Erzurum’da Trafik Keşmekeşliği

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm GÜNDEM Haberleri 21.08.2019 13:23:00
Erzurum’da araç sayısı hızla arttığı için mevcut yollar trafikte ihtiyaca cevap veremez duruma geldi.
Erzurum’da Trafik Keşmekeşliği

 

 

Sinan AYDIN'ın haberi...

 

RADARHABER / ERZURUM 

Nüfusu azalmasına rağmen araç sayısı hızla artan Erzurum’da, son dönemde tam anlamıyla bir trafik keşmekeşliği yaşanıyor. Geniş ve ihtiyaca cevap verecek yeni yolların olmadığı ilde, mevcut yol güzergahları ihtiyaca cevap veremez duruma geldi. Erzurum adeta İstanbul ve Ankara trafiğini aratmaz oldu, gelişi güzel park eden duyarsız sürücüler ise trafikte yaşamın çekilmez hal almasında başlıca etkenlerden oldu.

 

‘ERZURUM CUMHURİYET CADDESİNDEN İBARET DEĞİL’

 

Erzurum’da hemen hemen har noktada trafik keşmekeşliği yaşanırken, denetimlerin sadece Cumhuriyet Caddesi’nde yoğunlaşması ise vatandaşı adeta çileden çıkarır oldu. Özellikle Gürcükapı, Çaykara, Mumcu Caddesi, Pelit Meydanı, Yoncalık, Üniversite kavşağı olmak üzere şehrin çeşitli noktalarında trafik karmaşası yaşanıyor. Trafik ekiplerinin sadece Cumhuriyet Caddesi’nde boy göstermesine vatandaştan tepki yağıyor.

 

ALTERNATİF YOLLAR TALEBİ

 

Vatandaşlar, “Erzurum sadece Cumhuriyet Caddesi’nden ibaret değil” derken, trafik ekiplerinin yanlış parklara, kavşak ağzı parklara, halk otobüs ve minibüslerinin olur olmaz yerde durup kalkmalarına ses çıkarmaması ise tepkilere neden oluyor. Vali Okay Memiş ve Emniyet Müdürü Mehmet Arslan olmak üzere ilgililere seslenen vatandaşlar, şehirde yaşanan trafik keşmekeşliğinin önüne geçilmesini istediler. Vatandaşlar, belediye başkanlarından ise Erzurum trafiğini rahatlatacak alternatif yolları yapılması konusunda taleplerini dile getiriyorlar.     

Etiketler : ,
YORUMLAR Yorum Yazın
Yorum Yazın Kapat
 
 
İsim :
 
 
 
 
 

En Son Haberler