Bu Hafta 10 Film Vizyona Girdi

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 27.12.2019 18:00:00
Türkiye sinemalarında bu hafta 4’ü yerli 10 yeni film vizyona girdi.
Bu Hafta 10 Film Vizyona Girdi

 

RADARHABER / ERZURUM  

 

Türkiye sinemalarında bu hafta 4’ü yerli 10 yeni film vizyona girdi. 27 Aralık haftasında vizyona giren yerli filmlerden biri olan  ‘Aslan Parçam’ adlı yapım dikkat çekiyor. Filmde, Erzurumlu ünlü sanatçı Hacı Ali Konuk başrolü paylaşıyor. Dramatik komedi türünden filmin gişe yapması bekleniyor. Gişe yapması beklenen bir başka film ise, başrolde İsmail Hacıoğlu’nun yer aldığı ‘Şuursuz Aşk’. Bir diğer dikkat çeken yerli film ise, ‘Bayrak-2’ adlı yapım. Çocuklar için se bir başka yerli yapım olan ‘Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe’ adlı filmin ilgi görmesi bekleniyor.  Yabancı filmler arasında ise, bilim kurgu ve macera türünden olan ‘Barınak’ adlı filmin gişe yapması bekleniyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler ve konuları..

 

1) Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe

 

Vizyon tarihi 27 Aralık 2019 (1s 29dk)

Yönetmen İsmail Fidan

Oyuncular: Şirin GiobbiLevent KolYağmur Sergen 

Tür: AnimasyonMacera

Ülke: Türkiye

 

Özet ve Detaylar

Çocuk filmi

 

Rafadan Tayfa 2 - Göbeklitepe, Rafadan Tayfa ekibinin, Göbeklitepe'de atıldıkları gizemlerle dolu maceraları konu ediyor. Dünyanın gözü Göbeklitepe’nin üzerindedir. Burada yapılan kazılar büyük yankı uyandırmıştır. Tam da Göbeklitepe’nin ilgi odağı olduğu dönemde Akın, Şanlıurfalı arkadaşı Veysi’den gizemli bir paket alır. Merak içinde paketi açan Akın, paketin içinde ne olduğuna tam olarak anlam veremediği bakır bir sini bulur. Paketi aldıktan sonra Veysi’nin panik halinde Akın’a ulaşması ve peşinde birilerinin olduğunu söylemesi, Akın’ın kafasını iyice karıştırır. Siniyi gören Rafadan Tayfa ekibi, kısa sürede sininin Göbeklitepe'yle ilgili olduğunu anlar ve onu Göbeklitepe’nin kaşifi Başkan Amca’ya göstermeye karar verir. Ekip, hem siniyi Başkan Amca’ya göstermek hem de Veysi’yi bulmak için Şanlıurfa’ya doğru macera dolu bir yolculuğa çıkar.

 

2) Şuursuz Aşk

 

Vizyon tarihi 27 Aralık 2019 (1s 47dk)

Yönetmen Umut Ertek

Oyuncular: İsmail HacıoğluEbru ŞahinBurcu Kara 

Tür: RomantikDram

Ülke: Türkiye

 

Özet ve Detaylar

 

Şuursuz Aşk, akıl hastanesinde geçen hüzünlü bir aşk hikayesini konu ediyor. Doğuştan engelli olan Yusuf'un hayattaki tek amacı, üniversitenin kampüs girişinde simit satıp annesine ekmek götürebilmektir. Siyaset ile uzaktan yakından ilgisi olmayan Yusuf, ihtilalin kaos ortamından nasibini alır. Yaşananların ardından genç adam gözünü, akıl ve ruh sağlığı rehabilitasyon merkezinde açar. Yusuf'un yolu burada, uzun zamandır hastanede kalan ve geçmişin izleriyle boğuşan Menekşe ile kesişir. Aynı hastanede iyileşmeye çalışan Yusuf ve Menekşe, birbirlerini tanıdıkça bihaber oldukları aşk duygusu ile tanışır. Bu durum onların yeniden doğumuna sebep olacaktır.

 

3) Kara Noel

 

Vizyon tarihi 27 Aralık 2019 (1s 33dk)

Yönetmen Sophia Takal

Oyuncular: Imogen PootsAleyse ShannonLily Donoghue 

Tür: KorkuGerilim

Ülke: ABDYeni Zelanda

 

Özet ve Detaylar

 

Hawthorne Koleji, tatil günlerinde sessiz, sakin bir yere dönüşür. Okulun öğrencilerinden Riley Stone, Marty, Kris ve Jesse, güz döneminin sona ermesini bir parti ile kutlamaya karar verir. Ancak okulun beklenmeyen, ölümcül bir misafiri vardır. Siyah maskeli bir sapık, okuldaki kızları birer birer avlamaktadır. Kurban olan kadınların sayısı arttıkça, okuldaki diğer kızlar gibi Riley ve ekibi de büyük bir paniğe kapılır. Kızlar, artık kime güvenip güvenemeyeceklerini bilemeyecek haldedir. Katilin de bilmediği ve öğrenmesi gereken çok önemli bir şey vardır. Yeni nesil kadınlar, çaresiz bir şekilde ölümü beklemiyor, karşılık veriyordur. Bu savaşı bitirmek için öğrenciler de ellerinden geleni artlarına koymayacaklardır.

 

4) Aslan Parçam

 

Vizyon tarihi 27 Aralık 2019 (1s 36dk)

Yönetmen Okan Ege Ergüven

Oyuncular: Hacı Ali KonukErgin KılıkçıerEyüp Ergüven 

Tür: Dramatik komedi

Ülke: Türkiye

 

Özet ve Detaylar

 

Aslan Parçam, rahatsız olan kardeşi için her şeyi yapmaya hazır olan bir adamın hikayesini konu ediyor. Ali, kalp rahatszılığı olan bir gençtir. Ali'nin iyileşebilmesi için ameliyat olması gerekmektedir. Zeki, kardeşinin iyi olabilmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. İk kardeş, Antalya'da bulunan arsalarını satmak için İstanbul'dan yola çıkar. Ancak bu yolculukta başlarına beklenmedik olaylar gelecektir.

 

5) Küçük Joe

 

Vizyon tarihi 27 Aralık 2019 (1s 46dk)

Yönetmen Jessica Hausner

Oyuncular: Emily BeechamBen WhishawKerry Fox 

Tür: BilimkurguDram

Ülke: AvusturyaAlmanyaİngiltere

 

Özet ve Detaylar

 

Küçük Joe, genetiği değiştirilmiş bir bitki üreten genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Bekar bir anne olan Alice, yeni türler geliştirmekle uğraşan bir şirkette çalışan kıdemli bir bitki yetiştiricisidir. Genç kadın, uzun zamandır bir bitki üzerinde çalışmaktadır. Alice’in ürettiği kırmızı bitki, sadece güzelliği ile değil aynı zamanda tedavi edici değeri ile de dikkat çekmektedir. Bitki, ideal sıcaklıkta tutulur, düzgün beslenir ve onunla düzenli olarak konuşulursa sahibini mutlu etmektedir. Alice, her ne kadar şirket politikasına uymasa da, bitkiyi oğlu Joe'ya ev hediyesi olarak almaya karar verir. Bitkiye "Little Joe" adını veren anne oğul, bitkilerin büyüdükçe verdikleri isim kadar zararsız olmadığına dair şüphe duymaya başlar. Bitkileri gözlem altında tutan Alice, bitkilerin tohumları saçıldıkça, insanlar üzerinde farklı etkiler yarattığını düşünür. Yaşananların gerçek mi yoksa birer hayal ürünü mü olduğunu ayırt edemeyen Alice, kendisini tuhaf bir oyunun içerisinde bulur.

 

6) Astral Boyut

 

Vizyon tarihi 27 Aralık 2019 (1s 23dk)

Yönetmen Chris Mul

Oyuncular: Frank DillaneCatherine SteadmanTrevor White 

Tür: KorkuDram

Ülke: İngiltere

 

Özet ve Detaylar

 

Genç bir adam olan Alex, metafizik öğrencisidir. Annesinin zamansız ölümü, Alex'in büyük bir yıkıma uğramasına neden olur. Annesinin yasını tutan ve kendisini bir türlü toparlayamayan Alex, bilimsel astral seyahat ile ruhunu görünmeyen boyutlara taşımayı öğrenmek ister. Ancak astral seyahati denemeye çalıştığında, etrafı kötü niyetli ruhlarla sarılır. Bunun akabinde annesinin karanlık geçmişini öğrenen Alex, ailesinin de bu ruhlar tarafından kuşatıldığını keşfeder. Kötü niyetli ruhların etkisinden kurtulmaya çalışan Alex, bunun için son bir aforoz töreni yapmak zorunda kalır. Görünmeyen varlıkları görebilen Michelle’in de yardımını alan Alex, yaşadığı sorunların geçmiş ile bağlantılı olduğunu öğrenir.

 

7) Barınak

 

Vizyon tarihi 27 Aralık 2019 (1s 16dk)

Yönetmen Lilly Heart Marriott

Oyuncular: Christopher ForanSean MillingtonEly Jackson 

Tür: BilimkurguMacera

Ülke: ABD

 

Özet ve Detaylar

 

Barınak, istila altındaki bir dünyada ailesini arayan bir adamın hikayesini konu ediyor. Dünya yok olma tehlikesi karşı karşıyadır. Havadan bulaşan bir virüs, insanları etkisi altına alır. Genç bir idealist olan Ethan, değişen dünyada insanları kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir. Ancak enfekte olmuş insanların peşine düştüğü bu gezegende, bir yandan da geride bıraktığı ailesini bulmaya çalışan Ethan, bu süreçte kendisini geçmişinin hayaletleri ile savaşırken bulur. 

 

8) Lara

 

Vizyon tarihi 27 Aralık 2019 (1s 38dk)

Yönetmen Jan-Ole Gerster

Oyuncular: Corinna HarfouchTom SchillingAndré Jung devamı

Tür Dram

Ülke Almanya

 

Özet ve Detaylar

 

Lara, oğlu ilk piyano konserini verecek olan bir kadının hikayesini konu ediyor. Lara’nın 60. doğum günü, bu zamana kadar kutladığı günlerden farklı bir anlam içerir. Lara’nın oğlu Viktor, tam da annesinin doğum gününde ilk piyano konserini verecektir. Oğlu için bir müzik kariyeri çizen Lara, bu özel günün doğum gününe denk gelmesinden ayrıca memnundur. Lara, bu özel gün için ne kadar mutlu olsa da aynı zamanda oldukça endişelidir. Çünkü oğlu, annesini konsere davet etmemiştir. Konsere bir hafta kala hala oğlu ile iletişim kurmayan Lara, kendisini davet ettirmek için harekete geçer. Ancak Lara, bu geceyi unutulmaz kılmak için ne kadar çaba sarf etse de işler bir o kadar kontrolünden çıkar.

 

9) Bayrak – 2

 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler