Erzurum Özel Yetenekli Öğrencilerini Seçiyor

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm EĞİTİM Haberleri 30.11.2018 09:21:00

 

RADARHABER / ERZURUM

Erzurum’da bulunan Bilim ve Sanat Merkezimize yerleştirilecek öğrencilerin tanılama süreçleri hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bölümünce bilgilendirme toplantısı yapıldı. Merkez Palandöken ilçesi 1. 2. ve 3. sınıf öğretmenleri için düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz’ un yanı sıra  Şube Müdürü Orhan Beyazlı, Erzurum BİLSEM Müdürü ve RAM Müdürü katıldı. Açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz tarafından yapıldı. Öğretmenliğin vebali çok olan bir meslek olduğunu hatırlatan sayın Salih Kaygusuz öğretmenlerden özellikle bu konuda dikkatli davranarak  özel yetenekli öğrencileri tespit etmelerinin çok mühim bir mesele olduğunu vurguladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Kaygusuz konuşmasında özellikle sınıf öğretmenlerinin, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerin zihin dünyasında ve eğitim hayatında çok mühim ve belirleyici bir yeri olduğunu, bu sebeple öğretmenlerin öğrencilerimizi milli, manevi ve insani değerlerle bir sanatçı hassasiyetiyle süsleyerek geleceğin büyük ve müreffeh Türkiye’sine armağan etmelerinin en büyük beklentileri olduğunu söyledi.

 

Bilim Sanat Merkezleri ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla hizmet veren eğitim kurumlarıdır. Erzurum’da sadece  bir adet  bulunan bu merkezde şu anda 262 öğrenci eğitime devam etmektedir. Dönem başvuruları 3 Aralıkta başlayacak olup 12 Temmuza kadar süren bir süreç sonunda yeni öğrenciler BİLSEM’e kabul edileceklerdir.  

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler