Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 13.03.2020 18:05:00
Bu hafta Türkiye sinemalarında 1’i yerli 6 yeni film vizyona girdi.
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

 

RADARHABER / ERZURUM 

Bu hafta Türkiye sinemalarında 1’i yerli 6 yeni film vizyona girdi. 13 Mart haftasında izleyici ile buluşan tek yerli film, korku türünde olan ‘Araf 4: Meryem’ adlı yapım. Filmde başrolleri, Berrak ÖztekinDerya Şen ve Damla Özovalı paylaşıyor. Yabancı filmler arasında ise, ‘Gölgelerin Aşkı’ adlı Amerikan yapımı filmin gişe yapması bekleniyor. Aksiyon türünden olan başka bir yabancı film olan ‘İlk Aşk’ adlı yapım ise dikkat çekiyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler ve konuları..

 

1) Bloodshot: Durdurulamaz Güç

 

13 Mart 2020 / 1s 50dk / Aksiyon

Yönetmen Dave Wilson (II)

Oyuncular: Vin DieselEiza GonzalezSam Heughan

Ülke ABD

 

Özet ve Detaylar

 

Bloodshot: Durdurulamaz Güç, öldürülmesinin ardından Bloodshot olarak tekrar hayata döndürülen bir askerin hikayesini konu ediyor. Asker olan Ray Garrison ve karısı öldürüldüğünde, kimliklerini gizleyen bir grup bilim insanı harekete geçer. Bilim insanları nano teknoloji sayesinde Ray’ı hayata geri döndürür. Bloodshot adı verilen Ray, damarlarında dolaşan teknoloji sayesinde artık durdurulamaz bir güçtür. Geçmişi ile ilgili hiçbir şeyi hatırlamayan Ray, artık kendisi gibi süper askerlerle çalışır. Şirketin zihnini kontrol etmesi nedeniyle geçmişini hatırlamayan Ray’in hayatında her şey muallaktır. Ancak yavaş yavaş geçmişini hatırlamaya başlayan Ray, kontrolünü geri kazanmak için zorlu bir savaş verir.

 

2) Araf 4: Meryem

 

13 Mart 2020 Korku

Yönetmen Gökhan Arı

Oyuncular: Berrak ÖztekinDerya ŞenDamla Özovalı

Ülke Türkiye

 

Özet ve Detaylar

 

Araf 4: Meryem, kaldığı evde tuhaf olaylara şahit olan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Meryem, öğretmenliğe yeni başlamış genç bir kadındır. Öğretmen olan arkadaşı Güzide ile birlikte sakat bir oğlu ve bir kızı olan teyzesi Nurten ile birlikte kalan Meryem'in hayatındaa başlarda her şey yolundadır. Ancak bir süre sonra evde tuhaf olaylara şahit olur. Yaşananların psikolojik olduğunu düşünen Meryem, aynı şeyler, Güzide'nin de yaşadığını öğrenince iyice panikler. Meryem olaylara anlam vermeye çalışırken teyzesi Nurten yaşananların nedeninden haberdardır. Geçmişin sırlarını bilen Nurten, yaşanan günahların bedelini Meryem'e ödetir.

 

3) Mürit

 

13 Mart 2020 / 1s 53dk / KorkuDram

Yönetmen Severin FialaVeronika Franz

Oyuncular: Riley KeoughJaeden MartellLia McHugh

Ülke ABDİngiltere

 

Özet ve Detaylar

 

Mürit, genç bir kadının, evlenmeyi planladığı adam ve çocukları ile birlikte gittiği tatilde yaşananları konu ediyor. Richard, hayatının ikinci baharında yaşayan bir adamdır. İki çocuğu ile birlikte yaşayan Richard, ikinci evliliğine hazırlanmaktadır. Sevgilisi Grace ve çocukların kaynaşmasını isteyen Richard, birlikte olmalarını sağlayacak kısa bir tatil planlar. Richard, çocukları ve Grace, şehirden uzakta bulunan bir tatil köyüne gider. Genç kadın, çocukların kendisinden hoşlanmaları için elinden geleni yapar. Ancak çocukların tek isteği babalarının Grace’den ayrılmasıdır. Yakında üvey anneleri olacak olan Grace hakkında araştırma yapan çocuklar, genç kadının yıllar önce yaşanan bir katliamdan sağ kurtulan tek kişi olduğunu öğrenir. Geçmişte yaşanan olayın travmasıyla boğuşan Grace, dağ evinden bir takım tuhaf olaylara şahit olur. Evin çevresinde yaşanan korkutucu olayların artmasıyla birlikte Grace, karanlık geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalır.

 

4) Gölgelerin Aşkı

 

13 Mart 2020 / 1s 40dk / FantastikDram

Yönetmen Claudia Myers

Oyuncular: Megan FoxOlivia ThirlbyAlan Ritchson

Ülke ABD

 

Özet ve Detaylar

 

Gölgelerin Aşkı, gölgelerde yaşayan yalnız bir kadının hikayesini konu ediyor. Yıllardır yalnız olan ünlü fotoğrafçı Holly, yaşamını bir gölge olarak sürdürmektedir. Yıllar sonra onu görebilen tek kişi olan Shane Blackwell adındaki gözden düşmüş bir MMA dövüşçüsü ile tanışır. Genç kadın, Shane’in gözden düşmesinin nedeninin, tabloid fotoğraflarından biri olduğunu fark eder. Neden olduğu şeyi telafi etmek isteyen Holly, Shane’ın eski “şampiyon” statüsünü geri kazanması için elinden geleni yapar. Shane ile aşkın ne demek olduğunu anlayan Holly, aynı zamanda kendi kaderi için hayal ettiğinden daha fazla sorumluluk taşıdığı gerçeğine uyanır.

 

5) İlk Aşk

 

13 Mart 2020 / 1s 48dk / AksiyonPolisiye

Yönetmen Takashi Miike

Oyuncular: Masataka KubotaNao OhmoriShôta Sometani

Ülke Japonyaİngiltere

 

Özet ve Detaylar

 

İlk Aşk, aşık olduğu kıza yardım etmek için zorlu bir gece geçiren bir boksörün hikayesini konu ediyor. Leo, duygularını göstermekten kaçınan başarılı bir boksördür. Genç adam gönlünü, masum bir telekız olan Monica’ya kaptırır. Başaracağına inandığı bir dövüşten ağır darbe alması Leo’yu derinden etkiler. Bu sırada Monica farkında olmadan kendisini bir uyuşturucu kaçakçılığı planının içinde bulur. Monica’ya yardım etmek isteyen Leo, gece boyunca peşlerine düşen mafya, polis ve bir suikastçıdan kurtulmaya çalışır.

 

6) Kadın

 

13 Mart 2020 / 1s 48dk / Belgesel

Yönetmen Anastasia MikovaYann Arthus-Bertrand

Ülke Fransa

 

Özet ve Detaylar

 

Woman, 50 farklı ülkeden 2000 kadının ifadeleri ile kadın olmanın tasvirini yapıyor. Kadınların dünyada maruz kaldığı adaletsizlikleri gözler önüne seren filmin amacı kadınların yaşadığı sorunlara çözüp bulup cinsiyet arasında uzlaşma sağlamak. Annelik, eğitim, evlilik, cinsellik ve ekonomik bağımsızlık gibi farklı konulara değinilen filmde, insanlığın yarısını oluşturan kadınların samimi bir portresi sunuluyor. 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler