Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 29.03.2019 18:20:00
Seçim haftasında Türkiye sinemalarında ikisi yerli 9 yeni film vizyona girdi.
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

 

RADARHABER / ERZURUM 

 

Seçim haftasında Türkiye sinemalarında ikisi yerli 9 yeni film vizyona girdi. 29 Mart haftasında izleyici ile buluşan yerli filmlerden biri olan ‘Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle’ adlı romantik türden filmin gişe yapması bekleniyor. Filmin başrollerinde ise Yusuf ÇimAfsaneh Pakru ve Ali Burak Ceylan yer alıyor. Bir diğer yerli film ise, gerilim ve korku türünden olan ‘Şeytan Oyunu’ adlı yapım. Yabancı filmlerin çok olduğu gişede, en dikkat çeken filmler ise, ‘Deli Ve Dahi’ ile ‘Katil Avcısı’ adlı yapımlar. Çocuklar ve Animasyon sevenler için se ‘Sevimli Ejderha Kokonat: Ormanda Şenlik’ ile ‘Jumbo’ adlı filmler dikkat çekiyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler ve konuları...

 

1) Sevimli Ejderha Kokonat: Ormanda Şenlik

 

Vizyon tarihi: 29 Mart 2019 (1s 20dk)

 

Yönetmen Anthony Power

 

Oyuncular: Max von der GroebenCarolin KebekusDustin Semmelrogge

 

Tür AnimasyonAile

 

Ülke Almanya

 

Özet ve Detaylar

 

Sevimli Ejderha Kokonat: Ormanda Şenlik, eğlence dolu bir tatile çıkan ejderha Kokonat ve arkadaşlarının yaşadığı maceraları konu ediyor. Küçük ateş ejderhası Kokonat, en yakın arkadaşları vejetaryen ejderha Oscar ve kirpi Matilda ile birlikte eğlence dolu bir tatile çıkmaya karar verir. Ekip, başlarına geleceklerden habersiz bir şekilde gizemli bir yaz kampına gitmek için vapurla yolculuğa çıkar. Kamp alanına vardıklarında onları bekleyen şey ise düşlediklerinden bambaşkadır. Kaybolmuş bir ejderha, korkutucu su ejderhaları ve etobur bitkilerle dolu olan kamp alanını gören Kokonat ve arkadaşları en kötü tatilleri ile karşı karşıya olduklarını fark eder. Kamp alanında kendilerine yeni dostlar da edinen Kokonat ve arkadaşları, etobur bitkileri yenmek için birlikte hareket etmeye karar verir. Güçlerini birleştiren Kokonat ve arkadaşları tatillerini yeniden güzel bir hale getirmeyi başarabilecekler midir?

 

2) Jumbo

 

Vizyon tarihi: 29 Mart 2019 (1s 20dk)

 

Yönetmen James Snider

 

Oyuncular: Belirsiz

 

Tür Animasyon

 

Ülke ABD

 

 

Özet ve Detaylar

 

Animasyon türündeki filmde, sevimli fil Jumbo ile ona yardımcı olan arkadaşlarının yaşadığı maceralar konu ediliyor. Yerel bir kasabada iş adamı olan Bay Hollis, yeğeni Bert için endişelidir. Bir filin yeğenine karşı rakip olacağından dolayı mutsuz olan Hollis, bir soruna bir çözüm bulmak için orman doktorundan yardım istemeye karar verir. Doktor çözümü, Jumbo’ya lanetli bir reçete yazmakta bulur. Büyük Kötü Kurt Magnus, lanete sebep olunca da Jumbo hafızasını yitirmeye başlar. Lanetin etkisi ile en basit şeyleri bile hatırlayamayan Jumbo, bu şekilde yarışamayacağını düşündüğünden üzülerek yarışmadan çekilir. Ancak arkadaşları Jumbo gibi hemen pes etmez. Jumbo’nun yarışmadan çekilmesini istemeyen arkadaşları, Jumbo’nun hafızasını geri kazandırabilmek için büyük T adındaki bir dinozordan yarım ister. Jumbo, hafızasını geri kazanıp yarışmaya katılabilecek midir?

 

3) Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle

 

Vizyon tarihi: 28 Mart 2019 (1s 56dk)

 

Yönetmen Mehrdad Ghaffarzadeh

 

Oyuncular: Yusuf ÇimAfsaneh PakruAli Burak Ceylan 

 

Tür Romantik

 

Ülke Türkiye

 

 

Özet ve Detaylar

 

Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle, yolları kesişen Emre ve Delara’nın hikayesini konu ediyor. Emre, arkadaşı Hakan ile birlikte bir restoranın motor kuryesi olarak çalışır. Güzel bir sese sahip olan ve şarkı söylemeyi seven Emre, fırsat buldukça Cennet Çocukları isimli çocuk esirgeme yurdunda kalan çocuklara konser verir. Emre’nin başarılı bir şarkıcı olacağını düşünen televizyon yapımcı olan Ayla ise Emre’yi destekleyerek onun üne kavuşmasını sağlar. Ayla’nın Emre hakkındaki düşünceleri sadece iş ile ilgili değildir. Genç kadın içten içe Emre’yi sever ancak Emre’nin ona karşı hiçbir ilgisi yoktur. Bu sırada Delara isimli İranlı bir kız ve kardeşi Hamed, bir temizlik fabrikasının şubesini açmak için İstanbul’a gelir. Yaşanan bir olay Delara ve Emre’nin bir araya gelmesine neden olur. Ancak onların yakınlaşmasından rahatsız olan Ayla, bu durumu engellemeye kararlıdır. İranlı yönetmen Mehrdad Ghaffarzadeh’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Emre karakterine Yusuf Çim hayat veriyor. Delara rolünü ise İranlı Afsaneh Pakru’nun canlandırdığı filmin kadrosunda Ali Burak Ceylan, Hazal Türesan, Ayşen İnci, Semra Dinçer gibi isimler yer alıyor.

 

 

4) Katil Avcısı

 

 

Vizyon tarihi: 28 Mart 2019 (2s 2dk)

 

Yönetmen Donovan Marsh

 

Oyuncular: Gerard ButlerGary OldmanCommon 

 

Tür AksiyonGerilim

 

Ülke ABD

 

 

Özet ve Detaylar

 

Katil Avcısı, dünyayı tehdit eden bir darbe planını engellemeye çalışan bir yüzbaşı ve ekibinin hikayesini konu ediyor. Kuzey Buz Denizi’nin metrelerce altında, Yüzbaşı Joe Glass (Gerard Butler) önderliğindeki bir Amerikan denizaltısı, başka bir Amerikan denizaltısının Rusya’ya karşı gizli bir darbe planladığını ve dünya düzenini tehdit ettiğini öğrenir. Mürettebat ve ülke tehlikedeyken, Yüzbaşı Glass bir grup seçkin deniz komandosuyla birlikte, kaçırılan Rusya başbakanını kurtarmalı ve 3. Dünya Savaşı’na engel olmak için düşman hattına sızmalıdır. “Kod Adı: Olympus”, “Uzaydan Gelen Fırtına” ve “Suç Takımı” gibi aksiyon filmlerinde izlediğimiz Gerard Butler’ın başrolünü üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Donovan Marsh oturuyor. Başrol Butler’a filmde, “En Karanlık Saat” ile bu sene Oscar kazanan Gary Oldman, geçtiğimiz sene “John Wick 2”de izlediğimiz Common, Emmy adaylığı bulunan Linda Cardellini, geçtiğimiz sene aramızdan ayrılan İsveçli aktör Michael Nyqvist, “Black Sails” dizisinden tanıdığımız Toby Stephens, Caroline Goodall ve Ryan McPartlin gibi isimler eşlik ediyor. Filmin senaryosunu ise Arne Schmidt ve Jamie Moss kaleme alıyor. .

 

 

5) Deli ve Dahi

 

 

Vizyon tarihi: 29 Mart 2019 (2s 4dk)

 

Yönetmen Farhad Safinia

 

Oyuncular: Mel GibsonSean PennNatalie Dormer 

 

Tür DramBiyografik

 

Ülke ABD

 

 

Özet ve Detaylar

 

Deli ve Dahi, Oxford İngilizce Sözlüğü'nün yaradılışının gerçek hikayesini konu ediyor. Professor James Murray, gerçekleştirmek istediği proje için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır. Onun amacı, Oxford İngilizce Sözlüğü'nün on bin kelimelik ilk baskısını hayata geçirmektir. Çalışmalarını sürdürdüğü sırada Murray’in eline akıl hastanesinden büyük bir çalışma geçer. Çok tehlikeli hastaların konulduğu bir akıl hastanesinde yatmakta olan Dr. W.C. Minor, profesöre 10,000 kelimelik bir çalışma gönderir. Minor’un gönderdiği bu liste, ikilinin yollarının kesişmesine neden olur. Yönetmen koltuğunda Farhad Safinia’nın oturduğu biyografik yapımın başrolünü Mel Gibson üstleniyor. Senaryosunu yönetmen ile John Boorman ve Todd Komarnicki’nin birlikte kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Natalie Dormer, Sean Penn, Ioan Gruffudd, Jennifer Ehle, Jeremy Irvine gibi isimler yer alıyor. Simon Winchester’ın kitabından esinlenilen yapımın görüntü yönetmenliğini ise Kasper Tuxen üstleniyor.

 

 

6) Aşktan Kaçılmaz

 

 

Vizyon tarihi: 29 Mart 2019 (1s 38dk)

 

Yönetmen Jesse Peretz

 

Oyuncular: Rose ByrneEthan HawkeChris O'Dowd 

 

Tür RomantikDramatik komedi

 

Ülke ABD

 

 

Özet ve Detaylar

 

Aşktan Kaçılmaz, Duncan’ın uzun süredir acı çeken sevgilisi Annie ve onun bir zamanlar saygılı duyulan ancak artık yıldızı sönen bir şarkıcı olan Tucker Crowe ile yaşadığı kıtalararası aşk hikayesi anlatılıyor. Hoş ve aklı başında bir kadın olan Annie, son zamanlarda hayatında kırılmalar yaşamaktadır. Uzun süredir birlikte olduğu Duncan ile de sıkıntılar yaşayan Annie, hayatını sorgulamaya başlar. Duncan, eski bir rock yıldızı olan Tucker Crowe’un takıntılı bir hayranıdır ve ona duyduğu bağlılık neredeyse Annie’ye olan bağlılığından daha da fazladır. Duncan ile ilişkisinin çıkmaza girdiğini düşünen Annie, bu sırada internetten yayınladığı bir eleştiri sayesinde Tucker Crowe ile tanışır. Sık sık mesajlaşarak birbirlerinin hayatına dokunmaya başlayan Tucker ve Annie, görüşüp birlikte zaman geçirmeye başladıkça aralarında karşı koyamadıkları bir bağ oluşur.

 

 

7) Kursk

 

Vizyon tarihi: 29 Mart 2019 (1s 57dk)

 

Yönetmen Thomas Vinterberg

 

Oyuncular: Matthias SchoenaertsLéa SeydouxColin

Firth 

 

Tür TarihiDram

 

Ülke 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler