Uzundere'de buz festivali vakti

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm ERZURUM Haberleri 23.01.2020 11:20:00
Uzundere buz tırmanışına, çok sayıda ülkeden yüzlerce sporcu katılıyor.
Uzundere'de buz festivali vakti

 

Sinan AYDIN'ın haberi...

 

RADARHABER / ERZURUM

Uzundere’de bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek Uluslararası Emrah Özbay Erzurum Buz Tırmanışı Festivali, 24-29 Ocak tarihlerinde yapılacak. Dünya’nın en iyi dağcılarının katıldığı Erzurum Büyükşehir Belediyesi 6. Uluslararası Emrah Özbay Buz Tırmanış Festivali, yarın başlayacak. Bu yıl yapılacak buz tırmanışına, çok sayıda ülkeden yüzlerce sporcunun katılması bekleniyor. Geçen yıl 20’nin üzerinde ülkeden 200’ün üzerinde sporcu katılmıştı. Erzurum Valiliği’nin de katkılarıyla 5 gün sürecek olan buz tırmanışı festivalinde, 24 Ocak akşamı 17.30’da gala yemeği verilecek.  Aynı gün 19.’oo’da 2012’den 2020’ye Emrah Özbay Uluslararası Buz Tırmanışı Festivali Sunumu yapılacak. Sunum, Erzurum Teknik Üniversitesi konferans salonunda yapılacak. 25 Ocak ve sonrası günlerde ise tırmanışlar yapılacak.

 

 

FESTİVALE DÜNYADAN İLGİ GER GEÇEN YIL ARTIYOR

 

ATAK Başkanı ve 6. Uluslararası Emrah Özbay Buz Tırmanış Festivali Genel Koordinatörü Çetin Bayram, sosyal medya hesabından da yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘‘Sevgili dağcı dostlar; Büyük bir gururla 6. kez düzenleyeceğimiz Emrah Özbay Uluslararası Buz Tırmanış Festivali öncesinde Tortum ve Uzundere bölgelerinde hava şartları son yılların en iyisi diyebileceğim bir seyirde gidiyor. 

 

 

Şelalelerin kondisyonyaları oldukça iyi. Serafin (İlk Göz Ağrımız) Lucifer (Tarih yazdıran) Sarı Gelin ( Eşlik eden) Küçük Fare Yeşildal (Kısa ama zehirli) Şenyurt Nikita Abinis Anatollian Pillar (Efsane)   Çetin Ceviz (Zehirli) Soru İşareti İsviçre Çakısı Büyük Şelale Sakalaçarpan Çetin ( Jeff'in mirası) ve tüm bunların yanında 4 proje ve 7 İlk Çıkış ile Festival tarihinin en dolu zamanlarını umuyorum ki kazasız belasız geçireceğiz. Katılımcı arkadaşlara duyurulur.’’ Aynı zamanda kendisi de dağcı olan Çetin Bayram, ‘‘ Festivale dünyadan ilgi her geçen yıl artıyor. Festivalin yaşatılmasında Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen´in emeği çoktur. Kendisine bütün dağcı arkadaşlar adına çok teşekkür ediyorum. Erzurum Valiliğimize de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Çok dolu dolu bir 5 gün geçirmeyi hedefliyoruz'' dedi.   

 

    

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler