Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 24.01.2020 18:09:00
Bu hafta Türkiye sinemalarında dördü yerli 8 yeni film vizyona girdi.
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

 

RADARHABER / ERZURUM 

 

Bu hafta Türkiye sinemalarında dördü yerli 8 yeni film vizyona girdi. 24  Ocak haftasında izleyici ile buluşan yerli filmler arasında, animasyon filmi olan ‘Kutup Köpekleri’ filminin gişe yapması bekleniyor. Bir başka yerli film ise, korku türünden olan ‘Mühr-ü Cin’ filminin de gişe yapması bekleniyor. Bir başka dikkat çeken yerli yapım ise, komedi türünden olan ‘Feride’ adlı film. Yabancı filmler arasında ise, ‘Bad Boys: Her Zaman Çılgın’ ve ‘İnsan yiyenler’ adlı yapımların gişe yapması bekleniyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler ve konuları...

 

1) Kutup Köpekleri

24 Ocak 2020 / 1s 32dk / AnimasyonMacera

Yönetmen Aaron Woodley

Oyuncular: Ümit BelenYekta KopanSinan Divrik

Ülke Amerikalı

 

Özet ve Detaylar

Çocuk filmi

Kutup Köpekleri, dünyanın en hızlı köpek kuryesi olmak isteyen Swifty’nin maceralarını konu ediyor. Buzul Tilkisi Swifty, kutup posta şirketinde çalışan bir köpektir. Onun en büyük hayali, Antarktika’nın en hızlı köpek kuryesi olabilmektir. Bunun için her şeyi yapmaya hazır olan Swifty, gizlice kızaklardan birini alarak, içinde ne olduğunu bilmediği bir paketi gizemli bir yere götürmek için yola koyulur. Ancak bu yolculuğunda beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalır. Yolculuk sırasında gizli bir kaleye rastlayan Swifty, burada sadık martı ordusunu yöneten Denizaslanı Otto Von Walrus ile karşılaşır. Dünyanın en büyük lideri olmayı kafasına koyan Otto Von Walrus, hayalini gerçekleştirebilmek için Kuzey Kutbunu delerek tüm Kuzey Kutbu’nu eritecek kadar eski gazı açığa çıkarmaya planlamaktadır. Otto Von Walrus'un korkunç planını öğrenen Swifty, onu engelleyebilmek için arkadaşlarından da yardım isteyerek zorlu bir maceraya atılır.

 

2) Bad Boys: Her Zaman Çılgın

 

24 Ocak 2020 / 2s 4dk / AksiyonKomedi

Yönetmen Adil El ArbiBilall Fallah

Oyuncular: Will SmithMartin LawrenceVanessa Hudgens

Ülke Amerikalı

 

Özet ve Detaylar

 

Bad Boys: Her Zaman Çılgın, uyuşturucuya karşı savaş açan iki polisin yaşadığı macerayı konu ediyor. Mike Lowery ve Marcus Burnnet, narkotikten sorumlu olan iki polistir. Mike Lowery, orta yaş krizinin etkileri ile baş etmeye çalışırken, Marcus Burnett polis müfettişi olarak kariyerine devam eder. İkili, bu sefer bir uyuşturucu baronu olan Armando Armas’ın peşine düşer. Ancak Armando’yu yakalamak pek de kolay değildir. Aynı zamanda soğukkanlı bir katil olan Armando’nun peşine düşen ikili, kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulur.

 

3) Feride

 

24 Ocak 2020 KomediRomantik

Yönetmen Ali YorgancıoğluZeynep Çamcı

Oyuncular: Zeynep ÇamcıErsin KorkutBarış Yıldız

Ülke Türk

 

Özet ve Detaylar

 

Feride, moda devlerine kafa tutan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Feride, yer altındaki bir dikim atölyesinde terzilik yapmaktadır. Çakma kahraman kıyafetleri diken Feride’nin hayatı, bir gün patronu ile iddiaya girmesi ile bambaşka bir hal alır. Patronu Çetin’e baş kaldıran ve bunun sonucu patronu ile büyük bir iddiaya giren Feride, kendisini bir anda moda devlerine kafa tutan eğlenceli bir yolculuğun içinde bulur.

 

 

4) Maceracı Yüzgeçler: Büyük Gösteri

 

 

24 Ocak 2020 / 1s 17dk / Animasyon

Yönetmen Mithat Gökçe

Ülke Türk

 

Özet ve Detaylar

Çocuk filmi

Biba, minik bir barbunya balığıdır. Kitaplara ve okumaya ilgili bir balık olan Biba, diğer çocuklar gibi okula gider ve her gün yeni şeyler öğrenmekten mutlu olur. İstanbul Boğazı'nın altında bambaşka bir dünyada yaşayan Biba, burada sevimli dostları ile her gün yeni bir şeyler keşfeder. Biba, birbirinden farklı karakterlere sahip olan dostları Çupa, Tuti, Babu, Taka Hamsi ve Denizkızı Alesta ile birlikte gizemli dünyada eğlenceli bir maceraya atılır.

 

5) Mühr-ü Cin

 

24 Ocak 2020 Korku

Yönetmen Buğra Kekik

Oyuncular: Ecem YorulmazCansu KahvecioğluBurçak Kabadayı

Ülke Türk

 

Özet ve Detaylar

 

Mühr-ü Cin, kendisine musallat olan varlıklarla savaşmaya çalışan bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Müzikallerde oynayan Rana'nın kendi halinde bir yaşamı vardır. Bir süredir Eren adında bir adam ile görüşen Rana, sonunda onunla sevgili olmaya karar verir. Ancak sevgili oldukları ilk gün Rana bir takım doğaüstü olaylarla karşı karşıya kalır. Gördüklerinden sonra büyük bir korkuya kapılan genç kadın ne yapacağını bilemez. Hayatına devam etmeye çalışan Rana, zamanını işe giderek ve sevgilisi ile görüşerek geçirir. Rana'nın yaşadıklarından dolayı arkadaşları onun halüsinasyon gördüğünü düşünür ancak bir süre sonra onlar da gerçeklerin farkına varır. Gördüğü doğaüstü varlıkların hem kendi hayatı için hem de arkadaşları için büyük bir tehlike oluşturduğunu fark eden Rana, onlarla savaşmaya karar verir.

 

6) İnsan Yiyenler

 

24 Ocak 2020 / 1s 36dk / KorkuGerilim

Yönetmen Sam FowlerKris Carr

Oyuncular: Megan PurvisSamuel FreemanHannah Louise Howell

Ülke İngiliz

 

Özet ve Detaylar

 

İnsan Yiyenler, peşlerine düşen acımasız doğaüstü varlıklardan kurtulmak için ölüm kalım savaşı veren bir grup arkadaşın hikayesini konu ediyor. Yedi kişiden oluşan bir arkadaş grubu, güzel bir hafta sonu geçirmek için göl kenarında bulunan tenha bir kamp alanına gider. Oldukça eğlenceli geçeceğini düşündükleri tatillerinde planlamadıkları durumlarla karşılaşan grup, kendilerini bir anda insan etinden yapılmış hamburger yerken bulur. Grubun insan etini yemeğe başlaması, onları teker teker avlayacak olan, acımasız bir doğaüstü varlığın çağrılmasına neden olur. Hapsoldukları ormandan kurtulmanın yolunu arayan grup, hayatta kalabilmek için savaşmak zorunda kalır.

 

7) Elveda

 

24 Ocak 2020 / 1s 40dk / DramKomedi

Yönetmen Lulu Wang

Oyuncular: Shuzhen ZhaoAwkwafinaX Mayo

Ülke AmerikalıÇinli

 

Özet ve Detaylar

 

Elveda, büyükannelerinin hastalandığını öğrenen Çinli bir ailenin yaşadıklarını konu ediyor. Bili, Amerika’da büyüyen bir genç kızdır. Bir gün babasından aldığı haber, genç kız için büyük bir yıkım olur. Bili’nin Çin’de yaşayan büyükannesi Nai Nai’ye dördüncü evre kanser teşhisi konmuştur. Aile, kendilerine büyük bir üzüntü veren bu gerçeği, ninelerinden saklamaya karar. Son günlerini huzur ve mutluluk içinde geçirmesini isteyen aile üyeleri, bunun için Nai Nai'nin yanında toplanmaya karar verir. Bili, bu haberi ninesinin bilmesini gerektiğini düşünse de ailesinin isteğine karşı çıkmaz ve ninesi ile vedalaşmak için Çin’e doğru yola koyulur.

 

8) Kirpi Latte ve Büyülü Taş

 

29 Ocak 2020 / 1s 29dk / AnimasyonAile

Yönetmen Nina WelsRegina WelkerMimi Maynard

Oyuncular: Luisa WietzorekTim SchwarzmaierRegina Lemnitz

Ülke AlmanBelçikalı

 

Özet ve Detaylar

Çocuk filmi

Kirpi Latte ve Büyülü Taş, yaşadıkları ormanı kuraklıktan kurtarmak için en yakın arkadaşı sincap ile macera dolu bir yolculuğa çıkan bir kirpinin hikayesini konu ediyor. Prenses olan Latte, meraklı olduğu kadar sevimli ve yaramaz olan bir kirpidir. Hiçbir şeyden korkmayan Latte, bu yüzden başını türlü dertlere sokar. Bir gün Latte ve dostları ciddi bir sorunla karşı karşıya kalır. Yaşadıkları yerde kuraklık baş gösterir ve kuyunun kuruması artık an meselesidir. Kuyunun yeniden dolabilmesi için de ormanda bulunan büyülü su taşının getirmesi gerekir. Latte, yaşadıkları yeri korumak için en yalın arkadaşı sincap ile birlikte ormana gitmeye karar verir. Büyülü taşı bulmak için yola koyulan Latte ve sincap kendilerini büyük bir maceranın içinde bulur.

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler