Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 17.01.2020 18:05:00
Bu hafta Türkiye sinemalarında üçü yerli 8 yeni film vizyona girdi. İşte o filmler ve konuları...
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

 

RADARHABER / ERZURUM 

 

Bu hafta Türkiye sinemalarında üçü yerli 8 yeni film vizyona girdi. 17 Ocak haftasında izleyici ile buluşan yerli filmler arasında, ‘Türkler Geliyor : Adaletin Kılıcı’ adlı film dikkat çekiyor. Bir başka yerli film ise, Cem Yılmaz’ın hem başrolde oynayıp hem de yönettiği ‘Karakomik Filmler 2’ adlı film. Okulların yarı yıl tatiline girdiği haftada, çocuklar için de animasyon filmler dikkat çekiyor. ‘Kuzular Firarda: Uzay Parkı’,  ‘Dolittle ‘ ve ‘Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları’ adlı çocuk filmlerinin gişe yapmaları bekleniyor.

İşte bu hafta vizyona giren filmler ve konuları...

 

1) Türkler Geliyor : Adaletin Kılıcı

 

17 Ocak 2020 / 2s 5dk / Tarihi

Yönetmen Kamil Aydın

Oyuncular: Emre KıvılcımLevent ÖzdilekEce Çeşmioğlu

Ülke Türkiye

 

Özet ve Detaylar

 

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, Balkan coğrafyasındaki zulmün önüne geçmek için zorlu bir mücadeleye girişen Fatih Sultan Mehmet'in seçkin savaşçı birliği Akıncıların hikayesini konu ediyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’un fethinin ardından rotasını Roma’ya çevirir. Ancak bu sırada Sırp kralı Lazar, Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişinin önüne geçmek ister. Fatih Sultan Mehmet'e ölümüne bağlı olan Akıncılar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa ile ittifak kuran, Balkan coğrafyasında büyük bir zulme neden olan Lazar’ın planını bozmak için, harekete geçer. Fatih’in Akıncıları, hak ve adaleti sağlamak ve yaşanan zulme dur diyebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

 

2) Dolittle

 

17 Ocak 2020 / 1s 46dk / KomediAile

Yönetmen Stephen Gaghan

Oyuncular: Robert Downey Jr.Harry CollettCarmel Laniado

Ülke ABD

 

Özet ve Detaylar

 

Dolittle, kraliçenin hastalığına çare bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkan Dr. John Dolittle'ın hikayesini konu ediyor. Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, genç kraliçenin hastalandığını öğrenince kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir. Hastalığa çare aramak için efsanevi bir adaya doğru yola koyulan Dolittle’a bu süreçte genç çırağının yanı sıra endişeli bir goril, kuş beyinli bir ördek, alaycı devekuşu, kutup ayısı ve akıl hocası olan papağan da eşlik eder.

 

3) Kuzular Firarda: Uzay Parkı

 

17 Ocak 2020 / 1s 30dk / AnimasyonKomedi

Yönetmen Will BecherRichard Phelan

Oyuncular: Justin FletcherKate HarbourDavid Holt

Ülke İngiltere

 

Özet ve Detaylar

 

6 yaş ve üzeri çocuklar için uygun film

Sessiz ve sakin Mossingham kasabasının üzerinde, gökyüzünde ortaya çıkan ne olduğu anlaşılamayan garip ışıklar, gizemli bir ziyaretçinin galaksinin ve samanyolunun ötesinden geldiğini haber vermektedir. Ancak yakındaki Mossy Bottom Çiftliği'ndeki muzur koyun Shaun'ın zihninde başka şeyler vardır; yaptığı birçok plan sürekli bıkkın Bitzer tarafından engellenmektedir. Ancak bu şaşkın ve sevimli uzaylı, Mossy Bottom Çiftliği'nin yakınlarına inanılmaz bir güçle düştüğü zaman, koyun Shaun çok geçmeden uzay gücünde bir eğlence ve macera için büyük bir fırsat görür. Koyun Shaun, tehlikeli bir örgüt onu yakalamadan önce bu galaksilerarası ziyaretçiye evin yolunu göstermek için zorlu bir mücadeleye girişecektir. Dünyanın geleceği Shaun ve sürüsünün ellerindedir. Onların başarısız olması dünyadaki her canlının kaderini belirleyecektir. Yaramaz koyun Shaun ve kalabalık sürüsü çok geç olmadan önce Mossy Bottom Çiftliği'ndeki Farmageddon'u engelleyebilecekler midir?...

 

4) Karakomik Filmler 2

 

7 Ocak 2020 / 1s 54dk / Komedi

Yönetmen Cem Yılmaz

Oyuncular: Cem YılmazÖzkan UğurCem Davran

Ülke Türkiye

 

Özet ve Detaylar

 

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği ‘Karakomik Filmler’ serisinin devam filmi Karakomik Filmler 2" Deli ve Emanet  adında iki filmde oluşuyor. Deli, en büyük hayali sevdiği kızın karşısında oturmak olan bir taksicinin, gece mesaisinde başına gelenler olayları konu ederken; Emanet, yetenek yarışmalarına katılıp bu sayede şöhret olmanın hayalini kuran bir danşçının hikayesini konu ediyor.

 

5) Bedenimi Kaybettim

 

17 Ocak 2020 / 1s 21dk / Animasyon

Yönetmen Jérémy Clapin

Oyuncular: Hakim FarisDev PatelVictoire Du Bois

Ülke Fransa

 

Özet ve Detaylar

 

Bedenimi Kaybettim, ayrıldığı vücudunu bulmaya karar veren ve bunun için laboratuvardan kaçan bir elin hikayesini konu ediyor. Bedeninden ayrılmış bir el, ait olduğu vücudu bulmak için laboratuvardan kaçarak yola koyulur. Ancak yol boyunca karşısına üstesinden gelmesi gereken birçok engel çıkar. Pizza kuryesi olan Naoufel’e kavuşmak için her şeyi yapmaya hazır olan el, önüne çıkan güvercinler ve sıçanlarla mücadele eder. Elin vücuttan nasıl ayrıldığının cevabı ise Naoufel ve Naoufel’in kütüphane çalışanı Gabrielle’e olan hislerinde saklıdır.

 

6) Saklı Gerçekler

 

17 Ocak 2020 / 1s 48dk / Dram

Yönetmen Hirokazu Kore-eda

Oyuncular: Catherine DeneuveJuliette BinocheEthan Hawke

Ülke FransaJaponya

 

Özet ve Detaylar

 

Saklı Gerçekler, genç bir kız ve onun aktris olan annesi arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Fabienne Dangeville, Fransız sinemasının en gözde yıldızlarından biridir. Onun hayatı, onu seven ve hayran olan erkekler arasında hüküm sürerek geçmiştir. Artık yaşlanan oyuncu, anılarını paylaştığı bir kitap yayınlar. Annesinin hayatına dair olan kitabı okuyan Lumir, büyük bir şok geçirir. Çünkü okudukları pek de gerçekleri yansıtmamaktadır. Bunun üzerine Lumir, kocası Hank ve kızı ile birlikte New York’tan Paris’e, annesinin yanına gider. Fabienne’in geçmişi ile ilgili paylaştıkları, anne kız arasında büyük bir yüzleşmenin yaşanmasına neden olur.

 

7) İstasyon

 

17 Ocak 2020 / 1s 30dk / Gerilim

Yönetmen Kadir GençVolkan Adıyaman

Oyuncular: Güneş Cyrina ÖzekBurak ErgünVolkan Uygun

Ülke Türkiye

 

Özet ve Detaylar

 

İstasyon, kızının katillerinden intikam almaya çalışan bir annenin hikayesini anlatıyor. Genç bir kadın olan Hira, kızını bir doğum gününde kaybetmiştir. Yaşadığı büyük acıdan sonra kendisini toparlamayan Hira, akıl hastanesine yatmak zorunda kalır. Acılı kadın, kızının katillerini bulup intikam almaya kararlıdır. Katilleri bulmak için araştırmaya başlayan Hira, komiser Servet’ten yardım ister. Kızının doğum gününde izini bulduğu katilleri tek tek istasyona çağıran Hira için artık intikam vakti gelmiştir. “İstasyon” filminin yönetmen koltuğunda Kadir Genç ve Volkan Adıyaman oturuyor. “Makinist Film” yapımı olan gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Güneş Cyrina Özek, Burak Ergün, Volkan Uygun, Alper Yıldırım, Çetin Özdemir, Banu Yılmaz Ocak, Can Özoğul gibi isimler yer alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Cafer Gebetaş üstleniyor.

 

8) Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları

 

17 Ocak 2020 / 1s 20dk / AnimasyonAile

Yönetmen Rasmus A. Sivertsen

Oyuncular: Kari Ann GrønsundTrond HovikPer Skjølsvik

Ülke Norveç

 

Özet ve Detaylar

 

6 yaş ve üzeri çocuklar için uygun film

Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları, Ay'a yolculuk yapan Nolan ve arkadaşı Louis’in yaşadığı maceraları konu ediyor. Ay’a yapılacak olan bir yolculuk için Norveç ekibinin başında, Flaklypa köyünden çıkmış parlak mucit Reodor vardır. Cesur astronot Nolan’ın bu macerasında yanlış gidecek bir şey olmayacağı düşünülse de pek çok şey beklendiğinden farklı gelişir. Nolan ve arkadaşı Louis’i Ay’a yaptıkları bu yolculukta birçok sürpriz beklemektedir.

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler