Canan Uçar'dan öğrencilere teşvik müjdesi

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm POLİTİKA Haberleri 10.03.2024 09:53:00
Başkan Adayı Canan Uçar, başarılı ve dar gelirli öğrencilere teşvik vereceklerini söyledi.
Canan Uçar'dan öğrencilere teşvik müjdesi

RADARHABER / ERZURUM
Gençlerle bir arenaya gelen İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar,  başarılı ve dar gelirli öğrencilere teşvik vereceklerini söyledi. Gençlerin kariyer planlamasında destek olacağı sözünü veren Uçar, “Kuracağımız komisyonlar ile gençlerin fikir ve projelerini ortaya çıkaracakları destek sistemleri oluşturacağız” dedi.  
İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, gençlerle buluşup sorunlarını dinledi, geleceğe dönük planlamaları üzerine istişare etti. Gençlik buluşmaları kapsamında Kuveyt İşitme Engelliler Milli Takımı ile de bir araya gelen Uçar’a Teknik Direktörü Khaled Hussain özel bir rozet hediye ederek Kuveyt’e davet etti. Gençlerle oldukça samimi bir ortamda sohbet edip dertlerini anlamaya çalıştıklarını dile getiren İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, “Gençler büyük bir memnuniyetle karşıladı bizi. Gerçekleştirilen güzel sohbet, gençler ile aramızda olumlu bir etki yarattı. Daha sonra ise, Kuveyt İşitme Engelliler Milli Takım Direktörü Khaled Hussain ve heyetiyle bir araya geldik. Khaled Hussain Beyefendi, beni Kuveyt'e davet ederek şahsıma özel bir rozet hediye etti” dedi. Sohbette gençlere yönelik projelerini de anlatma imkanı bulan Uçar, “Meslek kurslarıyla her yaştan Erzurumluya yeni beceriler kazandırma ve şehrimizin istihdamını büyüteceğiz. Gençlerin meslek ve iş edinmelerinin önünü açacağız. Meslek Fabrikamızda girişimcilikten pazarlamaya, bilgisayar teknolojilerinden yazılım ve tasarıma, barista eğitiminden finansman okuryazarlığına kadar pek çok branşta gençlere ve kadınlara meslek kazandıracağız. Gençler ve kadınlar başta olmak üzere kursiyerlerimize yetkinlik kazandıracak, iş imkânı oluşturacağız” diye konuştu. 
Erzurum’daki gençlere kariyer planlamasında destek sözü de veren Uçar şu ifadeleri kullandı:
“ Bu kapsamda Erzurum Gençlik Platformu üzerinden yapılan başvurularla gençlik merkezlerimizde fiziksel ve çevrimiçi kurslar ve dil kursları (İngilizce, Rusça, İspanyolca, İşaret dili) vereceğiz. Gençlerimizin kariyerlerine en donanımlı şekilde başlayabilmesi için yapay zeka eğitimleri düzenleyeceğiz. Ayrıca Genç Erzurum Kariyer Danışmanlığı ile gençlerin kariyer planlamasında danışmanlık hizmeti vereceğiz.
Ailesinin ekonomik durumunun yetersiz olması sebebiyle sınavlara hazırlanmak için ücretli kurs desteği alamayan başarılı öğrencilere akademi bünyesinde kurs desteği vereceğiz.  İhtiyaç sahibi öğrencilere; kıyafet, kırtasiye gibi pek çok alanda destek sunacağız.
Başarılı ve dar gelirli öğrencilere doğrudan ve dolaylı teşvik vereceğiz. Bu kapsamda barınmadan yemeğe, eğitim yardımından nakliye desteğine, kitap yardımından kültür sanat faaliyetleri ve ücretsiz internet hizmetine kadar hemen her konuda gençlere destek vereceğiz. 

Gençlerimizi Sosyal ve Kültürel açıdan desteklemek, eğitim süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla Ayrıcalıklar Erzurum’da uygulamasıyla yılda 5000 TL nakdi destek sağlayacağız” 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler