Afrin Şehidini binlerce Erzurumlu uğurladı

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm ERZURUM Haberleri 16.03.2018 14:20:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin şehidinin Erzurum'daki cenaze törenine katıldı
Afrin Şehidini binlerce Erzurumlu uğurladı

 

RADARHABER / ERZURUM 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı operasyonunda şehit düşen Erzurumlu Teğmen Muhammed Kır için memleketinde tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende, binlerce vatandaş şehidine olan son görevini yerine getirmek için alana akın etti. Arama tarama faaliyetleri esnasında tuzaklanan el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucu şehit olan Piyade Teğmen Muhammet Kır'ın (25) naaşı, Çifte Minareli Medrese önüne getirildi. Cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit naaşının başında bir konuşma yaptı.

 

“SABIRLAR DİLİYORUM:

 

"Makamların sevgili Peygamberimize en yakını olan bir makama uğurlayacağımız sevgili Muhammedimizin başta ailesi olmak üzere tüm milletimize sabırlar diliyorum." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar, sevgili Peygamberimize ve peygamberlere en yakın makamda muamele görecekler. Düşünmesi gereken biziz. Akif merhumun ifade ettiği gibi, 'Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber. Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber.' Peygamber efendimize uğurluyoruz. İnşallah komşu olacaklar." ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitlerin büyük bir mücadeleyi din için özellikle de vatan, millet ve ezan için verdiklerini ve vermeye devam ettiklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

"Şu anda Muhammedimiz bizi dinliyor, zira Rabbimiz malum ayeti kerimesinde şöyle buyuruyor: 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler, siz bilemezsiniz.' Osmanlı Muhammed'i kullanmamış, olur ya ona uymayan bir şey yapabilir, inceltmiş inceltmiş Mehmet hatta 'Mehemmed' demiş. Sonra 'Mehmet' demiş. Ordumuzun mensuplarına da 'küçük Muhammed' anlamına gelen 'Mehmetçik' demiş. İslam dünyasında böyle bir başka asker yok ama bizim Mehmetçiklerimiz var."

 

 

"RABBİM BİZLERE FETHİNİ YAKIN KILSIN"

 

Erdoğan, "Rabbim rahmetiyle inşallah tecelli etsin. Rabbim bizlere de bu makamı lütfetsin." ifadesini kullanarak, "Şu anda terör mücadelesinde olsun, özellikle de Afrin savaşında, 'Rabbim bizlere fethini yakın kılsın' diyorum. Çünkü müjdesi var. İnşallah bu müjde de bize yaklaşıyor diye düşünüyorum." dedi. Konuşması sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm şehitler için Fatiha Suresi okunmasını istedi.

Erdoğan, kendini bekleyen vatandaşlara da otobüs üzerinden hitap etti. Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 500'ü aştığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adım adım artık ha girdik ha giriyoruz Afrin'e. Sizin dualarınız, gayretleriniz, bu inancınız var ya, evelallah hepsine yeter. İnşallah bu işi biiznillah bitireceğiz. Hep beraber yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Allah yar ve yardımcımız olsun." diye konuştu.

  

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler