Bu Hafta Vizyona Girenler

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 09.03.2019 15:10:00
Bu hafta Türkiye sinemalarında üçü yerli 8 film vizyona girdi. İşte o filmler ve konuları...
Bu Hafta Vizyona Girenler

 

RADARHABER / ERZURUM
Bu hafta Türkiye sinemalarında üçü yerli 8 film vizyona girdi. 9 Mart haftasında izleyici ile buluşan yerli filmler arasında, ‘Kapan' adlı filmde, başrollerde Erkan Petekkaya ve öykü Çelik yer alıyor. Gişe yapması beklenen film, dram ve aksiyon türünden bir yapım. Bir diğer yerli film ise, korku filmi sevenler için 'Hüddam 2' adlı yapım. Komedi filmi sevenler içinde 'Arada' adlı film dikkat çekiyor. Yabancı filmler arasında ise çocuklar için animasyon türünden olan 'Kartopu Savaşları 2' adlı filmin gişe yapması bekleniyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler ve konuları...
 
 
1) Captain Marvel
 
 
Vizyon tarihi 8 Mart 2019 (2s 4dk)
 
 
Yönetmen Anna Boden, Ryan Fleck
 
Oyuncular: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Jude Law 
 
Tür Aksiyon, Fantastik, Bilimkurgu
 
Ülke ABD
 
 
Özet ve Detaylar
 
Film, Carol Danvers'ın Captain Marvel'a dönüşümünden değil, Carol Danvers'ın Captain Marvel olarak dünyaya düşüşünden ilerliyor. Süper güçlere sahip, güzel bir kadın olarak dünyaya düşen Carol Danvers, gezegeni keşfettikçe kimi görüntüler hatırlamaya başlar. Geçmişte gezegenimizde yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başlayan genç kadının güvenebileceği tek kişi ise SHIELD çalışanı Nick Fury'dir. Geçmişini keşfettikçe kendine dair bilmediği yeni detayları keşfeden süper kahraman, bir yandan da şekil değiştiren düşmanları Skrull ırkı ile onu ölümden kurtararak kendileri gibi güçlü yapan erdemli Kree ırkı arasındaki savaşta önemli bir rol oynamaktadır. İki ırkın Dünya gezegeni üzerindeki savaşında bir taraf seçmek zorunda kalan Carol, bir süper kahraman olmanın gerçek anlamını keşfedecektir...
 
 
2) Kartopu Savaşları 2
 
 
Vizyon tarihi 8 Mart 2019 (1s 29dk)
 
Yönetmen Benoit Godbout
 
Oyuncular: Lucinda Davis, Tod Fennell, Noel Fisher 
 
Tür Animasyon
 
Ülke Kanada
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Kış tatilinde yapılacak en keyifli şeylerden biri de kızak yarışıdır. Frankie ve ekibinin de aklından geçen tam olarak budur. Ekip, bu sene köylerinde muhteşem bir kızak yarışı düzenlemeye karar verir. Yarış vakti geldiğinde Frankie, köye yeni gelen Zac ile eşleşir. Frankie, Zac’i yeneceğinden çok emindir. Ancak daha bitiş çizgisine yaklaşmadan önce Frankie ve arkadaşlarının birlikte hazırladıkları kızak paramparça olur. Frankie, yaşananlara bir türlü anlam veremez. Ama arkadaşlarının yardımı sayesinde Zac’in hile yaptığı ve kızağın bu yüzden paramparça olduğu anlaşılır. Buna karşılık Frankie, yeniden hilelerden uzak bir yarış düzenlemek ister. Ancak bu sefer başka bir problem vardır. Frankie ve ekininin barınağı yarış için ortaya koyulmuştur. Ekip, barınaklarını kurtarmak için yarışı kazanmak zorundadır. Ancak Zac, yarışı kazanmak için her şeyi göze almıştır. Ekip, Zac’in hilelerine karşı yarışı kazanmayı başarabilecek midir?
 
 
3) Hüddam 2
 
 
Vizyon tarihi 8 Mart 2019 (1s 38dk)
 
Yönetmen Utku Uçar
 
Oyuncular: Şeyda İpek Baykal, Can Beslen, Hakan Erkuran
 
 
Tür Korku
 
Ülke Türkiye
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Doğuştan zihinsel ve bedensel engelli bir kız olan Fatma, öz yeğeni tarafından tecavüze uğrar. Fatma, yaşadığı bu korkunç olayın sonucunda hamile kalmıştır. Bu bebek, Fatma için büyük bir umut olur. Anne ve babasını henüz bebekken kaybeden ve bu zamana kadar yapayalnız olan Fatma için bu bebek, yalnızlığının artık sona ermesi demektir. Ancak Fatma’nın amcası Recep, bebeğin dünyaya gelmesini istememektedir ve bu yüzden Fatma’ya şiddet uygulayarak bebeğinin düşmesine neden olur. Büyük umutlarla doğmasını beklediği bebeğini kaybetmesinin ardından büyük bir yıkıma uğrayan Fatma, kendi ebesi olan Songül’den yardım ister. Fatma’ya yapılanlara kayıtsız kalmak istemeyen Songül, Hüddam daveti ile bir ritüel gerçekleştirerek bebeği geri getirir. Fatma’yı yeniden hayata bağlayan bu bebek, ona kötülük yapanların kabusu olacaktır.
 
 
4) Kapan
 
 
Vizyon tarihi 8 Mart 2019 (1s 56dk)
 
Yönetmen Kudret Sabancı
 
Oyuncular: Erkan Petekkaya, Kemal Uçar, Öykü Çelik 
 
Tür Dram, Aksiyon
 
Ülke Türkiye
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Kapan, zengin bir adam ve ailesinin yaşadıklarını konu ediyor. Antalya’nın sayılı zenginlerinden olan Süleyman, çocuklarına oldukça düşkün bir adamdır. Oğlu Tarık'ın kız arkadaşının trajik ölümünün ardından yaşadığı psikolojik travmayla hayatları alt üst olur. Süleyman, ailesinden habersiz bir şekilde, içinde kızının aşık olduğu adamın da yer aldığı, "Doğruluk mu cesaret mi?" temalı,100 milyon dolar ödüllü ancak ucunda ölümün olduğu bir yarışma düzenler. Bu yarışmada, dürüst olmaktan başka çıkış yolu yoktur. Babasının düzenlediği yarışmayı öğrenen Aslı ise gerçekleri ortaya çıkaracak ve babası ile yüzleşecektir.
 
 
5) Papillon
 
 
Vizyon tarihi 8 Mart 2019 (1s 57dk)
 
Yönetmen Michael Noer
 
Oyuncular: Charlie Hunnam, Rami Malek, Eve Hewson 
 
Tür Macera, Dram
 
Ülke ABD
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Papillon, gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanıyor. Haksız yere cinayetten hüküm giymiş olan Henri 'Papillon' Charriere, küçük suçlara bulaşmış olan bir adamdır. Ancak aldığı bu haksız ceza sebebiyle Fransa’nın kötü ünüyle tanınmış Şeytan Adası’ndaki yüksek güvenlikli hapishaneye sevk edilir. Hapishanede Louis Dega ile tanışır. Zengin fakat savunmasız bir adam olan Dega, koruma karşılığında arkadaşının hapishane kaçışını finanse etmeyi kabul eder. İkili arasında ilginç bir arkadaşlık başlar ve ikili bir firar planlamaya girişirler... 
Dustin Hoffman ve Steve McQueen’in başrollerini üstlendiği 1973 yapımı aynı isimli filmin yeniden uyarlaması olan yapımın başrollerini Charlie Hunnam ve Rami Malek üstleniyor. Yönetmen koltuğunda Danimarkalı Michael Noer'in oturduğu filmin kadrosunda Eve Hewson, Roland Møller, Michael Socha, Christopher Fairbank, Brian Vernel ve Ian Beattie gibi isimler yer alıyor.
 
 
6) Herkes Biliyor
 
 
Vizyon tarihi 8 Mart 2019 (2s 13dk)
 
Yönetmen Asghar Farhadi
 
Oyuncular: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín 
 
Tür Gerilim, Dram
 
Ülke İspanya, Fransa, İtalya
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
İranlı yönetmen Asghar Farhadi'nin İber Yarımadası’nda çektiği film, çocukları ve eşiyle birlikte Buenos Aires’te yaşayan Laura adında bir kadının hikayesine odaklanıyor. Laura, kız kardeşinin düğünü için oldukça heyecanlıdır. Tüm hazırlıkları yapıp yola koyulan aile, soluğu Laura’nın doğduğu İspanya’nın köyünde alır. Düğün için tüm aile ve eski tanıdıklar yeniden bir araya gelmiştir ve herkes bu mutlu anın tadını çıkarmaya çalışır. Ancak beklenmedik bir olay ailenin hayatının tepetaklak olmasına neden olur. Laura’nın büyük kızı kaçırılmıştır ve bunu kimin yaptığını kimse bilmemektedir. Genç kızın bulunması için herkes elinden geleni yapmaya çalışır. Ancak yaşananların sorumluları araştırıldıkça, hem aile fertleri hem de köy ahalisi arasında bir takım gerginlikler yaşanmaya ve geçmişte saklı kalmış kirli sırlar su yüzüne çıkmaya başlar. Birçok Farhadi filminde olduğu gibi, bu filmde de aile, aile bağları ve ahlaki tercihle sorgulanıyor.
 
 
7) Woman at War
 
 
Vizyon tarihi 8 Mart 2019 (1s 41dk)
 
Yönetmen Benedikt Erlingsson
 
Oyuncular: Halldora Geirhardsdottir, Jóhann Sigurðarson, Juan
Camillo Roman Estrada 
 
Tür Dram, Komedi
 
Ülke İzlanda, Fransa, Ukrayna
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Woman at War, sanayicilere karışı savaş açan çevre aktivisti bir kadının, evlat edinme başvurusu kabul edilince değişen yaşamını konu ediyor. Halla, işini seven bir koro şefidir. Genç kadın aynı zamanda İzlanda’nın tabiatını, sanayi yıkımından kurtarmaya çalışan bir aktivisttir. Politikacılar tarafından yönlendirilen sanayiciler, İzlanda arazileri için büyük bir tehdit oluşturur. Yaşananlar karşısında genç kadın, İzlanda topraklarını korumak için alüminyum endüstrisine karşı savaş ilan eder. Sanayicilere karşı giriştiği bu zorlu mücadelede kısa sürede alüminyum endüstrisinin belası haline gelir. “Dağların Kadını” olarak anılmaya başlayan Halla, fabrikaların çalışmasını engellemek için her şeyi göze alır. Tam da bu dönemde aldığı bir haber tüm hayatını değiştirir. Hanna, uzun süredir evlat edinmek için mücadele vermiştir ve sonunda beklediği yanıt gelir. Bir kız çocuğu evlat edinmeye hak kazanan Halla, hayalleri arasına seçim yapmak zorunda kalacaktır. Yönetmen koltuğunda Benedikt Erlingsson’un oturduğu filmin başrolünü Halldóra Geirharðsdóttir üstleniyor. Senaryosunda yönetmen ile birlikte Ólafur Egilsson’un imzası olan yapımın kadrosunda Jóhann Sigurðarson, Davíd Thór Jónsson, Charlotte Bøving, Hilmir Snær Guðnason gibi isimler yer alıyor.
 
 
8) Arada
 
 
Vizyon tarihi 8 Mart 2019
 
Yönetmen Ali Kemal Çınar
 
Oyuncular: Osman Çınar, Fatoş Yıldız, İhsan Şakar 
 
Tür Komedi
 
Ülke Türkiye
 
 
Özet ve Detaylar
 
 
Arada, iki dil bilen ancak ikisini de düzgün bir şekilde kullanamadığı için türlü sıkıntılar yaşayan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Osman'ın büyük bir problemi vardır. O, ana dili olan Kürtçeyi anlayıp konuşamayan, aynı zamanda ikinci dili olanTürkçeyi ise anlayamayıp konuşabilen biridir ve bu yüzden zaman zaman birçok sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Sıklıkla iki işi aynı anda yapamaz hale gelen Osman, ne çalışırken müşterilerine cevap verebilmekte ne de arkadaşları ile kahve içerken bir yandan da onlarla sohbet edebilmektedir. Osman'ın en büyük hayali evlenip, kendisine bir yuva kurmaktır ancak bu konuda da başarılı olduğu pek söylenemez. Yaşadığı sıkıntıdan dolayı görüştüğü kadınlarla ilk buluşmayı başarıyla atlatamayan Osman, hiçbir kadınla kalıcı bir ilişki kurmayı başaramaz. Ancak onun bu sıkıntılı hayatı, bir müşterisinin kendisini bu takıntısından kurtaracağını söylemesiyle değişir. Osman, müşterisinin yardımıyla bu sorunundan kurtulmayı başarabilecek midir?
Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler