Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 01.11.2019 20:00:00
Türkiye sinemalarında bu hafta ikisi yerli 5 yeni film vizyona girdi.
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

 

RADARHABER / ERZURUM
Türkiye sinemalarında bu hafta ikisi yerli 5 yeni film vizyona girdi. 1 Kasım haftasında vizyona giren yerli filmlerden biri olan  olan ‘ Merhaba Güzel Vatanım ' adlı filmin gişe yapması bekleniyor. Bir diğer dikkat çeken yapım ise, korku türünden olan 'Araf 3: Cinler Kitabı' adlı film.  Yabancı filmler arasında ise, aksiyon ve bilim kurgu türünden olan ‘ Terminatör: Kara Kader' adlı filmin gişe yapması bekleniyor. Korku türünden olan 'Palyaço' adlı yabancı filmde dikkat çekiyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler ve konuları..
 
 
1) Terminatör: Kara Kader
 
Vizyon tarihi 1 Kasım 2019 (2s 9dk)
Yönetmen Tim Miller
Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Mackenzie Davis 
Tür Aksiyon, Bilimkurgu
Ülke ABD
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Terminatör: Kara Kader, gelecekten gelen Terminatörlere karşı zorlu bir mücadeleye giren Sarah Connor'ın hikayesini konu ediyor. Sarah Conor'ın Mahşet Günü'nü engellemesinin ve insan ırkının kaderini yeniden belirlemesinin üzerinden yıllar geçmiştir. Dani Ramos, kardeşi ve babasıyla ile birlikte Mexico City'de kendi halinde yaşayan bir kadındır. Ancak gelecekten süper asker özelliklerine sahip olan Rev-9 adındaki yeni bir Terminatör, Dani'yi öldürmek üzere geçmişe gelir. Dani'nin kurtulma şansı, Grace ve Sarah Conor'a bağlıdır. Grace de gelecekten gelen bir süper askerdir. Bu sırada Rev-9, hiçbir şeyi umursamadan hedefine giden yolda karşısına çıkan her şeyi yok ediyordur. Dani, Grace ve Sarah'nın yolu sonunda T-800'e düşecektir. Sarah'nın geçmişi, onların tek umudu olur.
 
 
2) Merhaba Güzel Vatanım
 
 
Vizyon tarihi 1 Kasım 2019 (1s 43dk)
Yönetmen Cengiz Özkarabekir
Oyuncular: Yetkin Dikinciler, Serkan Altıntaş, Berna Laçin 
Tür Dram, Biyografik
Ülke Türkiye
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Merhaba Güzel Vatanım, Nazım Hikmet ile Ahmet Ümit'in gerçek hayat hikayelerinden uyarlanıyor. Cengiz Özkarabekir'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Nazım Hikmet'in Moskova'ya uzanan yolculuğunun, Ahmet Ümit'in 1980'li yıllarda Moskova'ya gidişi üzerindeki etkisini ve Ümit'in fırtınalı yaşamına yansımalarını gözler önüne seriyor. Filmde aynı zamanda Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit'in zorlu hayat serüvenlerinin edebi kişiliklerinin oluşması üzerindeki etkisi anlatılıyor. Yetkin Dikinciler'in Nazım Hikmet'e, Serkan Altıntaş'ın ise Ahmet Ümit'e hayat verdiği filmin kadrosunda Berna Laçin, Pelin Batu, Umut Beşkırma, Levent Üzümcü, İskender Bağcılar, Mehmet Tokat, Alper Türedi gibi isimler yer alıyor.
 
 
3) Araf 3: Cinler Kitabı
 
 
Vizyon tarihi 1 Kasım 2019 (1s 26dk)
Yönetmen Biray Dalkıran
Oyuncular: Mehmet Baştürk, Çağla Erdimen, Emre Özmen 
Tür Korku
Ülke Türkiye
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Araf 3: Cinler Kitabı, bir cin tarafından ele geçirilen kardeşini kurtarmak için çabalayan genç bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Arda, sekiz yaşındayken şeytana tapan güçlü bir cin tarafından ele geçirilir. Arda'nın ablası Nihal, kardeşini bu beladan kurtarmak için elinden geleni yapsa da bir sonuç elde edemez. Bir çözüm bulmak için her yolu deneyen Nİhal, kardeşini doktorlara, cinci hocalara götürse de değişen bir şey olmaz. Bu sırada genç kadın, içinde oldukça güçlü büyülerin yer aldığı Kitabü’l Azazil adında bir kitap olduğunu öğrenir. Kardeşini kurtarmak için içinde tehlikeli ve ölümcül büyüler bulunan kitabı ele geçiren Nihal, burada yazan bir büyüyü yapabilmek için sevgilisi ve iki yakın arkadaşından yardım ister. Bir evde toplanan dört genç, yaptıkları büyü ile Arda'yı kurtarmayı başarır. Ancak gençler, yaptıkları büyü ile bu güne kadar görülmüş en güçlü cinlerin serbest kalmasına neden olur.
 
 
4) Parazit
 
Vizyon tarihi 1 Kasım 2019 (2s 12dk)
Yönetmen Joon-ho Bong
Oyuncular: Kang-Ho Song, Woo-sik Choi, Park So-Dam 
Tür Gerilim
Ülke Güney Kore
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Park Ailesi'yle tanışın: soyla gelen servetin klasik bir tablosu. Diğer yanda ise Kim Ailesi, sokak zekası bakımından zengin ama başka hiçbir zenginliğe sahip değil. Şans veya kader olsun, bu iki ev halkı bir şekilde bir araya gelir ve Kim ailesi altın bir fırsatın varlığını hemen sezer. Kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleriyle kendilerini Park ailesinin arasına çabucak yerleştirir. Kim'ler “vazgeçilmez” lüks hizmetler sunarken, Parklar ise habersizce evlerindeki her şeyi Kim ailesine kaybetmektedir. Ancak kısa sürede bu düzen bir tehditle karşılaşır. Asalak bir misafir Kim ailesinin yeni keşfettikleri konforu tehdit eder hale geldiğinde, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesi patlak verir. Bu mücadele Kim ve Park aileleri arasındaki kırılgan ekosistemi yıkmakla tehdit etmektedir...
 
 
5) Palyaço
 
 
Vizyon tarihi 1 Kasım 2019 (1s 35dk)
Yönetmen Joseph P. Kelly
Oyuncular: Martin Klebba, Ari Lehman, Tony Moran 
Tür Korku
Ülke ABD
 
 
Özet ve Detaylar

 

Palyaço, bekarlığa veda partisi yapmak için yola koyulan bir arkadaş grubunun yaşadıklarına odaklanıyor. Hayalet avcısı olan bir grup, bekarlığa veda partisi yapmak için bulundukları eski bir hayalet kasabasından ayrılarak Las Vegas’a gider. Ekip, burada diğer arkadaşları ile buluşur. Bir motelde kalan arkadaşlar, motelde bir takım tuhaflıklar olduğunu fark eder. Bu sırada ekip, motelin bir zamanlar odada yaşayan palyaçoların ruhları tarafından terk edilmediğine dair söylentiler olduğunu öğrenir. Söylentilerin doğruluğunu araştırmaya başlayan grup, korkunç gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler