Palandöken Belediyesi’nden Göz Kamaştıran Sergi

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 28.06.2019 08:48:00
Kursiyerlerin birbirinden güzel eserleri, yıl sonu sergisinde göz kamaştırdı.
Palandöken Belediyesi’nden Göz Kamaştıran Sergi

 

Sinan AYDIN'ın haberi...

 

 

RADARHABER / ERZURUM 

 

Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde eğitim alan kursiyerlerin birbirinden güzel eserleri, yıl sonu sergisinde vatandaşların beğenisine sunuldu. Törende konuşan Başkan Sunar, ‘‘Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezimiz, bir köprü vazifesi üstlenmiştir. Bugüne kadar 17 bin kursiyer mezun oldu’’ dedi. 

Erzurum’un merkez ilçelerinden Palandöken belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde açtığı kurslarla binlerce vatandaşı meslek sahibi yaparak çok önemli bir ekonomik ve kültürel hizmete imza attı. 57 ayrı kursta 3 bin 383 kişinin eğitim aldığı Palandöken belediyesi, kursiyerlerin göz kamaştıran el emeği göz nuru eserlerini sergi ile beğeniye sundu. Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde geleneksel hale getirilen ‘Yıl Sonu Sergisi’, törenle vatandaşların beğenisine sunuldu.

 

 

 

KURSİYERLERİN 10 AYLIK EĞİTİMLE ORTAYA KOYDUĞU ESERLER TAKDİR TOPLADI

 

Kültür Merkezinde yaklaşık 10 ay boyunca birçok branşta eğitim alan kursiyerlerin, bu süre zarfında ortaya koydukları el emeği göz nuru eserleri, büyük takdir topladı. Fotoğraf sergisinden ahşap yakma ve oyma sanatına, el sanatından geleneksel giysilere, takıdan pastaya kadar birçok eser, katılımcıların beğenisini kazandı.

Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinin bahçesinde gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, 57 ayrı kurstan toplam 3 bin 383 kişinin eğitim alarak mezun olduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

BAŞKAN SUNAR: BİR KÖPRÜ VAZİFESİ ÜSTLENDİK…17 BİN KURSİYER MEZUN OLDU

 

 

Başkan Sunar; “Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezimiz faaliyete geçtiği günden bu yana şehrimizin ve ilçemizin önemli meslek kurslarından biri olmuştur Özelliklede bu mahallede gençlerin ve ev kadınlarının sosyal hayata katılımları ve kendilerini el sanatlarıyla ifade etmesinde bir köprü vazifesi üstlenmiştir. Kurslarımızdan bugüne kadar 17 bin kursiyer mezun olmuş olup bu dönem doğalgaz ateşçiliğinden fotoğrafçılığa, fotoğrafçılıktan geleneksel giysiler tasarımı ve üretimine kadar çeşitlenen 57 adet kurstan 3 bin 383 kursiyerimiz mezun olmuştur. Mezunlarımızın yaklaşık 2 bini kadın olup yüzde 40’ı ön lisans ve üniversite mezunu, yüzde 60’ı ilk ve orta öğretim mezunudur. Bu vesileyle emeği geçen yöneticilerimize, öğretmen ve eğiticilerimize özellikle de kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Kurslarımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğümüzle olan dayanışma ve koordinasyonumuzla yapılmakta olup bu meyanda İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve İlçe Halk Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Bugün emeklerimizin hasılası olan sergimize teşrifleriniz bizim ve kursiyerlerimizin şevkini artırmıştır” diye konuştu.

 

 

 

KURSİYERLERDEN FOLKLOR GÖSTERİSİ VE MÜZİK DİNLETİSİ

 

Konuşmaların ardından kurslara katılan kursiyerler, folklor ve müzik dinletisi ile katılımcılara keyifli anlar yaşattılar. Kültür merkezinde folklor eğitimi alan iki ayrı grup, ayrı ayrı folklor gösterisi sundular. Başta protokol olmak üzere katılımcıların dakikalarca alkışladığı minik folklorcülerin hançer barı oyunu ise, eğitimin ortaya çıkardığı başarıyı gözler önüne serdi. Daha sonra ise müzik ve keman kursuna katılan kursiyerler çaldı, kursiyer bir Polis memuru ise türküler söyleyerek mini bir konser verdi. Törenin son bölümünde ise, kursiyerlerin 10 aylık eğitim sonrası yaptıkları çalışmaların sergilendiği serginin açılışı yapıldı. Açılış sonrası protokol mensupları ve vatandaşlar, sergiyi gezerek ortaya koyulan şaheserleri gözleri ile görme imkanı buldular. Yıl Sonu sergisi törenine, Palandöken belediye Başkanı Muhammet Sunar, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, İl jandarma komutan yardımcısı, Palandöken Belediyesi Meclis Başkan Vekili Şeref Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Gazioğlu, Erzurum gazeteciler Cemiyeti (EGC) Başkanı Metin Barlak, AK Parti il ve ilçe teşkilat üyeleri, Meclis üyeleri, Palandöken Belediyesi başkan yardımcıları ve daire müdürleri, Kamu kurum müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.   

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler