Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 19.04.2019 18:13:00
Türkiye sinemalarında bu hafta 5’i yerli 11 film vizyona girdi. İşte o filmler ve konuları...
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

 

RADARHABER / ERZURUM 

 

Türkiye sinemalarında bu hafta 5’i yerli 11 film vizyona girdi. 19 Nisan haftasında izleyici ile buluşan yerli filmler arasında, savaş ve aksiyon türünden olan 'Meteler’ adlı filmin gişe yapması bekleniyor. Komedi sevenler içinse yine yerli yapımlar olan ‘O İş Bende’ ile ‘Hayatta Olmaz’ adlı filmler dikkat çekiyor. Çocuklar için se yerli yapım olan ‘ Kuklalı Köşk’ adlı animasyon türünden olan filmin ilgi görmesi bekleniyor. Yabancı filmler arasında ise, ‘Destroyer’ adlı Polisiye gerilim türü filmin gişe yapması bekleniyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler ve konuları...

 

1) Hello Kitty (US)

 

Vizyon tarihi 19 Nisan 2019 (1s 12dk)

Yönetmen Tony Oliver

Oyuncular: Nazlı UğurtaşDoruk OrduSimge Nalbant 

Tür Animasyon

Ülke ABDJaponya

 

Özet ve Detaylar

Çocuk filmi

1975 yılında Sanrio tarafından yaratılan çizgi karakter Hello Kitty, ekranların ardından şimdi de beyaz perdeye uyarlanıyor. Filmde, Hello Kitty ve arkadaşlarının yaşadıkları maceralar konu ediliyor.

 

2) Lanetli Gözyaşları

 

Vizyon tarihi 19 Nisan 2019 (1s 34dk)

Yönetmen Michael Chaves

Oyuncular: Linda CardelliniRoman ChristouJaynee-Lynne Kinchen

Tür Korku

Ülke ABD

 

Özet ve Detaylar

 

Lanetli Gözyaşları, kendisine ve ailesine musallat olan doğaüstü varlıktan kurtulmaya çalışan Anna’nın hikayesini anlatıyor.  Anna Garcia, 1973 Los Angeles'ta yaşayan bir sosyal hizmetler görevlisidir. Elindeki davalardan biri onu oldukça zorlamaktadır. Davanın derinlerine indikçe, karmaşık davanın içinde ürkütücü doğaüstü güçler olduğunu fark etmeye başlar. Bu doğaüstü güçlerin yarattığı etkiler, Anna'nın kendi ailesinin başına gelenlere benzer izler taşımaktadır. Bu doğaüstü izler, kendi eliyle mühürlenmiş korkunç bir kaderde sıkışıp kalan, korkunç görünüşü ve ölümle yaşam arasında sıkışan ruhu ile dehşet salan La Llorona'nın izleridir. La Llorona, yani "Ağlayan Kadın", gerçek hayatta bir kıskançlık krizi sonucu kendi çocuklarını boğmuştur. Acı içinde ağlarken kendini de azgın nehre atan kadının ismi, nesiller boyunca dehşetin kendisi olmuştur. Artık gözyaşları sonsuzdur ve geceleri onun ölüm çağrısını duyanların kurtuluşu yoktur. Kendi çocuklarının yerine geçirmek için çaresizce çocukları avlayan La Llorona, yüzyıllar geçtikçe arzusunda daha da vahşileşmiş ve yöntemleri daha da acımasız olmuştur. Çocuklarını tehlikeye soktuğundan şüphelenilen sorunlu bir annenin ürkütücü uyarısını göz ardı eden Anna ve küçük çocukları, korkutucu bir doğaüstü dünyaya çekilir.  La Llorona’nın ölümcül gazabından kurtulmak için umutları, inançları sarsılmış bir rahip ve onun korkunun ve inancın çarpıştığı uçurumlarda sallanan mistisizmi olabilir. Anna'nın ailesini kurtarmak için inançlarına sıkı sıkı sarılması ve ruhsal bir mücadele vermesi gerekecektir...

 

3) Kuklalı Köşk: Hırsız Var

 

Vizyon tarihi 19 Nisan 2019

Yönetmen Mustafa H. Öztürk

Oyuncular: Kadir ÇöpdemirSerkan ŞengülAli Uyandıran 

Tür AnimasyonKomedi

Ülke Türkiye

 

Özet ve Detaylar

Çocuk filmi

 

Kuklalı Köşk: Hırsız Var, zengin olma hayali kuran bir grup hırsızın, canlı kuklaları çalmaları sonucu başlarına gelen maceraları konu ediyor. Büyük bir köşkte yaşayan Müşfik Amca’nın bir akşam arkadaşlarının davetine katılması, beklenmedik olayların gelişmesine neden olur. Müşfik’in evine girmeyi planlayan Behçet ve Riko adındaki hırsızlar, onun evden ayrılmasıyla birlikte planlarını uygulamaya koyulur. Hırsızlar evde kimsenin olmadığını düşünmektedir ancak bilmedikleri çok önemli bir şey vardır. Müşfik, evden giderken köşkü kuklalara emanet etmiştir. Eve hırsızların girdiğini gören kuklalar, evi hırsızlara karşı savunmaya başlar. Karşılarında birden canlı kuklaları görünce ne yapacaklarını şaşıran Behçet ve Riko, kuklaların daha çok para edeceğini düşünüp, onları kaçırmaya karar verir. Ancak bunu yapmak, sandıkları kadar kolay olmayacaktır.

 

4) Meteler

 

Vizyon tarihi 19 Nisan 2019 (1s 35dk)

Yönetmen Burak Akyol

Oyuncular: Gökhan MumcuSerhan ÇelikerTemmuz Gürkan Karaca

Tür Savaş filmiAksiyon

Ülke Türkiye

Özet ve Detaylar

Meteler, Yüzbaşı Kürşad ve 8 askerin yer aldığı Meteler timinin teröristlerle verdiği mücadeleyi konu ediyor. Afrin operasyonunun 43. gününde Meteler timi, canları pahasına bölgede bulunan teröristler ve onlara destek veren yabancı unsurlarla zorlu bir mücadeleye girişir. Burak Akyol’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda Gökhan Mumcu, Serhan Çeliker, Temmuz Gürkan Karaca, Cem Okyay, Kerem Tanık gibi isimler yer alıyor.

 

5) O İş Bende

 

Vizyon tarihi 19 Nisan 2019 (1s 35dk)

Yönetmen Haydar Işık

Oyuncular: Nilay ToprakNez DemirDoğuş 

Tür Komedi

Ülke Türkiye


Özet ve Detaylar

 

O İş Bende, iflas eden babasının borçlarını ödemeye çalışırken kendisini türlü maceraların içerisine sokan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Varlıklı bir iş adamının oğlu olan Mert'in imrenilecek bir hayatı vardır. Her istediğini elde edip, sefa içinde yaşayan Mert'in hayatı, babasının iflas etmesi ile alt üst olur. Üstüne bir de babasının rahatsızlanması, her şeyin daha da kötü bir hal almasını sağlar. Babasının borçlarını üstlenmek zorunda kalan Mert, borçları ödemenin yollarını ararken kendisini türlü maceraların içerisinde bulur. Komedi türündeki "O İş Bende" filminin yönetmen koltuğunda Haydar Işık oturuyor. Filmin başrollerini ise Nilay Toprak ve Nez Demir üstleniyor.

