Yakutiye ev hanımlarını tiyatroyla buluşturdu

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm KÜLTÜR-SANAT Haberleri 28.03.2018 12:49:00

 

RADARHABER / ERZURUM

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi ve Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, 50 ev hanımını çocuklarıyla birlikte tiyatroya götürdü. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü münasebetiyle, Belediye Meslek Edindirme Kurslarına devam eden kadınlar, Erzurum Devlet Tiyatrosunda sahnelenen "Dış Ses" isimli oyunu izlediler.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü sebebiyle Yakutiye Belediyesi ve Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, ev hanımlarını tiyatroya götürdü. Yakutiye Meslek Edindirme Kurslarına katılan 50 kadın çocuklarıyla birlikte  tiyatroya götürüldü. Daha önce tiyatroya gitmemiş 50 kadın servisle alındı ve Erzurum Devlet Tiyatrosuna götürüldü. Erzurum Devlet Tiyatrosunun "Dış ses" isimli oyununu izleyen ev hanımları, ilk defa tiyatroya gitmenin heyecanını yaşadılar. Zeynep Kaçar'ın yazdığı ve kadının çeşitli sorunları yaşamasını anlatan oyunun yönetmeni Dilek Güven.

Kadınların iç dünyasıyla hesaplaşmalarının anlatıldığı  oyun, hanımların beğenisini kazandı. Oyunun yendi bir dünya açtığını ifade eden kadınlar, Belediye Başkanı Ali Korkut ve Kadın Meclisi Başkanı Seher Ergüney’e teşekkürlerini ilettiler.    

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler