Erzurum'da Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm EĞİTİM Haberleri 02.08.2018 11:11:00

 

RADARHABER / ERZURUM

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak yurt dışında faaliyetlerini sürdüren okullarda 2018 -2019 eğitim öğretim yılında görevlendirilecek öğretmenlere yönelik planlanan “Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri” Erzurum´da başladı. Seminerin açılış toplantısına Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Yurt Dışı Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Ebubekir Aydın, İdarî ve Mali İşler Daire Başkanı Halil Doğanay, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Tuba Korkmaz, Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Genel Müdürlük temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

 

AMAÇ BİLGİ, GÖRGÜ VE BECERİLERİNİ ARTIRMAK…

 

Gürcistan, Moldova, Romanya ve Türk Cumhuriyetleri; Suudi Arabistan; Kuveyt, Katar ve İran; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülke gruplarında görevlendirilmeye hak kazanan öğretmenlerin yurt dışına çıkmadan önce bilgi, görgü ve becerilerini artırmak amacıyla seminer yapılıyor. Seminerde bir açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, “Tıpkı Diyarbakır, Mardin, Hatay, İstanbul gibi sırlarını kalelerinin surlarına üfleyen bir şehirdesiniz” diyerek Erzurum´a övgü dolu sözlerle başladığı konuşmasında,  Alvarlı Efe Hazretlerinin bir Kudüs ziyareti yolculuğunda çadırda Rus komutanla karşılaşmasını anlattı. Müdür Yıldız, “Rus Komutan Alvarlı Efe Hazretlerine ben seni tanıdım diyor. 93 harbinde Erzurum´u alamadık ama gelip Erzurum´u işgal edip alacağız sözlerine içerlenen Alvarlı Efe Hazretleri gece çadırında bu şiiri yazıyor. Erzurum Kilidi Mülki İslamın Mevlaya Emanet Olsun Erzurum´´ diye ifade etti.

 

81 İLDEN 250 ÖĞRETMEN KATILIYOR

 

Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi konuşmasında; “Seminer kapsamında öğretmenlerimize gidecekleri ülkeler hakkında sosyo - ekonomik ve kültürel bilgiler, protokol kuralları, ülkemizin dış politika hedefleri, yurt dışında faaliyet gösteren kurumlar (Türkiye Maarif Vakfı/Yunus Emre Enstitüsü), iletişim becerileri ve sosyal medya kullanımı, kültürlerarası Türkçe öğretimi, yurt dışında bulunan okul / kurumlarımız, kamu diplomasisi ile somut olmayan kültürel mirasımız gibi konularda bilgiler verilecek” diye söyledi. 81 ilden gelen 252 öğretmenin katıldığı Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri, 5 Ağustos´a kadar Erzurum´da devam edecek.  

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler