Erzurum Havalimanı'nda Zarar 400 milyon TL

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm GÜNDEM Haberleri 03.12.2019 07:23:00
Vali Memiş: 'Sorun yok efendim' dediler. Bunun bedelini ödeyecekler.
Erzurum Havalimanı'nda Zarar 400 milyon TL

 

 

RADARHABER / ERZURUM

Erzurum Havalimanı pistindeki bakım onarım işinin yetişmemesi Vali Okay Memiş’i öfkelendirdi. Vali Memiş, ''Her hafta takip ettim. 'Yetişecek efendim', 'Yetişiyor efendim', 'Sorun yok efendim' dediler. Bitiremediler. Bunun da bedelini ödeyecekler'' dedi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün (DHMİ), geçen yıl ihale ettiği Erzurum Havalimanı pistindeki bakım ve onarım işi bitirilemedi.

 

VALİ MEMİŞ: GÖZ GÖRE GÖRE BİTİREMEDİLER…

 

Kış sezonu öncesinde hava yolu ulaşımı hiç bir sistemin bulunmadığı ’acil pist’ üzerinden yapılacak. Görüş mesafesinin 3 bin 300 metre olması halinde uçakların iniş yapabileceği Erzurum Havalimanındaki pist çalışmasının bitirilememesi Vali Okay Memiş’i de kızdırdı. Vali Memiş, katıldığı radyo programında gelişmeleri anlatarak, göreve geldikten sonra CAT3-A sisteminin kurulacağı havalimanındaki çalışmalarla yakından ilgilendiğini belirterek, DHMİ yetkilileri başta olmak üzere müteahhit firmayla düzenli olarak toplantılar düzenlediğini dile getirdi.  Vali Memiş, “Bu konuyu neredeyse her hafta takip ettim. ‘Yetişecek efendim’, ‘Yetişiyor efendim’, ’Sorun yok efendim’ dediler. Bitiremediler. Göz göre göre bitiremediler’’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

300-400 MİLYONLUK ZARARA YOL AÇTILAR

 

 

 

Memiş, ‘‘ Şu an acil pisti kullanıyoruz. Tabi gece uçuşları ve siste pusta iniş sağlanamıyor. Türk Hava Yolları ile görüştük. Sefer sayılarını düşürmeden uygun saatlere uçak koymalarını istedik. Tabi bir şekilde bu sezon vatandaşlarımızı mağdur etmeden bu sorunun çözümü için elimizden geleni yapacağız. Tabi 30-40 milyon liralık bir ihale ama bu işi bitiremeyenler 300-400 milyon liralık zarara yol açtılar. Ama emin olun gereği yapılacak, sorumlularıyla ilgili gereken yapılacak. Bunun bedelini ödeyecekler” dedi. (Kaynak: Radyo Ritim)    

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler