İstanbul her şeye rağmen 4 gün Erzurum koktu!

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm ERZURUM Haberleri 17.11.2019 20:44:00
Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ERKON tarafından İstanbul'da...
İstanbul her şeye rağmen 4 gün Erzurum koktu!

 

Sinan AYDIN'ın haberi......

 

RADARHABER / ERZURUM

Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ERKON tarafından İstanbul'da düzenlenen “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri” geniş bir katılıma ev sahipliği yaptı. Etkinlikte, 'basın bölümü hariç' herşey çok güzel geçti. İstanbul 4 günlüğüne Erzurum koktu. Erzurum'dan İstanbul'a etkinliği takip etmek için davet edilen Erzurum basını, organizede yaşanan ve can sıkan aksaklıklar nedeniyle etkinlik alanına Navigasyon yardımı ile gitti, birçok bölümü kameralardan görebildi. Murat Balkuş ve Kenan Gülerci gibi iki önemli dostu görmenin mutluluğunu yaşayan Erzurum basını, aksaklıklara rağmen 4 gün süren etkinliğe tam not vererek İstanbul'dan ayrıldı.

 

 

 

HERKES ORADAYDI

 

İstanbul’da Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve ERKOM tarafından düzenlenen “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri” geniş bir katılımla başladı. Maltepe Etkinlik Alanı’nda yapılan tanıtım günleri programına, Erzurum Valisi Okay Memiş, İçişleri Eski Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’dan kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda bar ekibinin yaptığı gösteri izleyenlerden büyük beğeni topladı.

 

 

VALİ MEMİŞ ERZURUM'DAN İSTANBUL'A SELAM GÖTÜRDÜ 

 

Açılış konuşmaları ile devam eden programda Vali Okay Memiş, “Cumhuriyet’i kuran şehir Erzurum’dan Osmanlı’nın başkenti yedi tepe İstanbul’a selam getirdik.“ dedi. Erzurum dışında oturan Erzurumluları kente davet eden Vali Memiş, “Bizim en önemli gücümüz dışarda yaşan dadaş kardeşlerimiz. Dışarda oturan bu kardeşlerimizi Erzurum’a ev yapmaya davet ediyorum. Büyükşehir’deki yaşam şartları zorlaştı. “ifadeleri kullandı. Erzurum’a değer katmak için önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Vali Memiş, tarım ve turizmde önemli hedeflerinin olduklarını söyledi. Tanıtım günlerine Erzurum’dan kalabalık bir heyetle katıldıklarını ifade eden Vali Memiş, konuşmasına şöyle devam etti: “Tüm tarihi güzelliklerimiz ile buradayız. Tarihimizden aldığımız bu kimlikle dadaş kültürü ile buradayız. Şehre değer katmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarımda turizmde çok önemli hedeflerimiz var. Tüm hemşerilerimiz ile Tüm Türkiye’yi Erzurum’a davet ediyorum.”

 

 

 

AŞIKLARA YER VERİLMEMESİ TEPKİ ÇEKTİ!

 

 

Pendik Yenişehir Ulu Camii İmam Hatibi Hafız Mükremin Bayır’ın Kur’an tilaveti ve yaptığı dua ile açılış kurdelası kesildi. Erzurum Tanıtım günleri, 17 Kasım Pazar gününe kadar sürdü. Etkinlikler boyunca Gurbetteki Dadaşlar 4 günlüğüne de olsa Erzurum'u soludu. Erzurum'un 7 ilçe belediyesinin katılmayarak tepki çektiği İstanbul Erzurum Tanıtım günleri, eksiklikler olmasına rağmen ilk olduğu için olumlu not aldı. İstanbul Erzurum Tanıtım Günlerinde Erzurumlu aşıklara yer verilmemesi eksiklik olarak görüldü, bazı aşıkların tepkisini çekti.

 

 

 

ERZURUM BASINI, ETKİNLİK ALANINA NAVİGASYON YARDIMI İLE GİTTİ...


Cağ kebap ve benzeri yöresel ürünlerin olduğu standların üzerinin kapalı olması, katılımcıların aşırı dumanlı bir ortamda yemek yiyememek zorunda bırakılmasına neden oldu. Bazı gelişmeler, 'Bu tür etkinlikler ilk olsa da bu hata değil düşüncesizliktir' dedirtti. Etkinlikte 'basın bölümü hariç' herşey güzeldi.  Erzurum'dan İstanbul'a davet edilen basın mensupları, İstanbul'a indiklerinde karşılayan ve yol gösteren olmadı. Cep telefonlarından Navigasyonu açıp yol tarifi ile etkinliğin yapıldığı alanı bulmak zorunda kaldılar. İner inmez, ellerindeki valizlerle otele değil etkinlik alanına götürülmeleri de başka bir garabetti. Gittiklerinde ise zaten açılış yapılmış, davullar çalınıp bar oynanmış, standlar gezilmiş, haber değeri taşıyan bütün gelişmeler yaşanmış ve bitmişti. 4 gün boyunca uygulanan 'yemek fişi' ilkelliğini ise vakur bir duruş sergileyip hiç görmezden geldiler. Kısacası; Erzurum basını, Ankara Erzurum günlerinde gördüğü ilgiyi İstanbul'da göremedi. İstanbul'dan Erzurum'a dönerken de hiçbir ERKON yetkilisi Erzurum basınını uğrlamaya gelmedi.  Erzurumlu gazeteciler, geldikleri gibi yine Navigasyon yardımı ile yeni yapılan Hava limanına tahsis edilen araçla gidip, Erzurum'a döndüler. 

 

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler