Suriye'den insanlığı utandıran bir kare daha

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm DÜNYA Haberleri 19.08.2016 00:14:00
5 yaşındaki Umran'ın görüntüsü tüm dünyayı sarsan karelerden biri oldu.
Suriye'den insanlığı utandıran bir kare daha

 

RADARHABER / ERZURUM
 
Suriye'deki saldırıların ardından enkazdan çıkarılan 5 yaşındaki Umran'ın görüntüsü tüm dünyayı sarsan karelerden biri oldu.
Suriye'nin Halep kentinde her gün onlarca masum insan hava saldırılarında ve çatışmalarda hayatını kaybederken, bölgeden insanlığı utandıran kareler gelmeye devam ediyor.

ÜSTÜ TAMAMEN TOZLA VE KANLA KAPLANMIŞ
 
AP'nin haberine göre Suriyeli muhalif aktivistlerin yayınladığı görüntülerde, Halep'teki hava saldırılarının ardından enkaz altından kurtarılmış kanlar içinde tedavi bekleyen küçük bir çocuk görülüyor. Ambulans içinde oturan, üstü tamamen tozla ve kanla kaplanmış çocuğun, 5 yaşındaki Umran olduğu bildirildi.

KAFASINDAN YARALAR ALDIĞI ANCAK BEYNİNDE HASAT OLMADIĞI AKTARILDI
 
İnsanlığı utandıran bu kare sosyal medyada çok sayıda paylaşılırken, Umran'ın kafasından yaralar aldığı ancak beyninde hasar olmadığı aktarıldı.
 
KAFASINA DOKUNDUĞUNDA KANADIĞINI FARK EDİYOR
 
Paylaşılan videoda Al-Qaterji bölgesindeki enkazın arasından çıkarılırken görülen Umran daha sonra ambulanstaki turuncu koltuğa oturtuluyor. Çok sessiz bir şekilde, aynı zamanda ne olduğunu anlamayan gözlerle etrafına bakan Umran'ın daha sonra elini, kafasındaki kanayan bölgeye götürdüğü ve bu lekeyi de koltuğa sürerek temizlemeye çalıştığı görülüyor.
 
SALDIRILARDA 3 KİŞİ ÖLDÜ, ÇOK SAYIDA YARALI VAR

 

Halep'in Al-Qaterji bölgesine düzenlenen hava saldırılarında 3 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandı. 

 

YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler