Vali Memiş’in Erzurum Hayali

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm EKONOMİ Haberleri 16.07.2019 16:13:00
Vali Memiş: Hayalim Erzurum'u büyük bir tekstil kente dönüştürmek.
Vali Memiş’in Erzurum Hayali

 

Sinan AYDIN'ın haberi...

 

RADARHABER / ERZURUM

Erzurum Valisi Okay Memiş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ile Erzurum ihracatının masaya yatırıldığı toplantıda tekstil kent projesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere İstanbul’a giden Vali Okay Memiş, TİM Başkanı İsmail Gülle’yi ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de eşlik ettiği ziyaret sırasında Erzurum’un dış ticareti ele alındı.

 

TEKSTIL KENT'TE AĞUSTOS AYINDA İNŞAATLAR TAMAMLANIYOR...

 

Kentin ithalat ve ihracatıyla ilgili istatistiki bilgileri Başkan Gülle ve yönetimine sunan Vali Memiş, 2’inci Organize Sanayi Bölgesindeki yapımı devam eden tekstilkent ile ilgili bilgi vererek hedeflerini anlattı. Yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edileceği tekstilkent hakkında Başkan Gülle’nin görüşlerini alan Vali Memiş, Ağustos ayında inşaatların tamamlanacağını söyledi. Tekstil konusunda Türkiye’nin önde gelen fabrikalarını Erzurum’a davet edeceklerini anlatan Vali Memiş, hem istihdama hem de kent ekonomisine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

 

 

VALİ MEMİŞ'İN HAYALİ

 

Önceliklerinin işsiz olan vatandaşa iş imkanı sağlamak olduğunu ifade eden Vali Memiş, “Hayalim, Erzurum’u büyük bir tekstil kent haline getirmek. Bu bir başlangıç, çok ümitliyiz. Kamu kaynağını doğru projelerde harcamak istiyoruz. Doğru projelerde, doğru harcamalar yapıldığı taktirde, kaynağımızı iyi kullanmış olacağız” diye konuştu.    

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler