Atatürk Üniversitesi 8 proje ile altıncı oldu

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm EĞİTİM Haberleri 29.08.2019 11:35:00
Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı sonuçlarına göre...
Atatürk Üniversitesi 8 proje ile altıncı oldu

 

Sinan AYDIN'ın haberi...

 

 

RADARHABER / ERZURUM 

 

 

 

 

 

Atatürk Üniversitesi, TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programında 6. oldu.  2019 yılı 1. Dönem TÜBİTAK  1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı sonuçları açıklandı. Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisinin destekleriyle toplam 8 TÜBİTAK 1001 projesi, kabul edildi.

 

İŞTE PROJESİ KABUL EDİLEN İSİMLER

 

Açıklanan sonuçlara göre; Ortadoğu Teknik Üniversitesi 20 proje ile birinci olurken, İstanbul Teknik Üniversitesi 15 proje ile ikinci, Hacettepe Üniversitesi 13 proje ile üçüncü, Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Koç Üniversitesi 12 proje ile dördüncü, İhsan Doğramacı Bilken Üniversitesi 11 proje ile beşinci, Atatürk Üniversitesi ise 8 proje ile altıncı oldu. Atatürk Üniversitesi yönetimi tarafından yapılan açıklamada, ‘‘Projesi kabul edilen öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalar dileriz’’ denildi. Projesi kabul edilen öğretim üğyeleri şunlar: Prof. Dr. Abdullah  Menzek (KBAG), Prof. Dr. Zühal  Güvenalp (KBAG), Dr. Öğr. Üyesi Lokman  Cerrah (SOBAG), Prof. Dr. Yasin Bayır  (SBAG), Doç. Dr. İsmail Solmuş  (MAG), Prof. Dr. Sevgi Yılmaz  (TOVAG), Prof. Dr. Üstün Şahin  (TOVAG) ve Dr. Öğr. Üyesi Zeynep  Gül (TOVAG).

 

 

 

PROJENİN AMACI NEDİR?

 

TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programının amacı, yeni bilgiler üretilmesi, bilimsel yorumların yapılması veya teknolojik problemlerin çözümlenmesi için bilimsel esaslara uygun olan projeler desteklemektir. Proje süresi en fazla 36 aydır. Proje bütçesi; 2019 yılı için, Araştırma projeleri destek üst limiti (Burs dahil, Proje Teşvik İkramiyesi (PTİ) ve Kurum hissesi hariç) yıllık bütçe sınırlaması olmaksızın 720.000 TL’dir. Ayrıca, makine-teçhizat taleplerinin toplam bütçe ile dengeli olması gözetilir. Altyapı oluşturmaya yönelik olan projeler desteklenmez. KKTC'de yerleşik üniversiteler, ilgili protokol kapsamında 1001 programına başvuru yapabiliyorlar. (Kaynak: Günebakış Gazetesi)    

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler