Bu Hafta Vizyona Girenler

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 01.03.2019 18:12:00
Bu hafta Türkiye sinemalarında üçü yerli 5 film vizyona girdi. işte o filmler ve konuları...
Bu Hafta Vizyona Girenler

 

RADARHABER / ERZURUM
Bu hafta Türkiye sinemalarında üçü yerli 5 film vizyona girdi. 1 Mart haftasında izleyici ile buluşan yerli filmler arasında, ‘Öldür Beni Sevgilim' filminin gişe yapması bekleniyor. Filmde başrolleri Murat Boz ve Seda Bakan paylaşıyor. Bir diğer dikkat çeken yerli yapım ise Şafak Sezer'in başrolde olduğ 'Yalan Dolan' adlı komedi filmi. Korku filmi sevenler için yerli yfilm olan 'Musabbalar' ise bir başka dikkat çeken film. Yabancı filmler arasında ise animasyon severler için 'Tabaluga' adlı yapım dikkat çekiyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler ve konuları...

 
1) Öldür Beni Sevgilim
 
Vizyon tarihi 1 Mart 2019 (1s 45dk)
 
Yönetmen Şenol Sönmez
 
Oyuncular: Murat Boz, Seda Bakan, Açelya Topaloğlu 
 
Tür Komedi, Romantik
 
Ülke Türkiye
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Öldür Beni Sevgilim, birbirlerini öldürmeye karar veren bir çiftin hikayesini konu ediyor. Okan ile Demet, 5 yıldır evli olan bir çifttir. Ancak birlikte geçirdikleri senelere rağmen ilişkileri pek de iyi değildir. İkilinin aşkı masal gibi başlamış, büyük heyecanlarla devam etmiş ve mutlu sona ulaşmıştır. Ancak evliliğin ardından hayatları sıradanlaşmaya başladıkça, çiftin içindeki o heyecan duygusu da ölmeye başlamıştır. 5 yılın sonunda ikili adeta birbirinden bunalmış hale gelir. Farklı hayatlar isteseler de bunu dile getiremeyen ve ses çıkarmadan, içten içe birbirlerine sinir olmaya başlayan genç çift, evlilik yıldönümlerinde büyük bir yanlış anlamanın kurbanı olur. Yaşanan yanlışlık sonucunda 5 yıllık karı-koca birbirlerini öldürmeye karar verirler. Bunun için uygun yollar arayan çift, kendilerini birbirinden komik ve tehlikeli durumlar içerisinde bulur... Şenol Sönmez’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Okan karakterine Murat Boz hayat verirken, Demet’i ise Seda Bakan Canlandırıyor. Senaryosunu Murat Dişli’nin kaleme aldığı filmin kadrosunda Açelya Topaloğlu,Özgür Emre Yıldırım, Seda Güven, Yosi Mizrahi, Dilşad Şimşek ve Ali Yoğurtçuoğlu gibi isimler yer alıyor.
 
 
2) Yalan Dolan
 
 
Vizyon tarihi 1 Mart 2019 (1s 22dk)
 
Yönetmen Michael Şahin Derun
 
Oyuncular: Şafak Sezer, Çetin Altay, Burcu Binici 
 
Tür Komedi
 
Ülke Türkiye
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Yalan Dolan, kusursuz bir plan yapıp, sistemin hatalarını kullanarak bir banka soygunu yapmak isteyen altı arkadaşın hikayesini konu ediyor. Michael Şahin Derun'un yönetmen koltuğunda oturduğu komedi türündeki filminin oyuncu kadrosunda Şafak Sezer, Çetin Altay, Burcu Binici gibi isimler yer alıyor.
 
 
3) Tabaluga
 
 
Vizyon tarihi 1 Mart 2019 (1s 30dk)
 
Yönetmen Sven Unterwaldt, Toby Genkel
 
Oyuncular: Wincent Weiss, Yvonne Catterfeld, Heinz Hoenig 
 
Tür Animasyon, Aile
 
Ülke Almanya
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Tabaluga, uçmayı ve ateş etmeyi öğrenmek için buz ülkesine giden küçük bir ejderhanın maceralarını konu ediyor.Türünün son örneği olan Tabaluga adındaki küçük ejderhanın, büyük bir sorunu vardır. Uçmayı bilmeyen ve alev püskürtemeyen Tabaluga, asla düzgün bir ejderha olamayacağını düşünür. O, uçmak ve alev püskürtmek için sürekli çabalasa da bir sonuca varamaz. Onun bu süreçteki en büyük destekçisi, annesinin kendisini emanet ettiği siyah bir ördektir. Ateşini bulmak için arayışa giren küçük ejderha, bunun için buz ülkesine gitmeye karar verir. Bilmediği bir dünyaya adım atan Tabaluga, burada buz prensesi Lilli ile tanışır. Tabaluga’nın ateşini bulmasına yardımcı olmak isteyen Lilli, onu Arktos’un yanına götürür. Ancak bu sandıkları gibi pek de iyi bir fikir değildir. Tabaluga, yaşadıkları dünya ve dostları için büyük bir tehlike oluşturan Arktos’u etkisiz hala getirmek için Lilli ile güçlerini birleştirerek zorlu bir mücadeleye atılır.
 
 
4) Musabbar
 
 
Vizyon tarihi 1 Mart 2019 (1s 38dk)
 
Yönetmen R. Engin Tutuş, Erdal Tutuş
 
Oyuncular: Mahmut Kemal Sarıaltun, Cemre Cansaatçi, Emine Söyler 
 
Tür Gerilim, Korku
 
Ülke Türkiye
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Musabbar cin kavmi, zamanında Hz. Süleyman’ın himayesinde çalışmaktadır. Ancak Hz. Süleyman’ın ölümünün ardından, Musabbar cinleri büyük bir kibre kapılarak, dünyaya hükmetmeyi planlarlar. İnsanları kullanmaya başlayan Musabbar cin kavmi, insanlara yaptıkları büyülerle onların yoldan çıkmasına neden olur. Soyunun tükenmesi durumu ile karşı karşıya olan zengin bir ağa da, bunun önüne geçmek için Musabbar cinlerinin karısıyla münasebete girmesine izin verir. Yaşanan bu olay sonucu dünyaya melez bir çocuk gelir. Eğer bu melez çocuk, Hz. Süleyman’ın soyundan gelen bir kadınla birleşirse, bu durum dünyanın insanların kontrolünden çıkmasına neden olacaktır. Patlak veren bu olaylara denk gelen bir grup akademisyen, kendilerini dahil oldukları olaylardan kurtarabilmek için canları pahasına savaşmak zorunda kalır. Yönetmenliğini R. Engin Tutuş ve Erdal Tutuş'un üstlendiği korku, gerilim türündeki filmin kadrosunda Mahmut Kemal Sarıaltun, Cemre Cansaatçı, Reza Mollazade, Emine Söyler gibi isimler yer alıyor. Yapımı Büyük Galileo'ya ait olan filmin senaryosunu R. Engin Tutuş kaleme alırken görüntü yönetmenliğini ise Metin Kuru üstleniyor.
 
 
5) Mutlu Lazzaro
 
 
Vizyon tarihi 1 Mart 2019 (2s 7dk)
 
Yönetmen Alice Rohrwacher
 
Oyuncular: Adriano Tardiolo, Alba Rohrwacher, Agnese Graziani 
 
Tür Dram
 
Ülke İtalya, Fransa, İsviçre, Almanya
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Mutlu Lazzaro, aptalca görünecek kadar iyi bir bir adam olan ve çiftçilik ile uğraşan Lazzaro ile genç bir adam olan Tancredi’nin gizemli planlar ve yalanların ortasında kurduğu dostluğu konu ediyor. Lazzaro, iyi niyetli ve biraz da saf olan bir gençtir. Onun hayattaki en yakın dostu ise biraz şımarık bir genç olan Tancredi’dir. Hayatta en çok değer verdiği arkadaşının her isteğini yerine getirmeye çalışan Lazzaro, Tancredi’nin son isteğini de kabul etmekten kendini alıkoyamaz. Lazzaro, arkadaşının adam kaçırma düşüncesini bir oyun olarak düşünse de Tancredi oldukça ciddidir. İlgi peşinde olan Tancredi, işleri biraz daha büyüterek, Lazzaro’yu ve yaşadıkları garip köyü büyük bir ateşin içine atar. Yaşananlara polis müdahale etmeye başlayınca Lazzaro kaçmak zorunda kalır. En yakın arkadaşı ve boşaltılan köyün sakinleri şehre akın etmeye başlar. Arkadaşı Tancredi’yi bulmaya karar veren Lazzaro, onun peşinden şehre gitmeye karar verir. Fakat şehre geldiğinde bulunduğu yerin, köyünden oldukça farklı olduğunu görür. Lazzaro, bu kirli şehir içinde fazla temiz kalmaktadır. 
Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler