Atatürk Üniversitesi’nde bilimsel teşvik töreni

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm EĞİTİM Haberleri 21.03.2024 18:04:00
Atatürk Üniversitesi, düzenlediği Bilimsel Teşvik Törenlerine devam ediyor.
Atatürk Üniversitesi’nde bilimsel teşvik töreni

RADARHABER / ERZURUM
Hazırladıkları bilimsel çalışmalarla ulusal ve uluslararası bilim camiasında üniversite ismini duyuran akademisyenleri ödüllendiren Atatürk Üniversitesi, “Emeğe saygı gösterme ve başarıyı takdir etme: Gösterilen çabalara saygı gösterilir ve başarılar tanınır” ilkesi doğrultusunda düzenlediği Bilimsel Teşvik Törenlerine devam ediyor. 2024 yılında yaptıkları araştırma faaliyetleri kapsamında Şubat ayı için başvuruda bulunan öğretim üyelerine Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından ödülleri verildi.
15 Temmuz Milli İrade Salonunda düzenlenen ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un da katıldığı törende akademisyenlerle bir araya gelen Rektör Çomaklı, yayın, patent, proje ve firmaları ile ön plana çıkan araştırma temelli yaptıkları çalışmalarından ve başarılarından dolayı akademisyenleri tebrik etti.
Kadrosu Atatürk Üniversitesinde olan ve yazdığı makale dolayısıyla kendisine de Rektör Çomaklı tarafından ödül takdim edilen Rektör Karabulut, yaptığı konuşmada; aldığı ödülü öğrencilerin iftar yemeğine katkıda bulunması için Atatürk Üniversitesine bağışladı. Bu anlamlı bağışı için Rektör Karabulut’a teşekkür eden Rektör Çomaklı, yapılan iş birlikleri ve büyük fedakarlıklarla Atatürk Üniversitesinde her gün binlerce öğrenciye iftar yemeği verildiğini ve bu durumun Ramazan ayı boyunca devam edeceğini söyledi.
 
 
“Mensuplarımızın Kurumumuz İçin Fedakârlıkla Hizmet Etme Arzusunda Olduklarına İnancım Tamdır”
 
 
Ramazan-ı şerifin şehrimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ederek konuşmasına başlayan Rektör Çomaklı, nice ramazanlarda buluşmak, Kadir Gecesine ve Ramazan Bayramı’na kavuşmak ümidinin sevinci içerisinde olduğunu söyledi. Atatürk Üniversitesinin geleceğini ortak akılla tasarlamak, dönüşüm vizyonunu oluşturmak, stratejileri ve bunun için gerekli eylem planlarını belirlemek üzere çizilen bir rota olan Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesinin yeni yılda da devam ettiğini belirten Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesi mensubu tüm bilim insanlarının nitelikli çalışmalarını ve elde ettiği başarılarını ödüllendirmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.
Akademisyenlerin ulusal ve uluslararası platformlarda aldıkları ödüllerin, Atatürk Üniversitesinin gücüne güç kattığını aktaran Rektör Çomaklı şunları söyledi: “Saygın yayın kuruluşlarında yayımlanan makaleler, yayınlar, patentler, projeler ve firmaları neticesinde alınan ödüllerin ise aslında bir akademik birikimin sonunda alınan ödüllerdir. Mensuplarımızın kurumumuzu ileri taşımak için ortak amaç ve hedefler doğrultusunda fedakârlıkla hizmet etme arzusunda olduklarına inancım tamdır. Üniversitemiz için önemli bir dönüşüm sağlayan bu önemli çalışmaları yürüten tüm mensuplarımıza en içten şükranlarımı sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. Bilimsel Teşvik Töreni, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.
Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler