Türk Sanat Müziğinin Parlayan Yıldızı Dadaş Kızı Beste

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm MAGAZİN Haberleri 19.02.2021 20:03:00
Erzurumlu sanatçı Beste Yıldırım, sesi ve şarkılara kattığı yorumları ile...
Türk Sanat Müziğinin Parlayan Yıldızı Dadaş Kızı Beste

RADARHABER / ERZURUM
Erzurumlu sanatçı Beste Yıldırım, sesi ve şarkılara kattığı yorumları ile Türk sanat müziğinin parlayan yıldızı oldu. Küçük yaşta göç etiği Bursa’da ailesinin desteği ile müzik eğitimi alarak mektepli sanatçılar arasında yer alan Dadaş kızı Beste, şimdilerde  sanat hayatına İstanbul’da devam ediyor. Sesi ve kendisine has yorumu ile başta İstanbuldaki Erzurumlular olmak üzere tüm kesimlerin hayranlıkla dinlediği isimler arasına girmeyi başaran Beste Yıldırım, şimdilerde müzik piyasasının konserler ve festivaller için tercih ettiği ismlerin başında geliyor. 


‘’Hedefim bir Dadaş kızı olarak bu camiada adımı gururla yazdırmak’’


Türk sanat müziğinin en'leri arasında gösterilen Muazzez Ersoy’u kendisine örnek aldığını söyleyen Dadaş Kızı Beste Yıldırım, ‘’ Küçük yaşlarda müzik camiasının içine girdim. 11 yıldır profesyonel anlamda sanat müziği okuyorum. Konserler ve festivaller ile özel günlerde sahne alıyorum’’ dedi. Küçüklüğünde Ferdi Tayfur hayranı olduğunu da sözlerine ekleyen Erzurumlu sanatçı Beste Yıldırım, ‘’ Ferdi Tayfur hayranı olarak büyüdüm. Muazzez Ersoy’u kendime örnek alarak yetiştim. Muazzez Ersoy’un şarkılarını da söylüyorum ancak genelde kendime has bir yorum katıyorum söylediğim şarkılara. Festivaller, konserler ve özel programlarda sahne alıyorum. Hedefim çıtayı yükseltmek. Bir Dadaş kızı olarak adımı gururla bu camiaya yazdırmak istiyorum’’ diye konuştu. 

 
 
Mabet şarkısı merakla bekleniyor

İstanbul’da şuan Emrah Hancı ile sahne çalışmaları yapığını da ifade eden Beste Yıldırım, ‘’ Onların da büyük desteği var. Söz yazarlığı da yapıyorum ancak henüz gün yüzüne çıkmamaış eserlerim var. Yeni projeler için çalışıyorum’’ şeklinde konuştu. Beste Yıldırım’ın iddialı olduğu ve yakın zamanda müzik piyasasında yerini alacak olan, sözleri Cenap Tüzün’e, müzik ve aranjörlüğünü ise Yakup Terzi’nin yaptığı ‘Mabet’ isimli şarkının  son dönemlerin en popüler şarkısı olması bekleniyor. 
 
   
Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 
  • Selinay AYDIN 20.02.2021 10:02:38

    Gerçekten sesi yorumu o kadar huzur veriyorki

En Son Haberler