 

6) Destroyer

 

Vizyon tarihi 19 Nisan 2019 (2s 2dk)

Yönetmen Karyn Kusama

Oyuncular: Nicole KidmanToby KebbellTatiana Maslany 

Tür PolisiyeGerilim

Ülke ABD

 

Özet ve Detaylar

 

Destroyer, büyük bir soyguncunun peşine düşen bir dedektifin hikayesini konu ediyor. Erin Bell, uzun yıllar Los Angeles Polis Departmanı’nda çalışan bir dedektiftir. İşinde eski saygınlığını yitiren genç kadının özel hayatında da işler pek yolunda gitmez. Kızı Shelby ile de sorunları olan Erin, oldukça sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Tam da bu sırada hiç hesaba katmadığı bir durumla karşı karşıya kalır. Genç kadının en büyük kabusu yeniden ortaya çıkar. Dolabında önemli bir ipucu bulan Erin, bu sayede yıllar önce peşine düştüğü ancak yakalamayı başaramadığı büyük soyguncu Silas’ın hala hayatta olduğunu öğrenir. Silas’ı yakalamak Erin için kişisel bir mesele haline gelir ve vakit kaybetmeden onun peşine düşer. Silas’ı ararken geçmişi ve düşmanlarıyla yüzleşmek zorunda kalan genç kadın bu sefer büyük soyguncuyu yakalamayı başarabilecek midir? Karyn Kusama’nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Erin Bell karakterine Nicole Kidman hayat veriyor. Senaryosunu Phil Hay ve Matt Manfredi’nin kaleme aldığı filmin kadrosunda Sebastian Stan, Tatiana Maslany, Beau Knapp, Bradley Whitford, Toby Kebbell gibi isimler yer alıyor.

 

7) Hayatta Olmaz

 

Vizyon tarihi 19 Nisan 2019 (1s 37dk)

Yönetmen Emre Çaltılı

Oyuncular: Ceyhun Fersoyİnan Ulaş TorunCeyhun Yılmaz 

Tür Komedi

Ülke Türkiye

 

Özet ve Detaylar

 

Hayatta Olmaz, üç çocukluk arkadaşının hikayesini konu ediyor. Gösteriş meraklısı Emin, fırıldak Arif ve saf Hayrani, çocukluktan beri bir arada olan yakın arkadaşlardır. Onlar, her ne kadar birbirlerinden farklı karakterlere sahip olsalar da iyi kötü tüm zamanlarda birbirlerinin yanında olur. Asla olmayacağını düşündükleri ne varsa hepsi teker teker gerçekleşmeye başlayınca üç arkadaş kendilerini eğlence dolu bir macerasının içerisinde bulur.

 

8) Greta

 

Vizyon tarihi 19 Nisan 2019 (1s 38dk)

Yönetmen Neil Jordan

Oyuncular: Isabelle HuppertChloë Grace MoretzMaika Monroe 

Tür Gerilim

Ülke ABDİrlanda

 

Özet ve Detaylar

 

Greta, metroda bulduğu çantayı sahibine ulaştırması sonucu yolları kesişen iki kadının hikayesini konu ediyor. New York’ta tek başına yaşayan genç bir kadın olan Frances, metroda unutulmuş bir çanta bulur. Çantanın sahibi, klasik müzik hayranı bir piyano öğretmeni olan Greta’dır. Çantayı sahibine ulaştırmaya kararlı olan Frances, vakit kaybetmeden yola koyulur. Evine kadar gelip kendisine çantasını ulaştıran Frances’e teşekkür etmek isteyen Greta, onu kahve içmeye davet eder. Bu sayede yolları kesişen ve birbirlerini tanımaya başlayan Frances ve Grera arasında kısa sürede beklenmedik bir arkadaşlık oluşur. Yakın zamanda annesini kaybetmiş olan Frances ve kocasını kaybeden yalnız bir kadın olan Greta’nın bu arkadaşlığa ihtiyacı vardır. Ancak bir süre sonra Frances, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder ve ikili arasındaki ilişki korkunç bir hal almaya başlar.

 

9) Saf

 

Vizyon tarihi 19 Nisan 2019 (1s 42dk)

Yönetmen Ali Vatansever

Oyuncular: Erol AfsinSaadet Işıl AksoyOnur Buldu 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler