AK Partili Metin Külünk’ten aktif FETÖ’cü isyanı!

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm POLİTİKA Haberleri 06.08.2023 08:03:00
AK Partili Metin Külünk’ten SAMİMİ TV'YE önemli açıklamalar...
AK Partili Metin Külünk’ten aktif FETÖ’cü isyanı!

RADARHABER / ERZURUM
 
AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, bazı FETÖ üyelerinin kritik yerlerde görev yaptığını ve korunup kollandığını söyleyerek isyan etti. AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, aradan geçen 7 yıla rağmen, kritik görevlerde bulunan FETÖ unsurlarına isyan etti.
Samimi TV’de Aleyna Horasan’ın sorularını yanıtlayan Külünk, “Maazallah 7 yıl önce FETÖ başarsaydı, Esenboğa’da onu karşılayacak isimler, bugünlerde FETÖ unsurlarını koruyup, kolluyorlar” dedi.Külünk, şöyle devam etti:
 
 
"DEVLETİN TÜM İMKANLARINI FETÖ LİDERİNİN DOĞDUĞU KÖYE HARCAMIŞ"
 
 
15 Temmuz’un üzerinden 7 yıl geçti. Ve halen deşifre olmayan birtakım isimler ve teşkilatlar da var. Geçmişte idarecilik yaparken, devletin tüm imkanlarını, FETÖ Terör Örgütü Lideri Fetullah Gülen’in doğduğu Erzurum Pasinler’e bağlı Korucuk Köyü’ne harcamış, hatta oğlunu kapatılan FETÖ okulundan mezun etmiş, aynı ismin siyasette etkin olduğunu görüyoruz. Aynı şahsın eşinin de bir bakanlıkta kritik bir göreve getirildiğini görüyoruz.
Maklube sofralarının gediklisi aynı ismin, şimdilerde esnafı azarlarken, –kendisi olduğu gibi- karşısındaki insanları ve partideki dava arkadaşlarını FETÖ'cülükle suçlayan kişi veya yapının arkasındaki güç kim?
 
 
"SAKLANMAYI, RENK DEĞİŞTİRMEYİ ÇOK İYİ BİLİYOR"
 
 
Söz konusu kişinin arkasındaki gücün kim olduğunun belli olduğunu ifade eden Metin Külünk, o gücü şöyle nitelendirdi:
Saklanmayı çok iyi biliyor. Renk değiştirmeyi çok iyi biliyor. Sızmayı çok iyi biliyor. Sayın dışişleri bakanı 15 Temmuz’da ifade etti. Karşımızda, ajan ve bir casusluk şebekesi var. Ajanların her rengi vardır! Düşünün bir profesör, ilkokul mezunu bir cahile nasıl biat edebilir?
 
 
 
 
"KARŞIMIZDAKİ BİR ZOMBİ YAPIDIR"
 
 
Türk Ordusu’nun orgeneral ya da korgeneral rütbesini taşıyan bir ismi, Amerika’da kendisini mesih, hatta tanrı gören bir modele, nasıl sadakat duyabilir! Bu ancak, farklı yöntemlerle, o insanların zihinlerinin zombileştirilerek kontrol altına alınması ile mümkün olur. Çünkü karşımızdaki, bir zombi yapıdır!.
 
 
"AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDULAR"
 
 
Bu bahsettiğiniz, isim ve isimler gibi, AK Parti’den milletvekili adayı oldular.  Yine diğer partilerden de milletvekili oldular.  Hatta üzerlerinde çok kuvvetli şüphe bulunanlar, parlamentoda, üzülerek ifade ediyorum, kamu yönetiminde korunanlar, şimdilerde karşılarındakini tehdit ederek hareket ediyorlar. Türkiye’den kaçanlar da, ‘Geri döneceğiz!’ diyor. Geri dönme ümidini ona veren kim? Bekleyin, diyen kim? Nasıl 7 yıldır, ‘sabredin, sabredin, geri döneceğiz’ diyen kim?
 
 
"BU İSİMLERE HAMİLİK YAPMAKTAN VAZGEÇMELERİ LAZIM"
 
 
O halde dikkatli ve uyanık olacağız! Her şehirde bulunan bu ve bunun gibi isimlere hamilik yapmaktan vazgeçmeleri lazım! Çünkü 251 şehidin kanı var, üzerlerinde. Anneler 7 yıldır ağlıyor. Yine PKK ile mücadelede 50 bin şehidimiz var. PKK ile FETÖ aynı hattın unsurlarıdır. Soruyorum o halde! Siz,FETÖ'yü koruyup kollamak ile ilgili verdiğiniz değeri, bir gazinin hukukunu kollamak için verdiniz mi?
 
 
MAKLUBE SOFRALARINDAKİ DEĞERİ, BİR GAZİYE VERDİNİZ Mİ?
 
 
Siz, dün maklube sofralarında beraber kaşık salladığınız, beraber iş ortaklığı yaptığınız bu ihanet örgütünün ortaklarını koruyup kollamaya verdiğiniz değeri, acaba, özel harekatçı bir şehidimize verdiniz mi? Kemikleri dahi bulunamayan, o 54 tane özel harekatçının ailelerine değer verdiniz mi? Veremezler! Çünkü işbirlikçiler!
 
 
"15 TEMMUZ BAŞARIYA ULAŞSAYDI PENSİLVANYA'YA GİDİP EL ETEK ÖPECEKLERDİ"
 
 
Bu aynı şahıslar, 15 Temmuz maazallah başarıya ulaşsaydı, Pensilvanya’ya gidip el, etek öpüp geleceklerdi. Erdoğan’ın da etrafında olduğunu gördüğünüz kimi isimleri, Pensilvanya’daki o örgütün, sözde başındaki hain, Esenboğa’ya inerken, yine FETÖ'yü koruyup ve kollayanları görecektiniz!
 
 
TÜRKİYE BU FETÖ BELASINDAN NASIL KURTULACAK?
 
 
Uzun erimli bir strateji ile FETÖ’den kurtulmak mümkün… Öncelikle bu eğitim müfredatı ile bu iş olmaz. Eğitim politikalarımızı kökten değiştirmek zorundayız!
 
 
DİYANET, FETÖ TEMİZLİĞİ YAPMAK ZORUNDA...
 
 
Bu Diyanet politikası ile bu iş olmaz. Öncelikle Diyanet toptan bir FETÖ temizliği yapmak zorunda. Kur’an’ın ayetlerini, küresel paganların emirleri doğrultusunda tahrif etmek isteyen, hatta meal yazanlardan temizlenmek zorundalar. Üniversiteler, FETÖ’den temizlenmek zorunda. FETÖ'nün en kritik elamanının doktora tezi yaptığı hoca, halen rektör! Üniversitesinde değerli hocalara kan kusturan, ama FETÖ'cü unsurlara karşı tek bir adım atmayan şahıs, rektör! YÖK, bu konuda 3 maymunu oynuyor!Denklik yapısını çözmeyen YÖK'e soruyorum, bu yapı ile mücadele eder misiniz? Üzerinde yoğun şüphe bulunan isim, halen üniversitede göreve devam ediyor. Soruşturmalar, zaman aşımına uğratılmak isteniyor.
 
 
SORUŞTURMAYA ENGEL OLAN YASAL BOŞLUK KALKMALI
 
 
Acil bir şekilde üniversitelerdeki FETÖ soruşturmalarına engel olan yasal boşluk ortadan kaldırılmalıdır! Adalet bakanımızı göreve davet ediyorum. Hiç kimse, 15 Temmuzlarda kahraman rolünü üstlenmesin. Samimi olsun, herkes!..
 
 
 
 
 
KÜLÜNK, YAYIN ÖNCESİ MEMET ACA'YI ZİYARET ETTİ...
 
 
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Metin Külünk, katıldığı TV yayını öncesi ACA Erzurum Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Samimi Haber Yönetim Kurulu Başkanı olan Memet Aca'yı ziyaret etti.  Erzurum başta olmak üzere yaptığı yatırımları ve projeleri hakkında Külünk'e bilgiler veren Aca, ziyaretten dolayı teşekkür etti. Erzurum sevdalısı iş insanı Memet Aca'nın misafiri olan Külünk'te, Aca'ya teşekkür ederek; "Samimiyet özgünlüktür” “Samimiyet kandırmamaktır””Samimiyet aynı olmaktır” Dün bizi medya grubunda misafir eden samimihaber Yönetim Kurulu Başkanı Memet ACA ve ekibine çok teşekkür ediyoruz." dedi.

 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler