Aydemir Türkiye'nin hislerine tercüman oldu

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm POLİTİKA Haberleri 15.02.2021 20:06:00
Milletvekili İbrahim Aydemir, açıklamaları ile hislere tercüman oldu.
Aydemir Türkiye'nin hislerine tercüman oldu

 

RADARHABER / ERZURUM 
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir: "Diyarbakır annelerinin yanına gitmeyen bütün siyasetçilere yazıklar olsun."
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "Diyarbakır annelerinin yanına gitmeyen bütün siyasetçilere yazıklar olsun." dedi. Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, sırf siyaseten ittifaklarına zarar gelmesin diye, HDP'yi üzmemek için sükut eden yapıları kınadığını, lanetlediğini söyledi. Boğaziçi Üniversitvsine Rektör atamasını provake edenlerin şehitler karşısında suskun kalmasını da eleştiren Milletvekili Aydemir, tüm Türkiye'nin alkışladığı konuşmasında,  " Bir tanesinden ses çıkmıyor. Nerede bu akademisyenler? Nerede bu müzisyenler? Ben bunlara sanatçı filan demiyorum. Sanat bunlara asla yakışmaz. Bunlar sanatçı değil. Goygoycu bunlar.  Bunlar vicdansız" dedi.
 
 
"BE VICDANSIZ, MELUN..."
 
 
Aydemir, "Bu yaklaşım, Gara'daki 13 şehidin kanında sizi ortak hale getirir. Bir HDP'li milletvekili utanmadan 'efendim bize geldiler, biz bunları kurtarabilirdik' diyor. Be vicdansız, melun, iki yıldır Diyarbakır anneleri feryat ediyor orada. Bu katledilenlerden altısının annesi oradaydı. Bir kere onların feryadına kulak kabarttınız mı? Diyarbakır annelerinin yanına gitmeyen, onlara kulak kabartmayan bütün siyasetçiler için söylüyorum; yazıklar olsun size, lanet olsun size." Bu vicdansızlığın ilahi zeminde bir karşılığı olacağını dile getiren Aydemir, "O yetim evladı Sedat'ın yaydığı enerji sizi yok edecektir. Osman Kavala için dizilen methiyelerden, Selahattin Demirtaş için kahvaltı salonu hazırlamaktan bahsedenler, neredesiniz? Yaptıklarınızın karşılığı bu işte." dedi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine yönelik de eleştirilerde bulunan Aydemir, "Buradan onlara sesleniyorum: Siz samimi değilsiniz. Siz Türkiye'nin aleyhinde olanların arkasındasınız. Sizin hiçbir kararınız sahici değil. Sizde vicdan kırıntısı dahi yok. Sesiniz çıksın bunlara. Sizin verdiğiniz kararların yansımasıdır bu olaylar, siz de bu şehitlerimizin katlinde parmağı olanlardansınız." değerlendirmesini yaptı. Terör örgütünün yer ile yeksan edileceğini, hepsinin bertaraf edileceğini belirten Aydemir, "Bundan milletimiz emin olsun. Çünkü çok yüksek bir liderlik var. Güvenlik güçlerimiz bilenmiş durumda. Yerli ve mili silahlarımızla yapılması gerekenleri yapıyoruz. Nereye sığınırlarsa sığınsınlar Türk'ün kahreden gücüyle kahrolacaklar." ifadelerini kullandı.
 
 
"BUNLAR SANATÇI DEĞİL. GOYGOYCU"
 
 
Boğaziçi Üniversitvsine Rektör atamasını provake edenlerin şehitler karşıısnda suskun kalmasını da eleştiren Milletvekili Aydemir, tüm Türkiye'nin alkışladığı konuşmasına şöyle devam etti.  " Boğaziçinde Rektör atamasından dolayı yaşanan suni gerilimin arkasından feveran edenler, ses çıkaranlar, sükut halindeler. Dikkat edelim. 13 tane masum insan katledildi. Hepsi gencecik insanlar. Bir tanesinden ses çıkmıyor. Nerede bu akademisyenler? Nerede bu müzisyenler? Ben bunlara sanatçı filan demiyorum. Sanat bunlara asla yakışmaz. Bunlar sanatçı değil. Goygoycu bunlar.  Bunlar vicdansız. Bunlar Türkiye düşmanı. Nerede Türkiye'nin aleyhine bir ses var, oraya mutlaka ses katarlar. " 
Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler