Recep Akpınar cinayete kurban gitmiş

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm ASAYİŞ Haberleri 18.05.2022 13:48:00
Erzurum Polisi, 16 yıl önce kayıplara karışan Recep Akpınar'ın öldürüldüğünü ortaya çıkardı.
Recep Akpınar cinayete kurban gitmiş

RADARHABER / ERZURUM
Erzurum Polisi, 6 aylık titiz çalışmanın sonucu cinayeti ortaya çıkartarak alkış aldı. 2006 yılında kaybolan Recep Akpınar’ı arama çalışmaları, yıllarca sürmesine rağmen sonuçsuz kalmıştı. 
Erzurum’da 31 Ağustos 2006 tarihinde Kevelciler Caddesi’ndeki işyerinden çıkan Recep Akpınar (27) kayıplara karıştı. İşyerinden çıkarken kardeşi Recai Akpınar’a “Sen eve git, ben geliyorum” diyen Recep Akpınar’dan bir daha haber alınamadı. Yaklaşık dört ay önce Recep Akpınar’ın SSK İl Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan Necmi A.'ya otomobilini satıp karşılığında 1 Eylül 2006 ödeme tarihli senet aldığı ve son olarak Necmi A. ile birlikteyken ortadan kaybolduğu belirlendi. Necmi A.’nın 2006 yılında bir ayı aşkın bir süre izinsiz olarak işe gitmediği için iş akdinin feshedildiği de tespit edildi.
 
 
ÖZEL EKİP ORTAYA ÇIKARDI
 
 
Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekip, kayıp şahısla ilgili dosyayı tekrar açtı. 6 ay süren titiz bir çalışma yürütüldü. Şahsın son görüştüğü kişiler, arkadaşları ve akrabaları mercek altına alındı. Soruşturma sonunda Recep Akpınar’ın arkadaşlarıı Mehmet G. ve Necmi A., Erzurum ve Aydın’da önceki gün gözaltına alındılar. Mehmet G. ve Necmi A.'nın Recep Akpınar ile kaybolmadan önce ve olay günü birlikte görüldükleri ve sık sık telefonla irtibat kurdukları belirlendi.
 
 
 
 
BULUNMASIN DİYKOP DAĞINA GÖMMÜŞLER AMA...
 
 
Çapraz sorguya alınan zanlılar, suçlarını itiraf ettiler. Mehmet G., Recep Akpınar’ı arkadaşı Necmi A. ile birlikte öldürerek gömdüklerini ve gömdükleri yeri gösterebileceğini itiraf etti. İtirafın ardından Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından Aşkale ilçesi Kop Dağı mevkiindeki arazide yapılan kazı çalışmalarında Recep Akpınar’a ait olabileceği değerlendirilen bulgu ve delillere ulaşıldı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerince elde edilen bulgular incelenmek üzere Adli Tip Kurumuna gönderildi. Olayın diğer şüphelisi Necmi A. da olayı doğrular nitelikte ifade vererek, cinayeti itiraf etti.
 
 
ALACAK VERECEK MESELESİ 
 
 
Mehmet G. ve Necmi A. ifadelerinde, arkadaşları Recep Akpınar’ı borçlarını ödeyemeyecek duruma geldikleri için öldürdüklerini söylediler. İfadelerde adı geçen Necmi A.'nın kardeşi Mitat A. da yakalanarak gözaltına alındı. Mehmet G.’nin ise cinayetten sonra soyadını değiştirerek, psikolojik tedavi gördüğü belirtildi. Mehmet G., Necmi A. ve Mitat A., hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Olayla ilgili tahkikat sürüyor. 
Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler