Müjdeler sıralayan Sekmen: Bizi izlemeye devam edin

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm POLİTİKA Haberleri 30.09.2022 14:18:00
“1 Ekim'den itibaren ulaşımda öğrenciler için 2,5 liraya indirdik"
Müjdeler sıralayan Sekmen: Bizi izlemeye devam edin

RADARHABER / ERZURUM
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, basın mensuplarıyla buluşup çalışmaları ve devam eden projeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Müceldili Konağında gerçekleştirilen basın toplantısına; Genel Sekreter Zafer Aynalı, Genel Sekreter Yardımcısı Murat Altundağ, Basın Daire Başkanı Ahmet Dal ile birlikte katılan Başkan Sekmen, bir çok konuda vatandaşı sevindirecek açıklamalar yaptı, Gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Sekmen, öğrencilere ve vatandaşlara ulaşımda indirimin 1 Ekim’den itibaren başlayacağını söyledi. Başkan Sekmen, otobüs kartları ile ilgilenen firmaya dava açtıklarını belirtirken, ulaşımda ise öğrencilere ve vatandaşlara indirim yaptıklarını kaydetti.
 
 
ULAŞIMDA İNDİRİM MÜJDESİ VERDİ
 
 
Ulaşımda öğrencilere ve vatandaşlara indirim yapıldığını belirten Başkan Sekmen, “Ulaşımda öğrenci fiyatlarımız şu anda 4 lira, 1 Ekim'den itibaren ulaşım fiyatını öğrencilerimiz için 2,5 liraya indirdik. Tam bilet 6 liraydı onu da 5 liraya indirdik. Malumunuz bedava taşınan vatandaşlarımız var. 65 yaş ve üstü ayriyeten engelli vatandaşlarımız için halk otobüslerine yaptığımız katkıyı 4 TL'ye çıkardık.  ” dedi. 
 
 
”HEDEFİMİZ GÜNLÜK 100 BİN EKMEK” 
 
 
”Bizi izlemeye devam edin” diyerek yapacakları projelerle ilgili de açıklamalarsda bulunan Başkan Sekmen, Erzurum'da Halk ekmek ürettiklerini hatırlatıp, halk ekmeği 2,5 TL'ye sattıkları zam yapmayacaklarını hatta indirim için kurmaylarıyla çalıştıklarını belirtti. Şu anda günlük 20 bin ekmek ürettiklerini, yeni açılacak tesisle bu rakamın hemen 50 bine çıkacağını ve ardından günlük 100 bin ekmek üreteceklerini kaydetti. 
 
 
 
 
”SUYU EN UCUZ KULLANDIRAN BELEDİYEYİZ” 
 
 
Türkiye'de 30 Büyükşehir arasında suyu en ucuz kullandıran belediyelerden biri olduğıunu belirten Başkan Sekmen. "Bütün ekonomik sıkıntılara rağmen vatandaşımızın yanında durmaya devam ediyoıruz" dedi. Fransadan kaliteli asfalt üretmek için makinaların peyder pey geldiğini belirten Başkan Sekmen, Horasanda deneme serimlerinin başladığını, 2023 yılına kadar asfaltsız yol kalmayacağını kaydetti. Başkan Sekmen dünyada yaşanan ekonomik krizin ülkemizi de etkilediğini belirterek, " bahane üretmeden paramız pulumuz yok demen yatırımlara devam ediyoruz. Şu anda Erzurum'un 500 farklı yerinde yatırım hizmetlerimiz devam ediyor" dedi. 
 
 
”İSTİHDAMI ÖNEMSİYORUZ” 
 
 
Oltu'da yapılan çuval fabrikasıyla 500, Olimpiyat Parkında yapılan Tekstil fabrikasıyla 150, Sümerbank'ın eski tesislerinde yapılan Terlik Fabrikasında 150 kişi olmak üzere toplam 800 kişiye istihdam sağlanacağını belirten Başkan Sekmen, " Erzurum'a yeni yatırımcılar çekmek için gayret gösteriyoruz. Bu manada Çin ve Tayvan'dan iş adamlarımızla görüşüyoruz. İnşallah ilk etapda yapılacak bu yatırımlarla hedefimiz bin kişiye istihdam sağlamak." dedi. 
 
 
 
 
”TERMAL SU İÇİN SONDAJ YAPIYORUZ”
 
 
Konaklı'da termal su için sondaj yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kış turizmiyle Termal Turizmi birleştirmek istediklerini belirtti. Başkan Sekmen Palandöken dağında sezonun kasım ayı itibarılya açılabileceğini, Geçen yıldan kar sakladıklarını ve suni karlama sistemiyle dağdaki kayak sezonunun erken başlayıp geç biteceğini ifade etti. 
 
 
”SOSYAL KONUTTA HEDEF 5 BİN KONUT”
 
 
Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan sosyal konut projesiyle ilgili Erzurum'a 2 bin 100 konut düştüğünü belirterek, " Çevre Şehircilik Bakanlığımızla görüşme halindeyiz bu rakamı 5 bin konuta çıkarmak istiyoruz.. Girişimlerimizin olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum. Bu konutların büyük kısmını da belediye olarak bizim şirketimiz yapabilir." dedi. 
 
 
16 MEGAWATTLİK GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALI 
 
 
Büyükşehir Belediyesi olarak, 16 megawattlık bir güneş enerji santrali yapımına başlayacaklarını belirten Başkan Sekmen, " Kredimiz onaylandı. Tabiri Caiz ise elin taşıyla elin kuşunu vuruyoruz. Bu projeyle belediyemize ciddi manada bir kaynak sağlayacağız." dedi. 
 
 
 
 
”TARIM VE HAYVANCILIĞI DESTEKLİYORUZ”
 
 
Büyükşehir Belediyesi olarak Tarım ve Hayvancılıkla ilgili yatırımlarının devam edeceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, " Gölet Yapımlarımız, Mera ıslahlarımız, Çobanlar için gölgelik yapımlarımız devam ediyor. Ayrıca üreticileriz için tohum desteğini valiliğimizle birlikte veriyoruz. Tarım Bakanımızla görüşmelerimiz sürüyor. Buradan söylüyorum, sözleşmeli hayvancılık ve sözleşmeli tarım uygulamasını Erzurum'da başlatacağız. Sözleşmeli tarım ve hayvancılık demek, vatandaş ürününü ekmeden fiyatını bilecek, bakanlığımızla sözleşme imzalayacak." dedi. 
 
 
”GÜRCÜKAPI PROJESİ 29 EKİM'DE TAMAMLANIYOR” 
 
 
Erzurum'da uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü dönüşümü gerçekleşmeyen, Gürcükapı projesinin 29 Ekim'de tamamlanacağını kaydeden Başkan Sekmen, " Şehrin vizyon projelerinden biri olacak. Biz dönüşen şehir, korunan tarih sloganıyla hareket ediyoruz. Erzurum'da bir çok bölgede kentsel dönüşüm uygulamalarımız devam ediyor." dedi. 
 
 
”MİLLETVEKİLLİĞİ'NDE GÖZÜM YOK”
 
 
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, açıklamaları sonrası gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Milletvekilliğini düşünüp düşünmediği yönünde, '' Önümüzdeki seçimlerde milletvekili adayı olacak mısınız'' sorusu üzerine açıklama yapan Başkan Sekmen, " Ben 10 yıl milletvekilliği yaptım. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı onun çok üzerinde.  Hizmetlerime belediye başkanı olarak devam edeceğim" dedi.
Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler