Bu hafta 7 film vizyona girdi

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 12.01.2018 18:11:00
Bu hafta Türkiye sinemalarında ikisi yerli 7 film vizyona girdi.İşte o filmler ve fragmanları...
Bu hafta 7 film vizyona girdi

 

RADARHABER / ERZURUM  

Bu hafta Türkiye sinemalarında ikisi yerli 7 film vizyona girdi. 12 Ocak haftasının dikkat çeken yerli yapımı, Gupse Özay’ın hem yönetip hem de başrolde oynadığı ‘Deliha 2’ adlı film. Komedi türündeki filmin gişe yapması bekleniyor. Bir başka yerli yapım ise, korku filmi türünden olan ‘Daha’ dikkat çekiyor. Yabancı filmler arasında ise, aksiyon türünden olan ‘Yolcu’ adlı yapımın gişe yapması bekleniyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler, konuları ve fragmanları...

 

 

 

1) Deliha 2

 

 

Vizyon tarihi: 12 Ocak 2018


Yönetmen: Gupse Özay

 

Oyuncular:  Gupse ÖzayEda EceAli Çelik devamı

 

Tür:  Komedi

 

Ülke: Türkiye 

 

Konusu:

 

Temiz kalpli ama bir o kadar da deli dolu olan ve sürekli başına dert açan Zeliha aşk hayatını bir kenara bırakıp artık kariyer yapmanın yolunu arar. Hayallerinde aşçı olmak vardır. Gittiği birçok iş görüşmesinden hayal kırıklığı ile dönen Zeliha’nın şansı sonunda döner ve şık bir restoranda iş bulur. Artık Zeliha’da iş dünyasına adımını atmıştır. Büyük umutlarla çalışmaya başlayan Zeliha, hayalini kurduğu şeylere ulaşabilecek midir? Filmin senaristliğini yapan ve başrolünü üstlenen Gupse Özay, aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturuyor. 

 

 

 


 

2) Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar

 

Vizyon tarihi: 12 Ocak 2018 (1s 44dk)

 

Yönetmen:  Adam Robitel

 

Oyuncular: Lin ShayeLeigh WhannellAngus Sampson devamı

 

Tür: Korku

 

Ülke:  ABD

 

Konusu:

 

 

Telepati, durugörü gibi paranormal, psikokinezi gibi alanlarda bilgili olan parapsikolog Dr. Elise Rainier, bir kez daha bir kurtarma görevine girişir. Yanında ona her kurtarma eyleminde yardımcı olan asistanları Specs ve Tucker da vardır. Ancak bu, sıradan bir kurtarma operasyonu olmanın çok ötesinde olacaktır. Doktor Elise Rainier hayatı boyunca yaşadığı en korkutucu ve en zorlu savaşa girmelidir, çünkü bu kez problem kişiseldir. Doktor Elise Rainier'ın bu kez kendi aile evindeki bir vakayı çözmesi gerekmektedir...

 

 

 

3) Yolcu

 

Vizyon tarihi: 12 Ocak 2018 (1s 44dk)

 

Yönetmen: Jaume Collet-Serra

 

Oyuncular:  Liam NeesonVera FarmigaPatrick Wilson devamı

 

Tür: GerilimAksiyon

 

Ülke ABDFransaİngiltere

 

Konusu:

 

Michael McCauley her gün işten eve, evden işe bir hayat yaşayan bir iş adamıdır. Aynı zamanda aile babası olan Michael'ın oldukça sıradan bir hayatı vardır. Ancak eşi ile mutlulukla sürdürdükleri evlilik hayatları bir gün tepetaklak olur. Her gün işe giderken kullandığı trende son durağa gelmeden gizemli bir yabancının kimliğini ortaya çıkarmak zorunda kalır. Bir komplonun içine düştüğünü fark eden Michael, kendisini ve diğer yolcuların hayatını kurtarmak için zamana karşı mücadele etmek zorundadır.

 

 
 

4) The Post

 

Vizyon tarihi: 12 Ocak 2018 (1s 55dk)

 

Yönetmen: Belirsiz

 

Oyuncular: Belirsiz

 

Tür: DramGerilim

 

Ülke:  ABD

 

Konusu: 


Dram türündeki film 1971'de Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu alıyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı'nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post'un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir... Lincoln, Schindler’in Listesi, Yapay Zeka, Terminal ve Er Ryan’ı Kurtarmak gibi sinemanın en önemli klasiklerinden kimilerini seyircilere kazandıran Steven Spielberg'ün yönetmen koltuğuna oturduğu The Post'un başrollerini ünlü yönetmenle Terminal ve Casuslar Köprüsü'nde birlikte çalışmış olan iki Oscar ödüllü Tom Hanks ve üç Oscar ödülünün yanı sıra 20 adaylığı bulunan usta oyuncu Meryl Streep üstleniyor.

 


 
 

5) Daha

 

Vizyon tarihi: 12 Ocak 2018 (1s 57dk)

 

Yönetmen: Onur Saylak

 

Oyuncular:  Ahmet Mümtaz TaylanHayat Van EckTurgut Tunçalpdevamı

 

Tür: DramPolisiye

 

Ülke: Türkiye

 

Konusu:

 

Gaza 14 yaşında olan bir gençtir. Küçük bir sahil kasabasında yaşayan Gaza, buradan ayrılmayı, öğrenimine büyük şehirde devam etmeyi hayal eder. Fakat babası onu hayallerinden çok uzak bir dünya ile tanıştırır. Babası onu insan kaçakçılığı şebekesinin içerisine dahil eder. Burada göçmenleri gözetlemekle görevlidir. Hayatını babasının baskıları ve gözetlemek zorunda olduğu göçmenlerle geçirmek zorunda kalan Gaza’nın iki seçeneği vardır; ya bu suç dolu dünya üzerine yeni bir hayat kuracak ya da o da bir göçmen olacaktır. Hakan Günday'ın 'Daha' adlı romanının beyazperde uyarlaması olan filmin yönetmen koltuğunda Onur Saylak oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ahmet Mümtaz Taylan, Erkan Avcı, Selim Bayraktar, Pervin Bağdat, Selen Öztürk gibi oyuncular yer alıyor.

 

 

 
 

6) Aramızdaki Sözler

 

Vizyon tarihi: 12 Ocak 2018 (1s 47dk)

 

Yönetmen: Belirsiz

 

Oyuncular: Belirsiz

 

Tür: DramAksiyon

 

Ülke: ABD

 

Konusu:

 

Ben Bass ve Alex Martin aynı uçakta yolculuk yapan iki yabancıdır. İçinde bulundukları uçak trajik bir şekilde kaza yapar. Ben ve Alex kazadan yaralı olarak çıkmayı başarmışlardır. Merkezde uzak karlı kaplı bir dağda mahsur kalan ikili uzun süre kendilerine yardım edilmesini bekler. Fakat yardım gelmeyince yüzlerce kilometrelik vahşi doğada korkunç bir yolculuğa çıkmak zorunda kalırlar. Ben ve Alex hayatta kalabilmek için birbirlerine güvenmek zorundadır. Hany Abu-Assad’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Kate Winslet ve Idris Elba paylaşıyor.

 

 

 
 

7) Zirve

 

Vizyon tarihi: 12 Ocak 2018 (1s 54dk)

 

Yönetmen: Santiago Mitre

 

Oyuncular: Ricardo DarínDolores FonziErica Rivas devamı

Tür: Dram

 

Ülke: ArjantinİspanyaFransa

 

Konusu:

 

La Cordillera'da düzenlenen üst düzey Latin Amerika siyasi zirvesine katılanlardan biri de Arjantin başkanı Hernan Blanco’dur. Bu zirve sadece Latin Amerika’yı değil tüm dünya ülkelerini etkileyecektir. Kendi ülkesi ve diğer ülke başkanlarının Hernan’dan birçok beklentisi vardır. Ülkesi için oldukça önemli kararlar alması gereken bu dönemde onu zor duruma sokan birçok etken vardır. Damadı Hernan’a şantaj yapmaktadır. Geçmişi ile ilgili sırlar ortaya çıktıkça Hernan’ın huzursuzluğu da artar. Hernan Blanco, koltuğunu korumak ve ailesi ile prensiplerine sahip çıkmak arasında vermek zorunda olduğu zor bir kararın eşiğindedir.

 
 

 

 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler