Erzurumlu Şehidin Vasiyeti Yerine Getirildi

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm ERZURUM Haberleri 02.01.2019 11:00:00
EYP infilakı sonucu şehit düşen Burak Tatar'ın duygulandıran vasiyeti yerine getirildi.
Erzurumlu Şehidin Vasiyeti Yerine Getirildi

 

Sinan AYDIN'ın -ÖZEL- haberi...

 

RADARHABER / ERZURUM

UMKE´de paramedik personeli olarak görev yaparken Afrin Harekâtı´nda EYP infilakı sonucu şehit düşen Burak Tatar´ın vasiyeti yerine getirildi. Erzurum Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE)´nde paramedik personeli olarak görev yaparken Afrin Harekâtı´nda görevlendirilen ve harekât esnasında EYP infilakı sonucu şehit düşen Burak Tatar´ın babası Yahya Tatar şehit oğlunun, "Ben şehit olursam arabamı satın, parasını Mehmetçik Vakfı´na bağışlayın" şeklindeki vasiyetini yerine getirerek, arabanın bedelini TSK Mehmetçik Vakfı´na bağışladı.Yapılan bağışa istinaden TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlüğünce gönderilen şilt ve şilt beratı,  Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Sezai Ercişli, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Öğr. Gör. Mahmut Arık ve kütüphane personelinin katılımı ile düzenlenen törende, TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri Topdağı tarafından Şehit babası Yahya Tatar´a takdim edildi.

 

HENÜZ ASKERLİĞİNİ YAPMAMIŞTI…

 

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri Topdağı, şilt ve şilt beratını takdim ederek, “Şehidimizin Afrin Harekatı´nda görevlendirilirken gönüllü olduğunu ve gitmeden önce de bağışla ilgili vasiyette bulunduğunu öğrendik. Henüz askerliğini yapmamış olan şehidimizin Mehmetçik sevgisi, vatan ve millet sevgisi, öncelikle ailesinden ve devamında öğretmenlerinden aldığı millî değerlerine sahip çıkma bilinci sayesindedir. Böyle evlat yetiştiren analar, babalar olduğu sürece bu devletin ve milletin sırtı yere gelmeyecektir. Ben aziz şehidimize rahmet dilerken, Şehit babası bağışçımız Yahya Tatar´a da tüm Şehit ailelerimiz ve Gazi Mehmetçiklerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

“HÜZÜNLÜ OLDUĞUMU KADAR GURURLUYUM DA…”

 

“Şunu da ilave etmeden geçemeyeceğim; Şehidimiz, 2010-2011 öğretim yılında Sağlık Meslek Lisesi 2.sınıfta öğrenciyken ben de o okulda Millî Güvenlik Bilgisi derslerinde öğretmen olarak görevliydim. Sadece bir yıl, haftada bir saat kadar kısa süreli de olsa, Şehidimizin öğretmenliğini yapmış olmamın bana yaşattığı hüzün kadar gurur da duyuyorum. Bizleri makamında ağırlayarak şilt ve şilt beratını böylesine güzel bir ortamda takdim etmemizi sağlayan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanımız Öğr. Gör. Mahmut Arık´a, çok değerli zamanlarını ayırarak takdimde bizleri yalnız bırakmayan Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai Ercişli ´ye ve Atatürk Üniversitesi Kütüphanesi´nin tüm personeline de teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

“ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ”

 

Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai Ercişli ise,  “Vakfın yaptığı faaliyetler ve yardımlarla ülke düzeyinde sosyal adaletin, toplumsal barışın ve ulusal birliğin güçlenmesine katkıda bulunduğunu kaydederek,  “Vakfın, üstlendiği görevin ulviliğinin yanı sıra güvenilirliği nedeniyle de her türlü desteği hak ettiğini” ve “ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını” söyledi.  Ercişli sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Şehidimize rahmet dilerken şehidimizin geride kalanlarına da sabırlar diliyorum. Şehit babası Yahya Tatar´ın üniversitemizde çalışıyor olmasından gurur duyuyoruz.” 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler