Aday adayları için kader haftası

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm POLİTİKA Haberleri 07.01.2019 16:09:00
31 Mart yerel seçimlerine 3 ay kala, AK Parti’de gözler bu haftaya çevrildi.
Aday adayları için kader haftası

 

 

Sinan AYDIN'ın haberi...


RADARHABER / ERZURUM 

 

 

31 Mart yerel seçimlerine 3 ay kala, AK Parti’de gözler bu haftaya çevrildi. Daha önce Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Mehmet Sekmen olarak açıklayan Ak Parti Genel Merkezi, bu hafta içinde ise 21 ilçenin belediye başkan adayını açıklayacak. Kulislere yansıyan bilgilere göre AK Parti’de Erzurum’un ilçeleri ile ilgili aday isimleri netleşti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’de katıldığı bir televizyon programında tüm adaylarını bu hafta açıklayacaklarını duyurdu.

 

ADAY ADAYLARI İÇİN BEKLEYİŞ SONA ERİYOR

 

Türkiye genelinde olduğun gibi Erzurum’da da aday adaylığı konusunda büyük ilginin olduğu AK Parti’de, bu hafta değim yerinde ise dananın kuyruğu kopuyor. 3’ü merkez ilçe olmak üzere 21 ilçenin aday adayını açıklayacak olan Ak Parti Genel Merkezinin MHP ile Erzurum’un ilçelerinde ittifak yapıp yapmayacağı sorusu da cevap bulmuş olacak. MHP ittifak kapsamında daha önce açıkladığı adayı Serdar Sevimli’yi geri çekmişti. Bu kapsamda Ak Parti’nin de Erzurum’un en az 4 ilçesinde MHP’ye jest yapmasının beklendiği konuşuluyor.

 

DİĞER PARTİLER’DE AK PARTİ’Yİ BEKLİYOR

 

Diğer partilerde ilçe adaylarını açıklamadılar ve AK Parti’nin adaylarının açıklanmasını bekliyorlar. Bir tür strateji belirleme çalışması içinde oldukları öğrenilen CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin de ilçe adaylarını AK Parti’nin açıklayacağı isimlere göre şekillendirecekleri gelen bilgiler arasında. İYİ Parti’nin bazı büyük ilçelerde AK Parti’nin mevcut belediye başkanlarını isimleri AK Parti tarafından açıklanmazsa kendi partilerinden aday gösterecekleri de bir başka dillendirilen kolu. Akıllardaki tüm sorular ve iddialar, bu hafta AK Parti’nin açıklayacağı isimler sonrası cevap bulacak.

 

ÖZHASEKİ: 1 HAFTA İÇİNDE BÜTÜN ADAYLARIMIZI AÇIKLAMIŞ OLURUZ

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ’de "AK Parti bütün belediye başkan adaylarını ne zaman açıklayacak" yönündeki soruya "Bir hafta içinde biz bütün adaylarımızı açıklamış oluruz diye düşünüyorum" dedi. Mehmet Özhaseki, CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Özhaseki, AK Parti teşkilatına ve milletvekillerine mevcut belediye başkanları hakkında görüşlerinin sorulduğunu belirtti. Özhaseki, "Bu dönem başlattık, müfettiş arkadaşlar gönderdik bütün şehirlere, ilçelere, büyük illere. 12 yardımcı arkadaşım var, eski belediye başkanlarından oluşuyor. Hep beraber çalışıyoruz. Bu arkadaşlarımız 5’er, 8’er kişilik ekipleriyle bir şehre gidiyorlar. Orada il teşkilatına uğruyor, selam veriyor, diyorlar ki: "Bize müsaade, bizim işimize karışmayın" dışarıya çıkıyor o arkadaşlar. Sokak sokak geziyorlar, esnafa uğruyorlar, STK’lara uğruyorlar" dedi.

 

 "CUMHURBAŞKANIMIZ MYK VE MKYK’DAKİ ARKADAŞLARIMIZI GÖREVLENDİRECEK"

 

Mehmet Özhaseki, "AK Parti bütün belediye başkan adaylarını ne zaman açıklayacak" yönündeki soruya ise, şöyle cevap verdi: "Zannedersem önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız MYK ve MKYK’daki arkadaşlarımızı görevlendirecek, o şehirlerin tespit ettiğimiz adaylarını gidip açıklayacaklar. Öyle zannediyorum ki; bir hafta içinde biz bütün adaylarımızı açıklamış oluruz diye düşünüyorum. Bir hafta sonra bütün adaylarımızı açıklamış oluruz diye ümit ediyorum."

 

"BENİM KARŞI TARAF DİYE BİR DERDİM YOK"

 

Bütün seçimlerin çekişmeli geçtiğini söyleyen Özhaseki, "Siz eğer doğruları söyleyip ortaya çıkmışsanız, kendi açınızdan yapacağınız iş belliyse, seçim stratejiniz belliyse, çok rahat olursunuz. İçinizde de rahat olursunuz, seçmenler de rahat olur. Rahat kazanmaktan ziyade, benim karşı taraf diye bir derdim, problemim yok. Bir kavgam da yok. Ben kendimi anlatacağım, projelerimi anlatacağım ve nihayetinde Ankara Anadolu şehri. Yıllarca belediye başkanlığı yapmış biriyim. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda edindiğim tecrübeyle de çok rahat bu seçim sürecini atlatırım diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.     

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler