Canan Uçar İspir ve Pazaryolu'nda sorunları dinledi

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm POLİTİKA Haberleri 23.02.2024 20:18:00
Canan Uçar, İspir ve Pazaryolu ilçelerinde vatandaşların sorunlarını dinledi.
Canan Uçar İspir ve Pazaryolu'nda sorunları dinledi

RADARHABER / ERZURUM
İspir ve Pazaryolu ilçelerinde vatandaşların sorunlarını dinleyen İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, bölgenin geleceğini ilgilendiren öncelikli problemleri not aldığını belirterek, çözümü için söz verdi. Beraberinde İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Ensar Nuhoğlu ve İspir Belediye Başkan Adayı Nizamettin Aras ile birlikte, İspir ve Pazaryolu ilçelerine seçim gezileri düzenleyen İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, bölgenin öncelikli sorunlarını çıkardı. 
Vatandaşlarla birebir görüşerek yerel seçimlerde destek isteyen Uçar, “ İspir ilçemiz maalesef çok ihmal edilmiş. Sorunların görmezden gelinmesi, ilçe ekonomisine da olumsuz yansımız” dedi. 
 
 
SU BÜYÜK SORUN 
 
 
Sağlıklı içme suyu probleminin burada da  karşısına çıktığını belirten İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, “ Su sorunu İspir'de de devam etmekte, bu konuyu acilen çözüm suda %50 indirim yapacağım. Çoğu köyde su deposu problemi bulunmak, Temizleme ve eski depoların yenilenmesi gerekiyor. Öztoprak, Tekpınar, Kuşlu ve Değirmenli Mezrası başta olmak üzere atık su kanallarının toprağa ve suya karışmasıyla İspir Fasulyesi gibi Alabalık Suyu ile sulama gerektiren mahsullerde verimi çok düşürmektedir. Kanalların taşınması veya arıtma tesisi gerekmekte. Öte yandan köylerimize ziraat mühendisi ve veteriner desteğimiz olacak. Ulaşım sorunu da karşımıza çıktı,  İspir Erzurum arası seferleri artıracağız ” dedi. 
 
 
 
 
YURT SÖZÜ VERDİ
 
 
İspirde KYK Yurdunun yetersiz olduğunu dile getiren Uçar, “Kalacak yer konusunda eksikleri olan İspir'e 500 yataklı yurt yapılması için elimden geleni yapacağım” diye konuştu. 

Uçar, daha sonra Pazaryolu ilçesini ziyaret ederek BBP Pazaryolu Belediye Başkan Adayı Yahya Öztürk ile sohbet etti. 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler