İşte bu hafta vizyona giren filmler

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 16.11.2018 18:00:00
Bu hafta Türkiye sinemalarında dördü yerli 8 film vizyona girdi. İşte o filmler ve konuları...
İşte bu hafta vizyona giren filmler

 

RADARHABER / ERZURUM 

Bu hafta Türkiye sinemalarında dördü yerli 8 film vizyona girdi. 16 Eylül haftasında izleyici ile buluşan yerli filmler arasında, romantik türünde olan ‘ Her Şey Seninle Güzel’, ‘Çiftlik Bank: Tosun Firarda’, ve ‘Koyver Gitsin’ adlı yapımlar dikkat çekiyor. Özellikle Çiftlik Bank: Tosun Firarda adlı yapım, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de yüzlerce kişiyi dolandırıp yurt dışına kaçan Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Aydın'dan esinlenilmiş.   Yabancı filmler arasında ise ‘ Fantastik Canavarlar : Grindelwald’ın Suçları’ adlı filmin gişe yapması bekleniyor.  Çocuklar için se ‘Prenses ve Ejdarha’ adlı filmin ilgi göreceği tahmin ediliyor.

 

1) Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları

 

Vizyon tarihi 16 Kasım 2018 (2s 14dk)

 

Yönetmen David Yates

 

Oyuncular: Eddie RedmayneKatherine WaterstonDan Fogler 

 

Tür FantastikMacera

 

Ülke İngiltereABD

 

Konusu:

 

Newt Scamander'ın da yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi (MACUSA) tarafından yakalanan karanlık büyücü Gellert Grindelwald kaçmayı başarmış ve kendine, gerçek niyetinden habersiz olan müritler toplamaya başlamıştır. Karanlık büyücünün sihir dünyasından ayrı olan tüm canlıların hepsine hükmedecek safkan büyücüler yetiştirme planı, dünya için büyük bir tehlike yaratmaktadır. Karanlık büyücünün planlarını bozmak isteyen profesör Albus Dumbledore, eski öğrencisi Newt Scamander'dan yardım ister. Önündeki tehlikenin farkında olmayan Newt, gerçek dostluklar ve aile bağları konusunda bile sevgisinin ve sadakatinin test edileceği bir yola girecektir. Sihirli ya da değil, tüm insanların kaderi ona bağlıdır. 
Yönetmen koltuğunda David Yates'in oturduğu filmin başrolünü ilk filmde olduğu gibi bir kez daha Oscar ödüllü Eddie Redmayne üstleniyor. Filmde genç Dumbledore rolünde Jude Law, Porpentina "Tina" Goldstein rolünde Katherine Waterston, Newt'ün Muggle yoldaşı Jacob Kowalski rolünde Dan Fogler, Sihir Bakanı Seraphina Picquery rolünde Carmen Ejogo, Leta Lestrange rolünde Zoe Kravitz, Credence rolünde Ezra Miller, Tina'nın sevimli kardeşi Queenie rolünde Alison Sudol ve Grindelwald rolünde Johnny Depp yer alıyor.

 

 

2) Her Şey Seninle Güzel

 

Vizyon tarihi 

16 Kasım 2018

 

Yönetmen Cem Karcı

 

Oyuncular: Burcu BiricikMert FıratHazar Ergüçlü 

 

Tür Romantik

 

Ülke Türkiye

 

Konusu:

 

Her Şey Seninle Güzel, hayatının aşkını kaybetmek istemeyen genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Deniz başarılı bir kariyere sahip olan genç bir kadındır. Deniz'in içindeki tek yara, eski sevgilisi Emre ile yollarını ayırmış olmaktır. İkili artık ayrılmış olsalar da, zamanında aşık olduğu ve unutamadığı bu genç adam, Deniz için her zaman hayatının aşkı olarak kalır. Deniz, bir türlü unutmayı başaramadığı Emre’yi uzaktan sevmeye devam ederken, bu kez onu gerçekten kaybedeceğini anladığı bir haberle sarsılır. Hayatının aşkını kaybetmek istemeyen kadın soluğu İzmir’de alır. Fakat Deniz’i büyük bir sürpriz beklemektedir. Karşısında oldukça güçlü bir rakibi olduğunu öğrenen Deniz, Bulut’tan yardım istemek zorunda kalır. Artık kimin aşkı daha büyükse mücadeleyi o kazanacaktır... Yönetmen koltuğunda Tatlı Küçük Yalancılar, Karadayı ve Hayat Şarkısı gibi dizilerin yönetmenliğini yapmış olan Cem Karcı'nın oturduğu filmin başrollerini güzel oyuncu Burcu Biricik, Türkiye'nin sevilen yakışıklısı Mert Fırat, sevilen güzelimiz Hazar Ergüçlü ve sinemanın gedikli yüzlerinden İlker Aksum üstleniyor.

 

3) Prenses ve Ejderha

 

Vizyon tarihi 

16 Kasım 2018

 

Yönetmen Marina Nefedova

 

Oyuncular: Selay TaşdöğenAli HekimoğluAhmet Taşar 

 

Tür Animasyon

 

Ülke Rusya

 

Konusu:

 

 

Çocuk filmi

 

Prenses ve Ejderha, annesini bulmak için ejderha arkadaşı ile zorlu bir maceraya atılan Prenses Barbara’nın hikayesini konu ediyor. Prenses Barbara, yedince yaş gününde yaşayacaklarını hayal bile edemezdi. Yaşadığı şatoda hiç bilmediği odalar keşfeden Barbara, odaları gezerken içerisinde sihirli bir kitap bulur. Barbara, kitabın kapağını okumak için açınca kendisini ejderhalar, renkli yaratıklar ve cücelerle dolu Harikalar Diyarı’nda bulur. Prenses, burada karşısına çıkan kişilerden, yıllar önce ortadan kaybolan annesine ulaşabileceği bir sihirli aynanın olduğunu öğrenir. Barbara vakit kaybetmeden sihirli aynanın peşine düşer. Aynaya ulaşmak için Harikalar Diyarı’nda tanıştığı arkadaşı Dragoşa isimli ejderhayla eve geri dönen Barbara, annesini bulabilmek için zorlu bir maceraya atılır. Marina Nefedova’nın yönetmen koltuğunda oturduğu animasyon türündeki filmin senaryosunu Vasiliy Rovenskiy kaleme alıyor.

 

4) Çift'lik Bank: Tosun Firarda

 

Vizyon tarihi: 16 Kasım 2018 (1s 30dk)

 

Yönetmen İsmail Hakkı Koç

 

Oyuncular: Burak AlkaşFercan BayMurat Övüç 

 

Tür Komedi

 

Ülke Türkiye

 

Konusu:

 

Çift'lik Bank: Tosun Firarda, birçok insanı dolandıran iki gencin hikayesini konu ediyor. Geçirdikleri kaza sonrasında aynı hastanede tedavi olan Cenk ve Tosun kısa sürede yakın arkadaş olur. 6 ay boyunca hastanede birbirlerine destek olan ikili taburcu olduktan sonra birlikte yaşamaya karar verir. Saf biri olan Cenk evde sürekli cep telefonundan çiftlik oyunu oynamaktadır. Oyunu merak eden Tosun oyunu inceleyince aklına bir fikir gelir. Tosun, bu oyunu ücretli bir hale getirmeyi düşünür ve bunun için de Cenk’i kullanacaktır. Cenk’e bir bilgisayar çaldırarak işe başlayan Tosun’un planı kısa tutar. İnsanlar oyuna oldukça ilgi göstermiştir ve bu sayede ikili yüklü miktarda para kazanır. Tosun işleri daha da ilerletmeyi kafasına koymuştur. Gerçek bir çiftlik açınca daha inandırıcı olacağını ve bu sayede daha çok para kazanacağını düşünen Tosun Cenk ile birlikte "Çift'lik Bank"ı kurar. İkili bu sayede birçok insanı dolandıracaktır. İsmail Hakkı Koç’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda Burak Alkaş, Fercan Bay, Murat Övüç, Kadir Gültekin, Tayfun Sav gibi isimler yer alıyor.

 

5) Koyver Gitsin

 

Vizyon tarihi 16 Kasım 2018 (1s 37dk)

 

Yönetmen Kemal Danacı

 

Oyuncular: Ömer GecüSeymen AydınOnur Yaprakçı 

 

Tür Komedi

 

Ülke Türkiye

 

Konusu:

 

Genç bir adam olan Samet, sevdiği kadın ile evlenmenin hayalini kurar. Samet’in hayallerini gerçekleştirip, evlenebilmesi için gereken parayı bulması gerekir. Fakat önünde sadece 3 günü vardır. Talihsiz adam ya gereken parayı bulacak ya da hayallerine veda edip aşkını kalbine gömecektir. Gereken parayı bulmak için ağabeyi olarak gördüğü Ferhat ile plan yapan Samet başına geleceklerden bihaberdir. Hayatta tek güvendikleri insan olan Settar Hoca bile onları bu tehlikeli yolcuklarından alıkoyamaz. Gereken parayı bulmak için yola koyulan Samet ve Ferhat hayatlarının bu en uzun 3 gününde kendilerini birbirinden zor maceralar içerisinde bulur. Yapımcılığını Serkan Bircan’ın üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Kemal Danacı oturuyor. Filmin senaryosu ise Ömer Gecü’ye ait. Komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Seymen Aydın, Onur Yaprakçı, Kübra Dilara Çelen, Çetin Altay, Sinan Bengier gibi ünlü isimlerin yanında Gladyatör ve Skyfall filmlerinden tanıdığımız Hollywood yıldızı Mike Mitchell’da yer alıyor.

 

6) Cin Tepesi

 

Vizyon tarihi 

16 Kasım 2018 (1s 21dk)

 

Yönetmen Fatih HasanoğluFurkan Düzen

 

Oyuncular: Fatih HasanoğluFurkan DüzenBiray Dalkıran

 

Tür Korku

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler