durumundayım. Ben Erzurum’u temsil ediyorum. Herkese dadaşlığımızı göstermek, Dadaş misafirperverliğini göstermek benim görev alanımda. Ben Fikret Orman’la görüştüm. Yazın kendilerini yüksek irtifa kamp merkezine davet ettim. Bizzat geleceklerini ifade ettiler. Galatasaray ve Fenerbahçe’yi de inşallah Erzurum’a davet edeceğiz, onu çözmeye çalışıyoruz. Hepsi gelmeyi kabul ediyor ama Beşiktaş,  Fenerbahçe, Galatasaray geldiğinde ‘başka takım otelimiz de kalmasın’ diyorlar. Onu çözmeye çalışıyoruz’’ dedi.  

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler